• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje boje z RC H0

Wcześniej nie udało mi się znaleźć tego wątku , ale dzisiaj po przejrzeniu go całego jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz i nam pokazujesz . Jak dla mnie to już inna liga modelarstwa któej nigdy z moją zgrabnością nie osiągne . Pięknie i czysto są wykonane te modele RC . Bedę z ciekawością obserwował ten wątek .

OP
OP
piotrkk
@piotrkk a nie było Ci lepiej zastosować seryjny napęd kipra ?
Ciężko powiedzieć.
Zawsze uwierało mnie w tym napędzie brak wiedzy czy ma ograniczniki krańcowe.
Potem dowiadywałem się i nie ma, więc jak wygląda sterowanie tym?
Trójpozycyjny switch z zerem po środku? A skrajne wychyły to góra dół?
Czyli jak pojedzie w górę i nie wyłączy się go, to co? Prąd cały czas będzie pchany w silnik? Nie podoba mi się to.
Żre baterię i obciążą ten silniczek, a to zwykłe silniki szczotkowe. Chyba, że się mylę i to nie boli tego mechanizmu... ale co widziałem filmik to użytkownik pilnował, aby wyłączyć od razu, aby się nie zepsuło na krańcu ;)

To raz.
A dwa, mam opracowane kilka modułów do następnych modeli, do kogutów, do belek świetlnych z "kogutami", moduł beep-beep dla biegu wstecznego z mikro buzzerem ;-) oraz najważniejszy... prosty moduł enkoder-decoder do komunikacji przewodowej szeregowej (min 2 przewody między cięgnikiem a przyczepą) lub przez IR.
No i z takim modułem łatwiej mi przekazywać info ustaw się na danym krańcu niż przekazywać tam jeszcze zero, no i w nadajniku używam dwustanowego przełącznika, a nie trzystanowego.

A po trzecie, jak wiem jak to zrobić, to już łatwizna teraz;)
No i najważniejsze, mogę się bawić moją maszynką do CNC ;););););)

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 10
W robocie 4
W robocie 6