• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
Naczepka Herpowska skończona. W sumie wygodniejsza w pracy niż ta moja poprzednia AWM.
Wszystko świeci i miga jak należy :cool:
I postanowiłem podjąć próbę pobrudzenia czy postarzenia trochę samej naczepy i trzech kontenerów.

Jako, że to było pierwsze podejście do tematu, to wyszło jak wyszło i nie wiem co o tym sądzić.
Ja to akceptuję, ale prosiłbym o KRYTYKĘ.
Może innym razem jakiś błędów uniknę czy coś.

Od spodu "wymazane" czarnym ;)

DSC_4635_l.jpg

Polutowane i wpasowane.
Zasłonka docięta i gotowa do wpasowania nad płytką z rezystorami.

DSC_4637_l.jpg

I już zasłonięte druciarstwo.

DSC_4632_l.jpg

Dostawiłem tylny fartuch i belkę.
Przy okazji, jak wspomniałem, zrobiłem pierwsze kroki, testy w brudzeniu samej naczepy i kontenerów.

DSC_4692_l.jpg

DSC_4677_l.jpg

DSC_4686_l.jpg

Przy okazji jeszcze z innymi dwoma kontenerami postanowiłem poeksperymentować z postarzaniem, brudzeniem.
Przy tym białym nie jestem z tych prób do końca zadowolony.
Niby na fotkach portowych, które znalazłem w sieci, takie białe kontenery w taki sposób potrafią rdzewieć, ale może innym razem coś innego zrobię albo będę białych unikał ;)

DSC_4697_l.jpg

Moim zdaniem zielony China... i szary OOCL jakoś lepiej wyglądają.

DSC_4700_l.jpg

DSC_4706_l.jpg

OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
Zbieram się do tego kempfa dla tej Scanii jak rak do skoku, a bez tego działającego kempfa nie chce mi się jeszcze filmować ;)
Ale w między czasie powoli kieruję swój wzrok na nowy model: Mercedes "Cartrans"

518sUE30TiL._SL1000_.jpg

I zabawa powoli zaczyna się od światełek tylnych w przyczepie.
Światła są mniejsze tutaj i będzie jedno czerwone pełniące dwie funkcje z dwoma poziomami jasności dla: tylnych mijania i stopu.

DSC_4711_l.jpg

DSC_4718_l.jpg

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Zapowiada się kolejny ciekawy model. (y) Będę obserwował i uczył się, także poproszę o dużo szczegółów technicznych co i jak jest zrobione.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Bedzie ciezka z zasilaniem. Chyba, ze wstawisz na pake 'ducha' z aku w srodku ;)
W przypadku tego modelu to chyba nie będzie problemu z zasilaniem. Jak będzie jeździł bez ładunku to bateria zmieści się w kabinie, tak jak to kolega @piotrkk zrobił w ciągniku siodłowym. A jak będzie załadowany to w każdym modelu osobówki można włożyć baterię, odpowiednio je połączyć i będzie prądu na kilka godzin jeżdżenia non stop.

OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
poproszę o dużo szczegółów technicznych co i jak jest zrobione
Spoko, postaram się. Chociaż im więcej tego "lutuję i docinam" tym mniej fotografuję, bo to w sumie podobnie jak wcześniej.

Bdzie ciezka z zasilaniem. Chyba, ze wstawisz na pake 'ducha'
Nie nie, będzie po staremu.
Zasilanie główne będzie jak w ostatniej Scanii, pod dachem. Odbiornik też pod dachem. Płytka z rezystorami z ledami też jak w Scanii.
Już robiłem przymiarki na innym "testowym" Mercedesie i powinno dać radę ;)
Do przyczepy mam już wstępnie odpowiednie płytki zaprojektowane, aby dało się też te dwie funkcje do leda jednego podłączyć.

daromaro

Znany użytkownik
Ale to bedzie ledwo 150mAh (502323) - tak wynika z tego co czytalem wczesniej. Chyba, ze wsadzisz cos innego. Zreszta - poczekamy zobaczymy ;) - na pewno wszystko opiszesz.

Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
baterię o pojemności 500 a była mniejsza niż moje 250 co mam w kabinie
Ciężko mi w to uwierzyć , w te 500mAh przy podobnym rozmiarze. ;)

LP452525 250mAh 0.9Wh Li-Polymer 3.7V -
Ciekawe czy faktycznie to jest prawdziwa pojemność, chociaż tutaj można przy tym rozmiarze zbliżyć się do tego.

Sorki za sceptycyzm, ale moje walki z LiPo i dostawcami nadal trwają.
Mam już kilka sztuk oznaczonych 502323 do sprzedania, ostatnio od kolejnych 2 dostawców dostałem zamiast 23x23 jakies 25x27.
I za każdym razem walka o refund i niby dostaję, ale nie zbliża mnie to do dostania prawdziwego 23x23 mm, który najlepiej w tych kabinach pasuje.
I rok temu raz dostałem takie 2 genialne LiPo z prawdziwym 23x23mm i niestety żałuję, że więcej nie zamówiłem. A to co zamawiałem obecnie od tego samego gościa, to źle opisane i stare fotki kłamiące na dodatek

Ostatnio jeszcze zamówiłem 23x23 na HobbyKing i też gówno, tylko że tu nie ma refunda a zwrot,
więc może to LiPo gdzieś wykorzystam kiedyś. Już nawet nie testowałem pojemności, bo po co się wkurzać dodatkowo ;)

No a po tym jak zbudowałem sobie tester pojemności, to srogo się zawiodłem na pojemnościach i teraz nie uwierzę w żadne oznaczenie od chińczyka :LOL: Zwykle realna pojemność wg mnie to maaaxxx 2/3 tego co chińczyk przystemplował. O ile w ogóle nie pomylił się.
Ostatnio przysłał mi dodatkowe LiPo 502020 (czyli 20x20mm) o pojemności 180mAhm gdzie LiPo o większym rozmiarze ma 150mAh, ale nadrukować można wszystko :mad: Przynajmniej rozmiar się zgadzał.
A też fakt, mam min V bezpiecznie ustawione na 2.99V w testerze, ale na 3V są ustawione te odbiorniki Deltang co używamy (z tego co gdzieś znalazłem w dokumentacji). A w Chinach o ile w ogóle kiedykolwiek coś mierzyli, to może wyliczają dla 2.9V min, a to już było by zabijanie LiPo.

No chyba że mój tester źle mierzy, ale sprawdzałem też "manualnie" i wychodziło podobnie.

OP
OP
piotrkk

piotrkk

Użytkownik
A jeszcze wyjaśnienie czemu uczepiłem się tak 23x23mm czyli Lipo np. 502323.
Bo 23x23 mm kiedy przełoży się zabezpieczenia na "powierzchnię" LiPo, to wtedy wychodzi rozmiar 23x19,
a to idealnie pasuje pod dach do Mercedesa czy Scanii i pewnie podobnych innych.
Większe już się nie zmieści.

M&M

Znany użytkownik
A jeszcze wyjaśnienie czemu uczepiłem się tak 23x23mm czyli Lipo np. 502323.
Bo 23x23 mm kiedy przełoży się zabezpieczenia na "powierzchnię" LiPo, to wtedy wychodzi rozmiar 23x19,
a to idealnie pasuje pod dach do Mercedesa czy Scanii i pewnie podobnych innych.
Większe już się nie zmieści.
To jest już ogromna wiedzę do mojej raczkującej, więc nic nie odpowiemy .
Ale co do pakowania towaru do kabiny to ja bateryjkę na łóżku mam a elektronikę w dachu. Wiem że mam tylko odbiornik ale jest jeszcze miejsca.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 9
W robocie 4
W robocie 6