• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Dziękuję Maćku za test porównawczy(y).

Śmiało można powiedzieć, że te dwie miniatury dzieli pół wieku. Oczywiście, że Skoda Brekiny ma więcej finezji i dokładności z uwagi na dzisiejszą technologię komputerową używaną przy projektowaniu modeli i ich produkcji.
Ale moim zdaniem stary Permot wcale źle nie wypada w konfrontacji, nadal pozostaje doskonałą bazą wszelkich przeróbek i waloryzacji.
Dzięki temu porównaniu doskonale widać różnicę w wykonaniu beczek w obu modelach.
Brekinowska beczka składa się z dwóch części, co trochę razi w odbiorze wizualnym modelu (szczególnie dobrze to widać w szarej).
Ale ten sposób montażu wynika prawdopodobnie z zastosowania poręczy i uchwytów na nowej beczce.
Kończąc podsumowanie warto jeszcze zwrócić na taki mały szczegół, jak "kogut" na dachu w nowym modelu. Wg mnie doskonale przypomina on polską lampę ostrzegawczą "Elektra LBS-5".
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
Czas nadrabiać zaległości spowodowane trzytygodniowym urlopem w PL... :D
Zacznę od końca. Skody od Brekiny to świetny zakup. Szara wydaje się być ciut ładniejsza. Sam ostatnio stałem się posiadaczem modelu z tą kabiną. Porównanie z Permotem było świetnym pomysłem. Po zobaczeniu pierwszych zdjęć pomyślałem tak samo, jak wielu z nas. Mimo upływu już prawie CZTERECH!!! dekad, ten starszy model nie odstaje drastycznie od najnowszej formy... Biorąc też pod uwagę technologię i materiały dostępne 40 lat temu, to nadaj są dobre Modele (przez duże M) ... :D
Mały chevrolet , to kolejna ciekawostka w naszej skali. Świetnie wygląda na tle krajobrazu gdzieś w Texasie... :)
Renault AE... Fajny powrót do przeszłości. :) Ktoś się natrudził z tą skrętną osią. Wg. mnie kolorystycznie nie bardzo to pasuje, ale na tym poziomie transportu jest to chyba najmniejszy problem... :ROFL::ROFL::ROFL:
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.550 68 0
Porównanie bardzo dobre, spostrzeżenia mam takie same, permot nie ma czego się wstydzić oprócz kół, a wszelkiej maści konwersje wykonane przez Seweryna @Seweryn2802 i Piotrka @Irokez46 pokazują że to jest bardzo dobra baza do przeróbek.
Brekina tą śmieciarką i polewaczką zafundowała wszystkim nam doskonały powrót do czasów początków naszych kolekcji, i życzyłbym tylko sobie i Wam aby w końcu zrobili i starszą wersję tej skody, koniecznie na trileksach.
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Tak myślałem, że jak była już pokazana "pani polewaczka", to za chwilę pojawi się "pan śmieciarz" (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu), bohaterowie miejskich ulic i podwórek z dziecięcych lat, odżyły wspomnienia:)(y).
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.693 4 0
Kolejna świetna Skoda-Liaz od Brekiny. :) Widzę , że wykupujesz wszystkie dostępne wersje i kolory. :D
Drugie już porównanie wypada jeszcze lepiej dla Permota, niż to pierwsze. Te metalowe kosze też bardzo kultowe... :ROFL: Maciek - a może skoro masz tyle różnych wersji, to kiedyś zdjęcie grupowe ? ;)
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Dzięki Maćku za porównanie(y).
Też podzielam zdanie przedmówców, że Permot pomimo lat nic nie traci w konfrontacji.
O ile w przypadku kabiny Brekina wypada zdecydowanie lepiej, to zabudowa śmieciarki moim zdaniem nie powala, a nawet lepiej wygląda na tej permotowskiej.
 

Podobne wątki