• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

Kultowa Fka nietypowym zestawieniu. Już sam kolor bardzo ożywia ten model, a ładunek jest swego rodzaju wisienką na torcie. Co do zabezpieczenia, to osobiście widuje takie ładunki spięte pojedynczymi pasami, ale podejrzewam że w tamtych latach raczej się tym nikt nie przejmował, tak jak teraz.

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
No i dotarła do mnie Skoda z Brekiny. Powiem, że ciągnik podoba mi się. Co prawda brakuje mu koła zapasowego i skrzynki za kabiną, a i rura wydechowa schowana jest pod podwoziem i nie wystaje na zewnątrz, ale jak już wielokrotnie stwierdziliśmy, nie ma modeli idealnych. Naczepa tu zupełnie nie pasuje, bo z tego co pamiętam, to takich naczep nie było w CSAD-zie. Teraz przydałoby się, żeby Brekina sprzedawała taką Skodę bez naczep.

Skoda Liaz 001.jpg
Skoda Liaz 002.jpg
Skoda Liaz 003.jpg

Teraz sam ciągnik:

Skoda Liaz 004.jpg
Skoda Liaz 005.jpg
Skoda Liaz 006.jpg
Skoda Liaz 007.jpg
Skoda Liaz 008.jpg

A tu podpiąłem naczepę sklejoną z wytłoczki SDV.

Skoda Liaz Orliczan 001.jpg
Skoda Liaz Orliczan 002.jpg

dziarka

Aktywny użytkownik
Zdecydowanie głosuję za zestawem skomponowanym przez Ciebie, choć w jednym i drugim przypadku naczepa jak dla mnie wygląda w swej wielkości mało naturalnie.
Gratuluję Maćku posiadania, bo sam ciągnik wygląda świetnie(y):)

Finalnie model może, się podobać i jak każdy jest wynikiem kompromisów i uproszczeń.Tył naczepy mógł być lepiej dopracowany.To malowanie chyba jest najciekawsze bo widzę, że i Marcin je ma, a do mnie też takie jedzie:)

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Dziś na rozpoczynający się weekend kolejny model z PRL-owskiej epoki. Tym razem Ifa G5 w wersji skrzyniowej. Model zrobił Busch.

Ifa Busch 001.jpg
Ifa Busch 002.jpg
Ifa Busch 003.jpg
Ifa Busch 004.jpg

wrocek

Znany użytkownik
Biorąc pod uwagę wiek przedstawianego auta to na pewno jest ciekawym "kąskiem".
Model prezentuje się bardzo dobrze ale patrząc na niego z każdej strony oprócz przodu. Takie mój odbiór tej Ify.

Irokez46

Znany użytkownik
Jakaś ostatnio moda na te Ify sie porobiła, Herpa i teraz Busch wypuścił. Model fajny, znacznie lepszy od starego wypustu rodem z NRD. Samochód ciekawy to i dobrze że w modelu wyszedł.