• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

moje budowanie sterowania dcc na bazie zestawów AVT

OP
OP
pikolo

pikolo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
na 99% nie jest to sprawa montażu bo sytuacja się powtarza zarówno w przypadku innych użytkowników jak i innych egzemplarzy, prawdopodobnie powodem jest nieodpowiednie dobranie elementów.
Lokomotywa działa dobrze do momentu aż układ nie osiągnie krytycznej temperatury, więc z tym coś trzeba zrobić. R-EMIK coś w tym temacie działał, miał dokonać jakiejś modyfikacji ale na razie cicho w temacie. Miała też powstać nowa wersja dekodera, prace były w toku. Mam nadzieję że zabierze głos bo sam pomysł dekodera w takiej cenie jest jak najbardziej pozytywne tylko trzeba by temat dopracować.
Ja się dziwię tylko jednemu, że w takim stanie dekoder trafił do oficjalnej sprzedaży, tego nie jestem w stanie pojąć.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
W
Ciekawe dlaczego r-mik (jak pisze w innym wątku) nie używa swoich dekoderów tylko Zimo :p ?
Używam swoich, jeśli wymagane są małe wymiary lub dźwięk to Zimo.

W wątku:
http://forum.modelarstwo.info/threads/avt-5201-dekoder-jazdy-dcc-wsad.32554/#post-594837
Dają wsady do AVT-5201, 5530, 1617
Dodatkowo niepublikowane artykuły o ulepszeniu dekoderów MRC, torze serwisowym do AVT-5211, DC-DCC Breaker.
Daję też wersję roboczą jazdy wahadłowej. Urządzenie wykonane w praktyce, wersja na 1 i cztery lokomotywy.
[DOUBLEPOST=1483272830,1483272375][/DOUBLEPOST]
(...)
Ja się dziwię tylko jednemu, że w takim stanie dekoder trafił do oficjalnej sprzedaży, tego nie jestem w stanie pojąć.
Proszę zrozumieć idę artykułów AVT. Dekoder nie był testowany na setkach sztuk ale działał poprawnie. Można by robić test publikowanych urządzeń ale ceny czasopisma (ok 120zł a nie 16) i gotowych kitów były by takie jak "na zachodzie" (proszę porównać ceny kitów AVT i porównywalnych Vellemana - przebitka 3..10 razy), no i liczba "wypuszczanych" rocznie projektów byłaby mniejsza (tak z 10 razy) Problemem w AVT 5535 były nowe serie układów L27xx (starsze działają poprawnie).