1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Dyskusja w 'Samochody ciężarowe' rozpoczęta przez użytkownika Mafo, 29 Czerwca 2012.

1. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Już jakbyś chciał co robić jako zabezpieczenie to pasy . W tamtych czasach podejrzewam że mogli stosować liny stalowe , ale tego w skali nie będzie widać .

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1

2. DamLen

DamLen Znany użytkownik

Kultowa Fka nietypowym zestawieniu. Już sam kolor bardzo ożywia ten model, a ładunek jest swego rodzaju wisienką na torcie. Co do zabezpieczenia, to osobiście widuje takie ładunki spięte pojedynczymi pasami, ale podejrzewam że w tamtych latach raczej się tym nikt nie przejmował, tak jak teraz.

3. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Z tego co sobie przypominam to takie transporty były spięte na kłonicach łańcuchami i to wwzystko.

4. Michał Type_r7

Michał Type_r7 Moderator działu Modelarstwo Samochodowe Staff Member

Ostatnio bardzo ciekawe modele pokazałeś. Odnośnie Fiata to masz oryginał w 100%. Miałem dwa takie same modele i oba miały skrętną przednia oś.

5. SCYZOR

SCYZOR Znany użytkownik

Drewnowóz z ładunkiem prezentuje się świetnie.

6. kosmo83

kosmo83 Znany użytkownik

Bardzo fajnie prezentujący się klasyk(y)i ładunek też niczego sobie.gratuluje świetnego modelu:)

7. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

No i dotarła do mnie Skoda z Brekiny. Powiem, że ciągnik podoba mi się. Co prawda brakuje mu koła zapasowego i skrzynki za kabiną, a i rura wydechowa schowana jest pod podwoziem i nie wystaje na zewnątrz, ale jak już wielokrotnie stwierdziliśmy, nie ma modeli idealnych. Naczepa tu zupełnie nie pasuje, bo z tego co pamiętam, to takich naczep nie było w CSAD-zie. Teraz przydałoby się, żeby Brekina sprzedawała taką Skodę bez naczep.

Skoda Liaz 001.jpg Skoda Liaz 002.jpg Skoda Liaz 003.jpg

Teraz sam ciągnik:

Skoda Liaz 004.jpg Skoda Liaz 005.jpg Skoda Liaz 006.jpg Skoda Liaz 007.jpg Skoda Liaz 008.jpg

A tu podpiąłem naczepę sklejoną z wytłoczki SDV.

Skoda Liaz Orliczan 001.jpg Skoda Liaz Orliczan 002.jpg

• Super! Super! x 17
  8. Lec Go (Bartek)

Lec Go (Bartek) Znany użytkownik

Bardzo ładnie ta skode wykonali . Mi się ten model podoba . Szkoda tylko że jak wspomniałeś nie sprzedają ich osobno tylko z tymi naczepami .

• Doceniam Doceniam x 1
  9. JACEKPOMOC

JACEKPOMOC Znany użytkownik

Bardzo fajny model.Myślę że nie ma teraz co rozpmiętywać czy były takie naczepy czy też nie bo różne rzeczy zdarzały się.W/g mnie ta oryginalna lepiej komponuje się ze Skodą niż żółta

• Doceniam Doceniam x 1
  10. Brodagaz

Brodagaz Znany użytkownik

Świetny model i widzę że wybraliśmy w tym samym malowaniu :)

• Doceniam Doceniam x 1
  11. grzes_rr

grzes_rr Aktywny użytkownik

Bardzo fajna ta Skoda, Twoje zestawienie z jednoosiową naczepą jest ciekawsze niż z tą szarą (y)

• Doceniam Doceniam x 1
  12. dziarka

dziarka Aktywny użytkownik

Zdecydowanie głosuję za zestawem skomponowanym przez Ciebie, choć w jednym i drugim przypadku naczepa jak dla mnie wygląda w swej wielkości mało naturalnie.
    Gratuluję Maćku posiadania, bo sam ciągnik wygląda świetnie(y):)

• Doceniam Doceniam x 1
  13. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Zdecydowanie lepiej wygląda z naczepą SDV. Sam ciągnik, no cóż ma swoje wady mniejsze i większe, ale ogólnie wykonanie mi się bardzo podoba. Wart posiadania.

• Doceniam Doceniam x 1
  14. kosmo83

kosmo83 Znany użytkownik

Bardzo fajnie prezentuje się ta Skoda z obiema naczepami(y)lecz w mojej skromnej ocenie orginalna lepiej pasuje do niej;).

15. DamLen

DamLen Znany użytkownik

Skoda wygląda niemal jak małe dzieło sztuki. Naczepa faktycznie z czapy, lepiej prezentuje się z tą żółtą.

16. jestrabh

jestrabh Znany użytkownik

Finalnie model może, się podobać i jak każdy jest wynikiem kompromisów i uproszczeń.Tył naczepy mógł być lepiej dopracowany.To malowanie chyba jest najciekawsze bo widzę, że i Marcin je ma, a do mnie też takie jedzie:)

17. pacek23

pacek23 Znany użytkownik

Skoda od Brekiny bardzo mi się podoba,chętnie taki model widziałbym u siebie.

18. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Dziś na rozpoczynający się weekend kolejny model z PRL-owskiej epoki. Tym razem Ifa G5 w wersji skrzyniowej. Model zrobił Busch.

Ifa Busch 001.jpg Ifa Busch 002.jpg Ifa Busch 003.jpg Ifa Busch 004.jpg

• Doceniam Doceniam x 8
    • Super! Super! x 4
  19. wrocek

wrocek Znany użytkownik

Biorąc pod uwagę wiek przedstawianego auta to na pewno jest ciekawym "kąskiem".
    Model prezentuje się bardzo dobrze ale patrząc na niego z każdej strony oprócz przodu. Takie mój odbiór tej Ify.

• Doceniam Doceniam x 1
  20. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Jakaś ostatnio moda na te Ify sie porobiła, Herpa i teraz Busch wypuścił. Model fajny, znacznie lepszy od starego wypustu rodem z NRD. Samochód ciekawy to i dobrze że w modelu wyszedł.

• Doceniam Doceniam x 1

Udostępnij