• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

moje budowanie sterowania dcc na bazie zestawów AVT

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#64
Generalnie są cztery tryby programowania:
Register
Paged
Direct
PoM

Register jest już nie używany (obsługiwał tylko kilka CV).
Różne dekodery obsługują różne tryby programowania. Jeśli programujemy na torze do programowania, a dekoder obsługuje, to najlepiej wybrać Direct, jeśli nie to Register. Gdy programujemy na makiecie to oczywiście PoM. Trzeba pamiętać, że w trybie PoM nie każdy dekoder pozwala na programowanie wszystkich CV (np CV1, CV17, CV18).

Co to jest Advanced Direct nie wiem.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#65
Proponuje żeby rmik przeprowadził prezentację swojego systemu. Myślę że w Wawie znajdzie się kółko torów na którym można pokazać jak opisywane w ep i sprzedawane przez avt kity działają.
To nie jest złośliwość ale raczej prośba. Sam jestem posiadaczem kitów i z chęcią porozmawiał bym za żywo na temat ich właściwości i sposobów dokończenia. Nie mogę dostać dławików do zasilaczy i chciałbym skorzystać z gotowych zasilaczy do laptopów. Dekoder wmontowalem bez problemu do SM i działa. Mogę pokazać jak na takim spotkaniu.
Takie spotkanie jest zawsze bardziej owocne niż 1000 postów na forum. A jak znajdzie czas na rozmowę to lepiej porozmawiać w większym gronie.
 
OP
OP
pikolo

pikolo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
(n) bo w końcu nie wiem jak mam programować ten dekoder AVT, wychodzi mi że poprzez PAGE tylko przyjmuje i programuje jakiekolwiek wartości, a r-mik pisze powyżej że powinno się poprzez DIRECT.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#72
A artykule jest wyraźnie napisane, kto jest autorem softu centralki.

Dekoder AVT-5535 mozna programować przez direct i paged, co potwierdziło wielu użytkowników.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#78
r-mik napisał(a):
Co to jest Advanced Direct nie wiem.
Piszemy, nie wiemy...(n)
Teoretycznie, przynajmniej zgodnie ze standardem, nie ma czegoś takiego http://www.nmra.org/standards/DCC/standards_rps/rp923.html . Ale możliwe, że chodzi o manipulacje bezpośrednio na bitach.
W MiniDCC wymyślono sobie coś takiego jak Advanced Direct. Oczywiście nie ma czegoś tak zdefiniowanego w standardach NMRA.
Jednak z mojego doświadczenia wiem, że chodzi tu o użycie "Configuration Variable Access Instruction - Long Form (RP-9.2.1)", czyli w praktyce jest to PoM.
Tylko jedna uwaga. W MiniDCC pakiet wysyłany jest jako broadcast - więc lepiej by na torach nie była więcej niż jedna lokomotywa :podstepny:.
Może dlatego wprowadzono taką nietypową nazwę. :niepewny:
Cóż były to jednak odległe czasy (jeśli dobrze pamiętam to ten projekt jest z 2001 roku). No i trochę "nie przystaje" do dzisiejszych czasów :D

Jeszcze co do dyskretnie pominiętych przez AVT autorów - Robert Côté/Denise Baribeau (Derosoft, Pointe-Claire, Québec, Canada) współpraca Johnny Zajdler i David Harris.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pikolo

pikolo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
PiotrK, dzięki za wyjaśnienie,:) już coś wiemy więcej, (y) bo niestety w instrukcji nie ma na ten temat ani słowa (n) (tej funkcji programowania)