• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

Ciemny

Aktywny użytkownik
Ahhh 100% racji ;) , średnio będzie pasował, ale chcę wykorzystać sytuację, bo @pado mnie kiedyś zaciekawił i postanowiłem w końcu tez kiperka zrobić.

Docelowo potem pewnie będzie kolejna rama do kontenera tym razem od Herpy, bo od AWM już jedną zrobiłem z oświetleniem.
To zamiast wanny wepnij jej na siodło kempfa. Też ma funkcje kipra a i tematyka podobna zostanie :)

M&M

Znany użytkownik
Dla mnie też bomba, a dla lepszej trakcji bez naczepy zastosowałem mosiężną przekładnię jest cięższa . Oświetlenie poza moim zasięgiem, po prostu wymiata. Ale czy migacze (kierunkowskazy) są z przodu w dobrym miejscu???

Są raczej w dobrym.
W wersji podstawowej tych lamp w realu (jak i w modelu) kierunek jest poziomo pod białymi a na zew. krawędziach pionowe markery.
Ja starałem się umiejscowić podobnie jak tylko miejsce i model na to pozwalał.

Dzięki wszystkim za słowa uznania, chyba się zarumienię ;)

a dla lepszej trakcji bez naczepy zastosowałem mosiężną przekładnię jest cięższa
Chyba tak będę musiał zrobić. Nakupiłem tych od kkpmo i w sumie nie mam porównania jeśli chodzi o obroty/sek do tych mosiężnych np. od sol-expert, ale chyba muszę coś kupić w mosiądzu.
Te od kkpmo mam 1:324 i 1:252 i się boję, że te mosiężne za szybkie będą, znaczy za narowiste na starcie, a to mi się nie podoba.
A oznaczenia w sumie też nie są jednoznaczne. Pisałem do kkpmo że ich jakiś 1:120 zasuwa o wiele wiele wiele szybciej (robiłem kamerą pomiary obrotów, bo model jeździł jak rajdówka).
Musze coś kupić mosiężnego i samemu zrobić porównanie.

Astro

Znany użytkownik
Zdecydowanie mosiężne sol experty lepiej dociążają plastikowe ramy, niż kkpmo, ale wtedy trzeba mocniej dociążyć przód. Testowałem oba na przełożeniu 1:96 i wypadło na korzyść mosiężnego. Na marginesie - popatrz jak mój unimog jeździ i oceń czy jest narowisty.

M&M

Znany użytkownik
Dzięki wszystkim za słowa uznania, chyba się zarumienię ;)

Chyba tak będę musiał zrobić. Nakupiłem tych od kkpmo i w sumie nie mam porównania jeśli chodzi o obroty/sek do tych mosiężnych np. od sol-expert, ale chyba muszę coś kupić w mosiądzu.
Te od kkpmo mam 1:324 i 1:252 i się boję, że te mosiężne za szybkie będą, znaczy za narowiste na starcie, a to mi się nie podoba.
A oznaczenia w sumie też nie są jednoznaczne. Pisałem do kkpmo że ich jakiś 1:120 zasuwa o wiele wiele wiele szybciej (robiłem kamerą pomiary obrotów, bo model jeździł jak rajdówka).
Musze coś kupić mosiężnego i samemu zrobić porównanie.
Mafo ma chyba jakiś filmik jak jedzie ta przekładnia 1:96 z solexpert.

Astro

Znany użytkownik
Piękna ciężarówka. Podziwiam podwójnie, bo osobiście nie mam cierpliwości do robienia elektryki w modelach.
A to jest bardzo ciekawe zagadnienie. Owszem jest to inna materia niż twoje modelarstwo i Piotr robi genialną robotę, ale poziom cierpliwości jaki trzeba osiągnąć jest w obu przypadkach porównywalny. Zatem, Adamie, może chociaż światełka? Wiesz jak wyglądałyby oświetlone twoje Liazy i Jelcze? I te naczepy od Helmuta?

Kiper i kempf poczekają jeszcze chwilę na ożywienie.
A na razie postanowiłem wskrzesić czekająca już długo naczepę od Herpy.

Na start poszło przygotowanie światełek tylnych i wklejenie obrysówek. Światełka tylne w ilości hurtowej przygotowałem sobie pare miesięcy temu już.
Najpierw przyklejenie pozycjonujące, a potem zalewanie tyłu żywicą.

DSC_4606_l.jpg

Oba już zalane.

DSC_4611_l.jpg

Jako że z tyłu nie było by miejsca, to zasilanie wspólne ledów zrobiłem nad samymi ledami w postaci cienkiego pręcika.
Po zamalowaniu nie będzie widać.

DSC_4608_l.jpg

Teraz czas przygotować płytkę przyłączeniową z rezystorami.
Postanowiłem zrobić od razu kilka sztuk i dwie mniejsze do nowego kolejnego projektu, gdzie tam w przyczepce jest mniej miejsca.

DSC_4615_l.jpg

I już na gotowo.

DSC_4618_l.jpg

A tak będzie w naczepie.

DSC_4622_l.jpg

Dotarły do mnie 3 reklamowane ogniwa od chińczyka,
Sprzedawca, jak to zwykle czynią, zapewniał mnie, że będę happy i w ogóle ;).
No to postanowiłem sprawdzić pojemność, bo jakoś w cuda nie wierzę w tym wypadku i nie przemawiała do mnie większa pojemność przy mniejszym rozmiarze.
I wyszło mi, że mają nie 180mAh a poniżej 120mAh. Więc lipa.
Kopię się z nimi o te ogniwa już z pół roku. I w sumie nie chodzi o kasę, ale o marnowanie czasu. :mad: Zobaczymy co przyjdzie w 2 kolejnych przesyłkach w tym tygodniu, ehhh.

DSC_4629_l.jpg

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 9
W robocie 4
W robocie 6