• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Cienka bateria na ścianie kabiny, przed nią lew.
A że model długi, to odbiornik może być gdzieś pod spodem razem z mini płytką (raczej z tyłu obstawiam) albo wcale, bez płytki, bo kupna belka z rezystorami na niej montowanymi od tyłu załatwia sprawę :) Dla mnie takie coś nie do zaakceptowania, staram się jak najwięcej oryginalnego modelu zachować. No i malutko oświetlenia, minimum.
Zastanawiam się nad serwem. Płasko pod modelem czy za kabiną? Tu obstawiam że za kabiną, bo od razu pasuje do podwójnej skrętnej osi.
Jak patrzę na to, to trochę zazdroszczę ile miejsca. W mojej Scanii tylne opony zaczynają się prawie tam, gdzie tu kończą się opony przednich osi ;)

No, ale żeby nie było, że wybrzydzam, super model :eek:
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Dzisiaj dotarł do mnie srebrny brat i jak dla mnie równy temu niebieskiemu. Czarny najmniej mi się podoba.
Teraz czekać aż Herpa w przyszłym roku wypuści najpierw żółty z odpowiednim malowaniem, a potem za jakiś czas jeszcze biały ;)

No a teraz nie wiem który, niebieski czy srebrny za jakiś czas do RC :LOL:

DSC_4761_l2.jpg


A z tyłu widać kempf, który dotarł do mnie jakiś czas temu do tej mojej ostatniej Scanii.
Fikuśny mechanizm z serwem od podnoszenia mam już, ale nie jestem zadowolony, bo nie mogę skutecznie zwolnić tego serwa (jest wtedy za słabe). I postanowiłem inny mechanizm zrobić.
Fotki wkleję starego i nowego mechanizmu jak będzie jaki sukces finalnie do pokazania.
A na razie jeszcze tylko czekam na parę elementów z sol-expert.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Coś bym napisał ale tu same wariaci kó...ła wariaci. Weź Panie podziergaj, potnij, posklejaj upchnij kable w modelu przy którym normalny człowiek przez lupę detale ogląda. Wariaci kur.......a, normalnie sadło masło :). W pozytywnym znaczeniu tego słowa rzecz jasna :):):).
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
W tygodniu przyszły do mnie zamówione jeszcze w zeszłym roku dwa modele.
Oczywiście pod kątem przeróbki pod RC ;)

Herpa Reinold Zülpich Volvo FH Globetrotter XL curtainside semitrailer (935791)
Jakiś czas temu zastanawiałem się w jakich jeszcze kolorach Herpa wypuści to Volvo Performance Edition (czekam jeszcze na żółty i biały;) ),
a tu proszę, wydali to z naczepą w rozjaśnionym niebieskim ;););)
Dodane zostały górne światła, a lusterko nie jest malowane.

DSC_4779_l.jpg


DSC_4776_l.jpg


DSC_4778_l.jpg



Herpa Wittwer Wattenwil Scania CR HD low loader (935005)
W stosunku do tej poprzedniej Scanii co ją przerabiałem, to jest ta osłona nad szybą, która utrudni moją przeróbkę/dodanie świateł, będzie ciężko, a reszta jak widać.

DSC_4780_l.jpg


DSC_4781_l.jpg


DSC_4783_l.jpg



Oba modele zostały bardzo ładnie wykonane. Po dopieszczeniu będą jeszcze ładniejsze. A w ruchu i ze światłami będą obłędne.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Czy lusterka zamieniłeś umyślnie z niebieskiego do srebrnego i odwrotnie?
Co do wersji norweskiej to w 1:1 wygląda mało ciekawie, 1:50 już lepiej ale szału też nie ma.
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Czy lusterka zamieniłeś umyślnie z niebieskiego do srebrnego i odwrotnie?
Nie ;), to przypadek, sprawdzałem jak srebrny będzie z niebieskim lusterkiem wyglądać i zapomniałem zamienić z powrotem na czas foto.

A co do czarnego, to jemu kiedyś lusterko maznę na żółto.

wersji norweskiej to w 1:1 wygląda mało ciekawie, 1:50 już lepiej ale szału też nie ma.
Szkoda... ale i tak kupię ;)
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Sporo czasu minęło od mojego ostatniego projektu. Dopadło mnie sporo równie interesujących zajęć i pare innych projektów,
które skutecznie przyhamowały prace nad kolejnymi modelami.
I teraz modeliki patrzą na mnie z wyrzutem z półek.
Jedna z tych rzeczy, to taka oto zabawka CNC do prototypowania PCB. Do wykorzystania oczywiście przy budowie modeli ;-)

20200119_220244_l.jpg




Długo się zbierałem, ale w końcu udało mi się dokończyć Kempf od Herpy.

Jakiś czas temu podszedłem do tego tematu od złej strony. Chciałem użyć zwykłe mikro serwo i jakiś przegub to tego Kempfa.
Przegub o dziwo zadziałał fajnie, ale serwo było za słabe i za szybkie, a spowolnienie serwa (PWM na zasilaniu) jedynie je bardziej osłabiło.

DSC_4758_l.jpg


DSC_4759_l.jpg


DSC_4760_l.jpg




Słabo to działało, więc poszedłem "klasyczną"drogą sprawdzoną u innych.
Z tym że postanowiłem dorobić wyłączniki krańcowe w formie optycznych IR elementów.

W sumie nie jest to ostateczna wersja samego napędu, bo wykorzystuje elektronikę z serwa liniowego, a to mi nie pasuje jak się okazało.
Inny projekt jest już gotowy, programy do CNC też już mam, teraz kiedyś czas i chęci i zrobię kolejną wersję tego napędu, która będzie udawać trochę serwo.

Screenshot_312_l.jpg


Screenshot_301_l.jpg


20200228_201011_l.jpg


20200305_221036_l.jpg


20200306_011322_l.jpg


20200306_021806_l.jpg


DSC_2825_l.jpg




A dalej zabawa z oświetleniem, druciarstwem, mazianiem farbkami, trochę washów i parę kalek.

DSC_4755_l.jpg


DSC_4756_l.jpg


DSC_2834_l.jpg


DSC_2839_l.jpg


DSC_2840_l.jpg


cdn...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Rewelacyjnie Ci to wychodzi. Oglądam z dużą ciekawością i zazdroszczę cierpliwości i zgrabnych palców. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 10
W robocie 4
W robocie 6

Podobne wątki