• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#81
Czyli swego czasu klasyczne połączenie polski ciągnik i naczepa z kraju "zioła".Model niezwykle się wyróżnia wśród moich prawie 300tu Betzy swoją naczepą a i w Twojej kolekcji zapewne jest pewnego rodzaju rarytasem.Kiedyś Betz to prosta logika, ciągniki niebieskie a naczepy chłodnie białe i "szmaty" żólte.Dziś nie dość że jest spora róznorodność marek samochodów w tej firmie to jeszcze ich kolorystyka bywa różna.Dla mnie to trochę szkoda tych wcześniejszych lat, gdzie każdy wóz wyglądał identycznie, ale dla kolekcjonerów to napewno duży plus takie dziwaczne zestawy.
 
M

Maverick

Gość
#82
Bardzo mi się spodobał ten WB i właśnie z tego powodu chyba, że jest tak inny od pozostałych Betzów.
Tak kolorystyka przykuwa uwagę i ma to coś w sobie. Tak, więc to kolejny model w barwach WB, który chetnie widziałbym i u siebie... kurcze czyżby i u mnie zaczęła kiełkować choroba zwaną Betz?
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#83
Model zacny i dobrze wykonany, to każdy wie.
Gratuluję kolejnego polonika.
Widzę że, Maćka to różne choroby dopadają a to Jelczomania, teraz Betzomania bo na BMW to choruje nam Maciek od lat, na szczęście takich chorób się nie leczy, bo są nieuleczalne.:)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#84
Jelczo- i Betzo-mania to po prostu poloniki. Jedne z okresu PRL-u, a drugie obecnie śmigające po drogach. Co ja zrobię, że lubię ciężarówki z naszych dróg.
Dziś jeszcze jeden polonik z filią w Zielonej Górze. Meblowóz z firmy Rosner.

IMG_3657.jpg
IMG_3658.jpg
IMG_3659.jpg
IMG_3660.jpg
IMG_3661.jpg
IMG_3662.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#85
Do kompletu herpowskiego brakuje Ci jeszcze Actrosa(chyba że też już go masz).Jeden z moich pierwszych modeli i chyba pierwszy a napewno jeden z pierwszych herpowskich poloników.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#86
Przybliż mi o jakiego Actrosa chodzi, bo ja dopiero od niedawna próbuję wgryźć się w ciężarowe.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#88
Mercedes pierwsza klasa SK to mój ulubiony model. Na SK uczyłem się mechaniki w Pekaes-ie w Szczecinie.
System zabudowy wymiennej Herpa zrobiła bardzo uniwersalny z przyczepy pasuję na ciężarówkę i odwrotnie.
Mam bardzo dużo SK-czy ale, tego niestety nie mam czas zacząć poszukiwania.
Gratuluję kolejnego świetnego modelu.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#90
Z Betzami na razie koniec, tzn skończyły się u mnie, a czy będą inne, to czas pokaże.
Dziś jeszcze jeden polonik, który garażuje u mnie. Cysterna Straży Pożarnej produkcji Herpy.

IMG_3704.jpg
IMG_3705.jpg
IMG_3706.jpg
IMG_3707.jpg
IMG_3708.jpg
IMG_3709.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#91
Lubię ten model, posiadam go w swojej kolekcji i tak jak u ciebie Maćku nie mam przyklejonych wszystkich oznaczeń.
Gratuluję kolejnego polonika.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#92
Ładne te Heprowskie modele , ale strasznie "zalatują" plastikowością - mnie już tylko się podobają chyba z sentymentu.Ale wciąż kilka jeszcze parkuje także i w mojej gablocie.
Nie mniej jednak, nowe Betze fajne - bo inne , Strażą powinien zająć się Irokez , a Rosnera ubrudzić choć w połowie tak jak na słynnych fotkach u TRANSMAR'a - wtedy byłby czadzior.
pozdr.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#93
Niestety masz rację piter_wxc. Część herpowskich modeli to totalna plastikowość. Ale niektóre chcę mieć w swoich zbiorach, bo mimo to podobają mi się.
Dziś kolejny herpowski (plastikowo zalatujący) model. Mercedes Actros z firmy K.Polak.

IMG_3698.jpg
IMG_3699.jpg
IMG_3700.jpg
IMG_3701.jpg
IMG_3702.jpg
IMG_3703.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#94
Polak jest fajny , też mam takiego w kolekcji.
Panowie czepiacie się plastiku a jak ma wyglądać model zrobiony z plastiku, można modele waloryzować i wtedy troszkę bardziej realnie wyglądają.
Wydaje mi się że, panuje w śród modelarzy przekonanie że, wszystko ma wyglądać jak w realu a w naszej skali niestety nie da się uniknąć pewnych niedociągnięć i uproszczeń.
Wielokrotnie kolekcjonerzy i modelarze na forach czepiają się tak nie istotnych szczegółów, że masakra.:ROFL:
Jak by nie patrzeć są to modele lepiej lub gorzej wykonane ale tylko modele.:)

Maćku gratuluję świetnego modelu.
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
634 4 0
#95
Witam, K.Polak mam do niego sentyment bo to jeden z moich pierwszych modeli. Proponuje dokleić mu tablice i kilka oznaczeń, w moim mam tak zrobione i wygląda zajefajnie :).
Tego Rosnera jak byś chciał się kiedyś pozbyć to jestem chętny, już od dawna na niego choruje :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#96
Muszę popróbować i troszkę poprawić te zwykłe, z czerwonych pudełek Herpy modele. Widziałem już tego K.Polaka z domalowanymi światłami i wygląda o niebo lepiej.
Za to dziś jeszcze jeden model z polskimi korzeniami z firmy Ricö. Wreszcie dotarła do mnie Scania w wersji holownika.

IMG_3583.jpg
IMG_3584.jpg
IMG_3585.jpg
IMG_3586.jpg
IMG_3587.jpg
IMG_3588.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#97
Jestem zawsze pod wrażeniem takich holowników i gdyby nie ich zabójcze ceny to może zagościły by u mnie w gablocie.
Model jest bardzo dobry i ma ciekawe malowanie.
Maciek pomału zaczynam Ci zazdrościć tej świetnej kolekcji ciężarówek.:)
Oczywiście w pozytywnym znaczeniu.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#99
Maćku może uda się nasze kolekcję pokazać wspólnie w Poznaniu.??
Mam jeszcze kilka fajnych staruchów do pokazania tylko muszę jakąś dioramkę dla nich wymyślić i obfocić co przy tej pogodzie i moim braku czasu graniczy z cudem.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Zobaczymy Marcinie. Mam nadzieję, że dotrę do Poznania, ale czy z modelami? Tego nie wiem.

Dotarł do mnie taki oto model, z którego jestem bardzo zadowolony. Model zwaloryzowany nie przeze mnie. Dostałem go w takim stanie.

IMG_3779.jpg
IMG_3780.jpg
IMG_3781.jpg
IMG_3782.jpg
IMG_3783.jpg
 

Podobne wątki