• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#1
Witam wszystkich.
Jestem tu nowy, więc trochę o sobie. Modele zbieram (ponownie) od kilku lat, ale poprzednia kolekcja rozjechała się i właściwie jej już nie ma. Głównie interesują mnie osobówki i to spod znaczka śmigiełka. Natomiast ciężarowe to dopiero początek kolekcji. Pierwsze będą z okresu PRL. Na początek Steyr 91 - producent ROCO. Miłego oglądania.


IMG_5535.jpg
IMG_5532.jpg
IMG_5537.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#2
Wpadłęś Maciek w ciężarówki, widzę że już nie tylko Jelcze.
Mój ulubiony produkt austryjacki, 91 jest najlepszy.
Gratuluję i czekam na więcej.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#3
Tak jest. Masz rację Marcinie. Wpadłem i teraz mam problem, bo jest tyle fajnych modeli, a coraz mniej kasy.
Dziś kolejny model, nasz polski Jelcz, z Transbudu. Producent - SAW Models.

IMG_2048.jpg
IMG_2047.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#4
Jelcz jest rewelacyjny z tymi dechami nad burtami wygląda bardzo realnie.
Maciek zdjęcia robisz przepiękne, modele na nich wyglądają jak prawdziwe auta w realu(nie mylić z marketem:))
Zbieranie modeli to cięzki kawałek chleba, coraz więcej jest fajnych modeli na rynku, a kasy coraz mniej.:cry:
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#5
Chyba nie ma ładniejszej polskiej ciężarówki jak Jelcz.Te wszystkie przetłoczenia i sam kształt kabiny są piękne.Ciekawy patent z tymi deskami na skrzyni.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#7
Dawno tu nic się nie działo, więc trzeba trochę odświeżyć temat.
Na mojej drodze trochę ruchu, więc porobiłem fotki. Miłego oglądania.

IMG_5551.jpg
IMG_5556.jpg
IMG_5557.jpg
IMG_5558.jpg
IMG_5561.jpg
IMG_5567.jpg
IMG_5568.jpg
IMG_5570.jpg
IMG_5571.jpg
IMG_5572.jpg
IMG_5576.jpg
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#8
Modele są po prostu piękne. Nigdy mnie jakoś samochody w skali 1:87 nie kręciły, ale te Jelcze są cudowne (to Rosyjskie coś z naczepą chłodnią też jest piękne).
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#9
To rosyjskie to stary MAZ. Takie też jeździły w ówczesnym PKS-ie. Cieszę się, że modele się podobają. Mnie też kręcą ciężarowe z epoki PRL-u.:)
 

marekh0

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Modele piękne.Jakiej produkcji???
Tylko ten Jelonek z burtami:(Tam nie pasuje te tablica TIR:(Trudno na takim pojeżdzie zaplombować ładunek:(
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#11
Masz rację marekh0. Chyba trzeba będzie przekreślić te tablice. Na burtowca trzeba będzie wrzucić jakiś ładunek i wtedy będzie bardziej realny.
Modele produkcji SAW Models poza Mazem, bo nie wiem kto go wyprodukował, kupiony był na alledrogo.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#12
Już wiem kto mi zgarnął Maz'a na Alle.
Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Jelon z silosem do cementu.Trochę patyny aż się prosi żeby zrobić na nim.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#13
Tak Irokez46, kupiłem tego Maza na alledrogo i to chyba ja Ci go sprzątnąłem.
Masz rację jeśli chodzi o patynę, przydała by się na wszystkich modelach, tylko, że ja jeszcze nie umiem patynować modeli, a te są po prostu zbyt drogie, żeby się na nich uczyć. Więc może kiedyś patyna zagości na tych modelach.:)
 
M

Maverick

Gość
#14
Mafo pojechałeś po bandzie z tymi modelami. Wszystkie są świetne i nie umiałbym wybrać faworyta. A co do patyny to uśmiechnij się do Irokeza to Ci zrobi cuda z tych modeli.;)
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#16
A ja bardzo proszę o fotkę grupową twoich Jelczy. Trochę jestem opóźniony w aktualnościach i chciałbym "luknąć" całościowo twoją kolekcję jelonków.
pozdr.
 

piter_wxc

Znany użytkownik
Reakcje
68 0 0
#18
Aleś już tego "nachapał"!! Bardzo wartościowa ta gablota - też będę musiał jakoś uciułać na zestaw z plandekami bo naprawdę dobrze się prezentują.
Dzięki.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#19
Trochę się udało, ale i tak nie mam takich "rodzynków" jak Twoje. Może kiedyś i do mnie zawita jakiś PLO?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#20
Zagościł u mnie pierwszy Willi Betz i toz ciągnikiem na polskich rejestracjach EZG JC06. Naczepa holenderska z blachami OL-81-GF.
DAF XF 105 SSC z POL-MAT-u.
IMG_3601.jpg

IMG_3602.jpg

IMG_3603.jpg

IMG_3604.jpg

IMG_3605.jpg

IMG_3606.jpg
 

Podobne wątki