• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Sama konstrukcja modelu dość dobrze znana "starszym zbieraczom"... :) Pierwowzorem jest ta sama konfiguracja , tylko ok. 30 lat starsza i w barwach Lagermax Salzburg. Pojazd w wersji 4x4 , przygotowany na naprawdę trudne warunki strefy Alpejskiej (najwyższa przełęcz drogowa A to 2500 m.n.p.m). Model bardzo ciekawy z wieloma dodatkami i detalami. Jeszcze jednym argumentem który przemawia za tym, by model mieć , jest to , że RocoMinitank zaprzestało produkcji... :ostrozny:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dzięki koledzy za komentarze.
Lato się zaczęło, a to jest chyba najlepszy okres, żeby napełnić zbiorniki olejem opałowym, co też uczyniłem... ;)
Dziś stara herpowska produkcja - model w barwach dostawcy oleju opałowego.
Nawiasem mówiąc, muszę kiedyś usiąść i zabrać się za malowanie tylnych świateł... ;)

MB SK Wintershall Heizol 001.jpg
MB SK Wintershall Heizol 002.jpg
MB SK Wintershall Heizol 003.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
220 stron wątku, odrzućmy manufaktury oraz kilka dopracowanych modeli, zostaje Ci jakieś 150 stron do pomalowania:eek:
Długie terminy do lekarza specjalisty w Kutnie mają wytłumaczenie :LOL:

Model oczywiście fajny, grafika bogata i na "żywca" musi robić fajne wrażenie(y)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
Model już dość leciwy ale bardzo ciekawy. Zanim zacząłem czytać komentarze, najpierw zwróciłem uwagę na oznaczenie ADR. Okazało się , że nie tylko ja. :ROFL: Druga sprawa - tłumik pod przednim zderzakiem. Nie wiem jakie były wtedy wytyczne dotyczące przewozu materiałów niebezpiecznych, ale może mieć związek z zabudową. Oznaczenia ADR (przynajmniej te po bokach wyglądają na zrobione przez Herpę. Jak to wygląda na żywo?
Ostatnia sprawa - Maćku , nie maluj ŚWIETNIE dopracowanych fabrycznych belek Herpy! :ROFL::ROFL::ROFL:
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
. Oznaczenia ADR (przynajmniej te po bokach wyglądają na zrobione przez Herpę. Jak to wygląda na żywo?
Oznaczenia ADR jak i napisy są malowane przez Herpa. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego nie można pomalować tylnych świateł jak maluje się napisy i jak w tym przypadku oznaczenia ADR??? o_O:eek:
Fajny ten Mercedes, widać że to jakieś wznowienie bo bardziej dopracowany (y)
Tego nie powiem, bo nie wiem. Kupiłem go z drugiej ręki za całkiem niedużą kwotę...
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
Steyr jest piękny . Nie dość że ten model zawsze mi się podobał to ten ma do tego bardzo ciekawą konfigurację . Natomiast SK z beczką paliwowa to jest jedna z moich ulubionych konfiguracji tego modelu . Idealnie ta kabina do beczki pasuje . Jeszcze się trochę takich cystern widuje na drogach .
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Dzięki koledzy za komentarze. (y)
Dziś jeszcze jeden model z cysterną na "barkach". Tym razem herpowski stary wyrób w postaci Mercedesa SK do przewozu paliw firmy Shell. Tablice były już przyklejone przez poprzedniego właściciela.

MB SK Shell 001.jpg
MB SK Shell 002.jpg
MB SK Shell 003.jpg
 

Podobne wątki