• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moje ciężarówki - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Dzięki za komentarze i miło mi, że Scania się podoba.
Wracamy jednak z tej nowoczesności to wcześniejszych lat. Ostatnio zabrałem się za jakieś drobne podmalowania w modelach, które nie mają oryginalnych opakowań i troszkę poprawiłem takiego starego Fiata z dawnej herpowskiej produkcji. Koła ma skręcane na oryginalnych herpowskich częściach. Czy tak został wydany? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo model kiedyś-tam nabyty na słynnym portalu aukcyjnym. ;)

Fiat Iveco Agip 01.jpg
Fiat Iveco Agip 02.jpg
Fiat Iveco Agip 03.jpg
Fiat Iveco Agip 04.jpg
Fiat Iveco Agip 05.jpg
Fiat Iveco Agip 06.jpg
Fiat Iveco Agip 07.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
Maćku super ale nie kończ na tym , pomaluj wycieraczki , uszczelki i wnętrze a dopiero zmienisz oblicze tego zacnego klasyka. Natomiast co do skrętnej osi to raczej na 99% jest to oryginał, sądzę tak gdyż prawie wszystkie modele tego Iveco i pochodnych ( czyli inne atrapy :)) które posiadam w swojej kolekcji mają skrętną oś przednią :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Maćku super ale nie kończ na tym , pomaluj wycieraczki , uszczelki i wnętrze a dopiero zmienisz oblicze tego zacnego klasyka.
Dzięki za stymulację. Muszę w takim razie znaleźć czas i go rozebrać. :)
Natomiast co do skrętnej osi to raczej na 99% jest to oryginał, sądzę tak gdyż prawie wszystkie modele tego Iveco i pochodnych ( czyli inne atrapy :)) które posiadam w swojej kolekcji mają skrętną oś przednią :)
Tak myślałem. To były lata, kiedy Herpa robiła naprawdę fajne modele i dodawała bardzo fajne elementy. Szkoda tylko, że wtedy też nie malowali świateł...
 

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
Ciężarówka Fiata to naprawdę niezły rarytas i klasyk,mimo że nie jest jakaś idealna to chciałbym taką posiadać,przez samo logo.Naczepa Agip też dodaje smaczku,dzięki tej samej narodowości co ciężaówka ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Jak już zabrałem się za podmalowywanie to i wpadł mi w ręce stary model Volvo, którego kiedyś pokazywałem jako surowego, bezpośrednio z wytłoczki, [URL="http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-ciężarówki-mafo.13163/page-108#post-411314”]tu-klik[/URL] .
Aktualnie dostał ładunek, lustra i troszkę podmalowań. Muszę teraz wymyślić jeszcze jakieś łańcuchy trzymające to drewno. Kiedyś, z tego co pamiętam, to Herpa robiła łańcuchy w serii Minitank, ale teraz są już niedostępne. :(

Volvo F12 Intercooler drewno 01.jpg
Volvo F12 Intercooler drewno 02.jpg
Volvo F12 Intercooler drewno 03.jpg
Volvo F12 Intercooler drewno 04.jpg
Volvo F12 Intercooler drewno 05.jpg
Volvo F12 Intercooler drewno 06.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
drzewo wygląda bardzo naturalnie jak żywe, gratuluję świetnej roboty (y)
Drzewo zrobione z drzewa, także musi wyglądać naturalnie. :) :podstepny:

Ładunek sam robiłeś? Mam jeden "drewnowóz" (nie wozi kontenerów - jeszcze) i podczas robienia ładunku, prawie straciłem dwa palce :ROFL::ROFL:
Tak, drzewo to moja własna twórczość. Kiedyś pokazywałem jak zrobić takiego typu ładunek. Możesz sobie podpatrzeć w tym linku: Porady i techniki modelarskie to może następnym razem nie będziesz narażał swoich palców. :podstepny: :D
 

Podobne wątki