• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
Naczepka Herpowska skończona. W sumie wygodniejsza w pracy niż ta moja poprzednia AWM.
Wszystko świeci i miga jak należy :cool:
I postanowiłem podjąć próbę pobrudzenia czy postarzenia trochę samej naczepy i trzech kontenerów.

Jako, że to było pierwsze podejście do tematu, to wyszło jak wyszło i nie wiem co o tym sądzić.
Ja to akceptuję, ale prosiłbym o KRYTYKĘ.
Może innym razem jakiś błędów uniknę czy coś.


Od spodu "wymazane" czarnym ;)

DSC_4635_l.jpg



Polutowane i wpasowane.
Zasłonka docięta i gotowa do wpasowania nad płytką z rezystorami.

DSC_4637_l.jpg



I już zasłonięte druciarstwo.

DSC_4632_l.jpg



Dostawiłem tylny fartuch i belkę.
Przy okazji, jak wspomniałem, zrobiłem pierwsze kroki, testy w brudzeniu samej naczepy i kontenerów.

DSC_4692_l.jpg


DSC_4677_l.jpg


DSC_4686_l.jpg



Przy okazji jeszcze z innymi dwoma kontenerami postanowiłem poeksperymentować z postarzaniem, brudzeniem.
Przy tym białym nie jestem z tych prób do końca zadowolony.
Niby na fotkach portowych, które znalazłem w sieci, takie białe kontenery w taki sposób potrafią rdzewieć, ale może innym razem coś innego zrobię albo będę białych unikał ;)

DSC_4697_l.jpg



Moim zdaniem zielony China... i szary OOCL jakoś lepiej wyglądają.

DSC_4700_l.jpg


DSC_4706_l.jpg
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Zbieram się do tego kempfa dla tej Scanii jak rak do skoku, a bez tego działającego kempfa nie chce mi się jeszcze filmować ;)
Ale w między czasie powoli kieruję swój wzrok na nowy model: Mercedes "Cartrans"

518sUE30TiL._SL1000_.jpg



I zabawa powoli zaczyna się od światełek tylnych w przyczepie.
Światła są mniejsze tutaj i będzie jedno czerwone pełniące dwie funkcje z dwoma poziomami jasności dla: tylnych mijania i stopu.

DSC_4711_l.jpg


DSC_4718_l.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Bedzie ciezka z zasilaniem. Chyba, ze wstawisz na pake 'ducha' z aku w srodku ;)
W przypadku tego modelu to chyba nie będzie problemu z zasilaniem. Jak będzie jeździł bez ładunku to bateria zmieści się w kabinie, tak jak to kolega @piotrkk zrobił w ciągniku siodłowym. A jak będzie załadowany to w każdym modelu osobówki można włożyć baterię, odpowiednio je połączyć i będzie prądu na kilka godzin jeżdżenia non stop.
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
poproszę o dużo szczegółów technicznych co i jak jest zrobione
Spoko, postaram się. Chociaż im więcej tego "lutuję i docinam" tym mniej fotografuję, bo to w sumie podobnie jak wcześniej.

Bdzie ciezka z zasilaniem. Chyba, ze wstawisz na pake 'ducha'
Nie nie, będzie po staremu.
Zasilanie główne będzie jak w ostatniej Scanii, pod dachem. Odbiornik też pod dachem. Płytka z rezystorami z ledami też jak w Scanii.
Już robiłem przymiarki na innym "testowym" Mercedesie i powinno dać radę ;)
Do przyczepy mam już wstępnie odpowiednie płytki zaprojektowane, aby dało się też te dwie funkcje do leda jednego podłączyć.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Ale to bedzie ledwo 150mAh (502323) - tak wynika z tego co czytalem wczesniej. Chyba, ze wsadzisz cos innego. Zreszta - poczekamy zobaczymy ;) - na pewno wszystko opiszesz.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
baterię o pojemności 500 a była mniejsza niż moje 250 co mam w kabinie
Ciężko mi w to uwierzyć , w te 500mAh przy podobnym rozmiarze. ;)

LP452525 250mAh 0.9Wh Li-Polymer 3.7V -
Ciekawe czy faktycznie to jest prawdziwa pojemność, chociaż tutaj można przy tym rozmiarze zbliżyć się do tego.

Sorki za sceptycyzm, ale moje walki z LiPo i dostawcami nadal trwają.
Mam już kilka sztuk oznaczonych 502323 do sprzedania, ostatnio od kolejnych 2 dostawców dostałem zamiast 23x23 jakies 25x27.
I za każdym razem walka o refund i niby dostaję, ale nie zbliża mnie to do dostania prawdziwego 23x23 mm, który najlepiej w tych kabinach pasuje.
I rok temu raz dostałem takie 2 genialne LiPo z prawdziwym 23x23mm i niestety żałuję, że więcej nie zamówiłem. A to co zamawiałem obecnie od tego samego gościa, to źle opisane i stare fotki kłamiące na dodatek

Ostatnio jeszcze zamówiłem 23x23 na HobbyKing i też gówno, tylko że tu nie ma refunda a zwrot,
więc może to LiPo gdzieś wykorzystam kiedyś. Już nawet nie testowałem pojemności, bo po co się wkurzać dodatkowo ;)

No a po tym jak zbudowałem sobie tester pojemności, to srogo się zawiodłem na pojemnościach i teraz nie uwierzę w żadne oznaczenie od chińczyka :LOL: Zwykle realna pojemność wg mnie to maaaxxx 2/3 tego co chińczyk przystemplował. O ile w ogóle nie pomylił się.
Ostatnio przysłał mi dodatkowe LiPo 502020 (czyli 20x20mm) o pojemności 180mAhm gdzie LiPo o większym rozmiarze ma 150mAh, ale nadrukować można wszystko :mad: Przynajmniej rozmiar się zgadzał.
A też fakt, mam min V bezpiecznie ustawione na 2.99V w testerze, ale na 3V są ustawione te odbiorniki Deltang co używamy (z tego co gdzieś znalazłem w dokumentacji). A w Chinach o ile w ogóle kiedykolwiek coś mierzyli, to może wyliczają dla 2.9V min, a to już było by zabijanie LiPo.

No chyba że mój tester źle mierzy, ale sprawdzałem też "manualnie" i wychodziło podobnie.
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
A jeszcze wyjaśnienie czemu uczepiłem się tak 23x23mm czyli Lipo np. 502323.
Bo 23x23 mm kiedy przełoży się zabezpieczenia na "powierzchnię" LiPo, to wtedy wychodzi rozmiar 23x19,
a to idealnie pasuje pod dach do Mercedesa czy Scanii i pewnie podobnych innych.
Większe już się nie zmieści.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
A jeszcze wyjaśnienie czemu uczepiłem się tak 23x23mm czyli Lipo np. 502323.
Bo 23x23 mm kiedy przełoży się zabezpieczenia na "powierzchnię" LiPo, to wtedy wychodzi rozmiar 23x19,
a to idealnie pasuje pod dach do Mercedesa czy Scanii i pewnie podobnych innych.
Większe już się nie zmieści.
To jest już ogromna wiedzę do mojej raczkującej, więc nic nie odpowiemy .
Ale co do pakowania towaru do kabiny to ja bateryjkę na łóżku mam a elektronikę w dachu. Wiem że mam tylko odbiornik ale jest jeszcze miejsca.
 
OP
OP
piotrkk
Reakcje
211 0 0
Spoko, każdy robi jak uważa, że dla niego będzie najwygodniej.

Taką opcję umiejscowienia jak opisujesz sam też ją rozważałem, ale musiałbym przesunąć/obrócić serwo, bo teraz nie ma szans. Tam przy takim ułożeniu serwa nie ma miejsca na baterię (licząc od dachu do górnej ścianki serwa wzdłuż tylnej ściany kabiny).
No a wtedy nie miałbym z przodu miejsca na płytkę z rezystorami. A gdybym ją umieścił wtedy pod sufitem (bo bateria na tylnej ścianie kabiny),
to przy baterii musiałbym ciągnąć przez całą kabinę praktycznie wszystkie/większość przewodów.

A tak, to przewody mam krótkie i do kabiny ułamek ich wchodzi na luzie, i w sumie nie wyobrażam sobie, aby od tych moich ledów to wszytko ciągnąć o_O
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 10
W robocie 4
W robocie 6

Podobne wątki