• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#61
jakby tak jeszcze dać koło zapasowe z oponą która posiada bieżnik to 100%.
Widzisz Marcinie, w tamtych czasach opona była wykorzystywana do samego końca i nawet robiło się nalewki bieżnika. A na zapas często była zakładana taka właśnie stara i zużyta. Po prostu nowych nie można było po prostu kupić. Dlatego uważam, że w tym modelu pasuje jak ulał. ;)
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#62
Mafo widzę,że jak się rozpędziłeś w zbieraniu ciężarówek to nie możesz wyhamować z nimi.Pojazdy PRL-u fantastyczne pod względem wykonania szczegółów itd. A i reszta pokazanych też świetna. Trafiasz na dobre okazje z nimi do kupienia.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#63
Tak, masz rację kubass2. Czasy PRL-u to moje dzieciństwo i fascynacja transportem. Większość z nas jako dzieci to chciała być kierowcą, strażakiem itp. Dziś ta fascynacja pozostała i transport z tamtego okresu pociąga mnie nadal. Dlatego w moich zbiorach ciężarówek dominują te z tamtych lat. Być może, jeśli były by ciężarówki z logo BMW to zbierałbym tylko takie, ale ponieważ ich nie ma to wybrałem okres dzieciństwa.
Dlatego dziś jeszcze jeden brakujący - Jelcz 315 bez plandeki.

IMG_5749.jpg
IMG_5750.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#64
Jelcz jaki jest każdy widzi :)
No to chyba Maćku masz już wszystkie Jelcze, czas teraz na Stary.;)
Szczerze gratuluję pięknej kolekcji klasycznych ciężarówek.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#65
Na Stary przyjdzie czas. Na razie zbieram kasę na kolejne ciekawe modele, bo okres PRL-u jest w sumie dość bogaty w modele w naszej skali, tylko ceny są nieatrakcyjne. Jeszcze jakby wszystkie były tak dokładne jak te Jelcze, to było by super. Dzięki za komentarze. :)
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#66
Okres dzieciństwa trafnie wybrany pod względem zbierania modeli z tego okresu. Ja myślę, że ceny są czasem tych modeli duże to i tak są one warte kupienia :). Jelcz 315 bajerancki aż miło oglądać.
 

pitek

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#68
Faktycznie jak się patrzy na twoje modele to mile wspomnienia wracają:).Poza tym gratuluje pięknych Jelczy.PS Normalnie niedługo będzie nowa placówka PKS u ciebie:)
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#72
Mam i ja ten model i cały czas się zastanawiam nad podpięciem do tej Magnumki naczepy chłodni.Jak na polskiego Betz'a bardziej by mi to pasowało.Niemniej model z żółtego pudełka udany.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#74
Mam i ja ten model i cały czas się zastanawiam nad podpięciem do tej Magnumki naczepy chłodni.Jak na polskiego Betz'a bardziej by mi to pasowało.Niemniej model z żółtego pudełka udany.
Masz rację Piotrze. Dało by to fajny polski zestaw. Jak na razie to znalazłem dwie naczepy chłodnie na polskich blachach w barwach Betza i trzy ciągniki z polskimi blachami. Jak zbiorę wszystkie to pomyślę i może zrobię takie polskie zestawy.:)
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#75
Model dla mnie świetny!
Mam tylko pytanko,a mianowicie blachy na ciągniku są oryginalne czy sam "rejestrowałeś"?Pytam bo troszkę mnie zaskoczyły no chyba,żę to tablice indywidualne;).
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#76
Blachy to oryginalny wyrób Herpy.W tej chwili te nowe Magnumki mają blachy zaczynające się od liter WGM.Z tego widać że ta była jeszcze z pierwszych dostaw kiedy to ich wozy rejestrowano w Zgierzu.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#77
Tak wrocek. Irokez46 ma rację. Ten model ma wszystkie oznaczenia oryginalnie zrobione przez Herpę. Zresztą poprzednie pokazywane przeze mnie Betze również są oznakowane i zarejestrowane przez Herpę.
 

wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#78
Dzięki za wyjaśnienie.(y)
Moje pytanie miało związek nie z całością tablicy co dokładnie z " 3 PX 2".Wydawało mi się,że to rzadko spotykana konfiguracja rejestracji.Dlatego myślałem,że to indywidualne blaszki.Tak jak kiedyś zestawy firmy "RICO" miały blachy zaczynające się od województwa,a później "PRP - i dopiero liczby".
 
M

Maverick

Gość
#79
Ten model zawsze mi się podobał od momentu pojawienia się w sprzedaży a najbardziej ta wspaniała cysterna, która jest cudowna.(y)
A jeszcze jak by była podpieta pod białego DAFa 105 SSC to byłby mój wymarzony model i chyba w końcu skuszę się i zakupię dwa zestawy WB i z nich stworzę sobie taki właśnie wymarzony zestaw.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#80
Dziś jeszcze jeden Betz. Tym razem ciągnik na polskich blachach, natomiast naczepa rejestrowana w Holandii. Oczywiście wszystkie oznaczenia, jak i rejestracje są oryginalnie robione przez Herpę.

IMG_3692.jpg
IMG_3693.jpg
IMG_3694.jpg
IMG_3695.jpg
IMG_3696.jpg
IMG_3697.jpg
 

Podobne wątki