• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
#82
Trochę czasu znowu znalazłem, to dokończyłem hurtem, na przyszłość, trochę tych tylnych lamp.

Od razu też eksperyment.
Jedne lampy zwęziłem do wysokości leda 0603 (1.6mm), aby bez nadmiernej walki z błotnikiem potem,
wsuwać w miejsce po oryginalnej imitacji tylnych lamp.

Pasuje wyśmienicie :)
Po lampą tylko zrobię odpowiednią szczelinę na przewody i o ile mniej klejenia i dłubania.
A z tego co widzę, jeszcze mocniej można zeszlifować ledy aż za ich pola lutownicze, więc może być jeszcze węziej :D

DSC_2092_l.jpg
DSC_2093_l.jpg
DSC_2094_l.jpg
 

126p VISION

Nowy użytkownik
Reakcje
7 0 0
#86
Trening czyni mistrza
Przeglądam temat i dostrzegam że kolega bez najmniejszego problemu potrafi lutować elementy SMD i to te w obudowach 0603. Przy tego typu pracach nieodzowną pomocą jest obowiązkowe posiadanie stacji lutowniczej, trzeciej ręki oraz mieć wypracowany fach w ręku ;) .
Jak dla mnie super mistrzowski temat oświetleniowy w skali HO dlatego zapytam czy przypadkiem kolega nie jest prenumeratorem kolekcji w budowaniu modelu PF 126p w skali 1:8 ?
Ja tworzę w swoim modelu 1:8 cuda wianki oświetleniowe… ale co dwie głowy, to nie jedna ;).
 
OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
#87
bez najmniejszego problemu potrafi lutować elementy SMD i to te w obudowach 0603.
No akurat 0603, jak się nabędzie wprawę, rutynę, to nie powinno być problematyczne, ale tak jak mówię, zależy od doświadczenia kto jakie ma.

Przy tego typu pracach nieodzowną pomocą jest obowiązkowe posiadanie stacji lutowniczej, trzeciej ręki oraz mieć wypracowany
No tak, bez takich narzędzi wiadomo, trudniej. Jeszcze "specjalne" szczypce samo zaciskowe z ostrymi kantami, żeby te ledy jakoś chwycić i potem lutować łatwo.
pytam czy przypadkiem kolega nie jest prenumeratorem kolekcji w budowaniu modelu PF 126p w skali 1:8 ?
Nie. Nie moja piaskownica :)
Na razie i tak jestem na biegu jałowym z moimi pracami, styczeń luty był urlop wyjazd i po powrocie jakoś nie ogarnąłem się, a 3 rozgrzebane ciężarówki leżą i czekają ehh ;-)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#88
Na razie i tak jestem na biegu jałowym z moimi pracami, styczeń luty był urlop wyjazd i po powrocie jakoś nie ogarnąłem się, a 3 rozgrzebane ciężarówki leżą i czekają ehh ;-)
Witaj Piotrze. Wiem że masz przerwę... ale mam pytanie. Jaki odbiornik planujesz użyć przy obecnie składanej Scanii ?
Czy miałeś może doczynienia z ta wersją odbiornika ?/
https://www.sol-expert-group.de/1-8...GHz-receiver-RX43D-32-V5-7-channels::963.html
 
OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
#89
hej

Używałem i planuję używać Rx43d-1 (mam kilka zakupionych) ze względu na dużo wyjść LED-owych.
Ten Rx43d-32 ma jak dla mnie za mało tych P, tylko 4xP (w tym chyba jedno na serwo), więc w wygodny sposób nie zaświeciłby mi moimi LED-ami :)
No, ale ten 43x-32 ma więcej mostków H i większą ich obciążalność(?) , więc cos za coś. Zresztą co mi po dużej ilości mostków H do np. silników, kiedy mój nadajnik (ten Orange) nie pozwoli mi tego obsłużyć.

Screenshot_157.jpg

http://www.deltang.co.uk/

A przerwę mam, ale już się kończy. W czerwcu w końcu, w ramach rozgrzewki ;-) , dodrukowałem sobie do drukarki 3d uchwyt do pisaka do robienia tych płytek co sobie wymyślam. I może jakość nie taka jak z lasera, ale za to łatwiej się je robi: bez zabaw z żelazkiem czy przerabianiem laminatora i trafianiem w miejsce na płytce, przyleganiem tonera, dzieleniem na etapy, góra - spód :)
Więc rozgrzewka była i pewnie w tym tygodniu już wrócę do dalszego składania tych modeli, bo mam w sumie 3 rozgrzebane :)
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
#90
Zabawa dalej ze Scanią

Decyzja o ilości świateł podjęta, więc otwory nawiercone pod ledy.

DSC_4091_l.jpg



Z ledami pojechałem hurtowo. Mniej czasu to wtedy zabiera i ręka automatycznie wie co robić ;-)
Po pomalowaniu pójdą do 2-3 modeli.

DSC_4105_l.jpg



I pierwsza ich wklejka do reflektorów.
Postanowiłem w tym wypadku zrobić wspólną masę dla tych świateł, będzie mniej przewodów do odbiornika.
Mocowanie świateł trochę pokiereszowane, bo robiłem eksperymenty z inny rodzajem podłączania i średnio wyszło i wróciłem do oryginalnego rozwiązania.

DSC_4120_l.jpg
DSC_4119_l.jpg



W tym modelu Scanii są dodatkowe światła pod przednią szybą.
Długo myślałem jak je wypełnić. I postanowiłem użyć Bondic-a polecanego tu przez innych na forum.
Najpierw testy jak się zachowa z podklejaną taśmą klejącą. Te pajączki na kleju, to też resztki kleju taśmy klejącej + za dużo UV (za blisko).
Zbyt bliskie podłożenie źródła światła UV powodowało deformacje taśmy klejącej i zepsucie tego wypełnienia, za dużo emisji ciepła podczas wiązania.
W moim wypadku użyłem nie Bondic-a, ale jakiegoś innego kleju, który jest tym samym chyba.
Zobaczyłem kiedyś reklamę z googla, gdzie był pokazany klej UV (jak Bondic? podobne opakowanie, dozownik i led UV) w sklepie Gearbest za jakąś śmieszną cenę ok. 8zł + drugie tyle za dodatkową żywicę.
No i postanowiłem przetestować.

DSC_4110_l.jpg



Po testach czas na wycinkę pod te reflektory.

DSC_4109_l.jpg



Jak na pierwszy raz całkiem nieźle.
Klarowność świetna jak na takie coś. Te czarne na reflektorze po prawej, to plastik z tyłu reflektora.
A ten po lewej ma ukruszony albo niedolany dziubek, nie wiem czy będę to poprawiał, bo na żywo tego praktycznie nie widać ;-)

W sumie to chciałem ja jednym z nich przetestować żywicę dwuskładnikową, niby bezbarwną.
Ale jak zobaczyłem jak jeden reflektor fajnie wyszedł, to dałem sobie spokój z tą żywicą w tym modelu.

DSC_4117_l.jpg



Test na szybko tego oświetlenia.
Wygląda przekozacko :) Z tym klejem chyba się zaprzyjaźnię.

DSC_4114_l.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#91
No pięknie Piotrze. Fajnie że wracasz do Rc. Już nas tu kilku jest :) Ta Scania jest bardzo wdzięczna i czekam na efekt finalny z oświetleniem. Powiedz tylko czy to będzie siodło?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 10
W robocie 4
W robocie 6

Podobne wątki