• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Wszystko pięknie, ale czy kiper bedzie pasował do tak niskiej scani? Na żaden plac budowy jej nie wpuszczą, chyba że ma wozić węgiel/kruszywo z placu na plac..
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Ahhh 100% racji ;) , średnio będzie pasował, ale chcę wykorzystać sytuację, bo @pado mnie kiedyś zaciekawił i postanowiłem w końcu tez kiperka zrobić.

Docelowo potem pewnie będzie kolejna rama do kontenera tym razem od Herpy, bo od AWM już jedną zrobiłem z oświetleniem.
To zamiast wanny wepnij jej na siodło kempfa. Też ma funkcje kipra a i tematyka podobna zostanie :)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Dla mnie też bomba, a dla lepszej trakcji bez naczepy zastosowałem mosiężną przekładnię jest cięższa . Oświetlenie poza moim zasięgiem, po prostu wymiata. Ale czy migacze (kierunkowskazy) są z przodu w dobrym miejscu???
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Są raczej w dobrym.
W wersji podstawowej tych lamp w realu (jak i w modelu) kierunek jest poziomo pod białymi a na zew. krawędziach pionowe markery.
Ja starałem się umiejscowić podobnie jak tylko miejsce i model na to pozwalał.
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Dzięki wszystkim za słowa uznania, chyba się zarumienię ;)

a dla lepszej trakcji bez naczepy zastosowałem mosiężną przekładnię jest cięższa
Chyba tak będę musiał zrobić. Nakupiłem tych od kkpmo i w sumie nie mam porównania jeśli chodzi o obroty/sek do tych mosiężnych np. od sol-expert, ale chyba muszę coś kupić w mosiądzu.
Te od kkpmo mam 1:324 i 1:252 i się boję, że te mosiężne za szybkie będą, znaczy za narowiste na starcie, a to mi się nie podoba.
A oznaczenia w sumie też nie są jednoznaczne. Pisałem do kkpmo że ich jakiś 1:120 zasuwa o wiele wiele wiele szybciej (robiłem kamerą pomiary obrotów, bo model jeździł jak rajdówka).
Musze coś kupić mosiężnego i samemu zrobić porównanie.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Zdecydowanie mosiężne sol experty lepiej dociążają plastikowe ramy, niż kkpmo, ale wtedy trzeba mocniej dociążyć przód. Testowałem oba na przełożeniu 1:96 i wypadło na korzyść mosiężnego. Na marginesie - popatrz jak mój unimog jeździ i oceń czy jest narowisty.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Dzięki wszystkim za słowa uznania, chyba się zarumienię ;)


Chyba tak będę musiał zrobić. Nakupiłem tych od kkpmo i w sumie nie mam porównania jeśli chodzi o obroty/sek do tych mosiężnych np. od sol-expert, ale chyba muszę coś kupić w mosiądzu.
Te od kkpmo mam 1:324 i 1:252 i się boję, że te mosiężne za szybkie będą, znaczy za narowiste na starcie, a to mi się nie podoba.
A oznaczenia w sumie też nie są jednoznaczne. Pisałem do kkpmo że ich jakiś 1:120 zasuwa o wiele wiele wiele szybciej (robiłem kamerą pomiary obrotów, bo model jeździł jak rajdówka).
Musze coś kupić mosiężnego i samemu zrobić porównanie.
Mafo ma chyba jakiś filmik jak jedzie ta przekładnia 1:96 z solexpert.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Piękna ciężarówka. Podziwiam podwójnie, bo osobiście nie mam cierpliwości do robienia elektryki w modelach.
A to jest bardzo ciekawe zagadnienie. Owszem jest to inna materia niż twoje modelarstwo i Piotr robi genialną robotę, ale poziom cierpliwości jaki trzeba osiągnąć jest w obu przypadkach porównywalny. Zatem, Adamie, może chociaż światełka? Wiesz jak wyglądałyby oświetlone twoje Liazy i Jelcze? I te naczepy od Helmuta?
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Kiper i kempf poczekają jeszcze chwilę na ożywienie.
A na razie postanowiłem wskrzesić czekająca już długo naczepę od Herpy.

Na start poszło przygotowanie światełek tylnych i wklejenie obrysówek. Światełka tylne w ilości hurtowej przygotowałem sobie pare miesięcy temu już.
Najpierw przyklejenie pozycjonujące, a potem zalewanie tyłu żywicą.

DSC_4606_l.jpg



Oba już zalane.

DSC_4611_l.jpg



Jako że z tyłu nie było by miejsca, to zasilanie wspólne ledów zrobiłem nad samymi ledami w postaci cienkiego pręcika.
Po zamalowaniu nie będzie widać.

DSC_4608_l.jpg


Teraz czas przygotować płytkę przyłączeniową z rezystorami.
Postanowiłem zrobić od razu kilka sztuk i dwie mniejsze do nowego kolejnego projektu, gdzie tam w przyczepce jest mniej miejsca.

DSC_4615_l.jpg


I już na gotowo.

DSC_4618_l.jpg



A tak będzie w naczepie.

DSC_4622_l.jpg



Dotarły do mnie 3 reklamowane ogniwa od chińczyka,
Sprzedawca, jak to zwykle czynią, zapewniał mnie, że będę happy i w ogóle ;).
No to postanowiłem sprawdzić pojemność, bo jakoś w cuda nie wierzę w tym wypadku i nie przemawiała do mnie większa pojemność przy mniejszym rozmiarze.
I wyszło mi, że mają nie 180mAh a poniżej 120mAh. Więc lipa.
Kopię się z nimi o te ogniwa już z pół roku. I w sumie nie chodzi o kasę, ale o marnowanie czasu. :mad: Zobaczymy co przyjdzie w 2 kolejnych przesyłkach w tym tygodniu, ehhh.

DSC_4629_l.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 10
W robocie 4
W robocie 6

Podobne wątki