• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Moje amatorskie dioramy

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#1
Witam wszystkich z forum, mam na imię Robert i jestem z PŃ, od ponad roku, zaczęły mnie interesować dioramy ze scenami typu natura, jakiś skrawek lasu, ogród itp.
Przeglądałem kilka forum modelarskich, hobbystycznych itp. i żadne mnie nie zadowoliło ilością postów i udzielaniem sie użytkowników co tutaj, forum przeglądam już od dłuższego czasu więc w końcu postanowiłem się tutaj zarejestrować i podzielić się swoimi amatorskimi pracami;
a zaczęło się niewinnie, bo brata córka, przy jakieś wizycie przed świętami chciała dostać farmę lub ranczo, w sklepie dostałem zwykłe ranczo dla dzieci, gdy już dostała to pomyślałem; LOO teraz będzie bałagan i kilka godzin siedzenia i klejenia różnych elementów, no niestety zapomniałem:rolleyes:, że dzieci na początku coś bardzo chcą a jak już to dostają to zainteresowanie trwa chwile:giggle:, więc bawiła się około godziny i zacząłem wszystko chować do kartonu; nie odwiedziła mnie przez chyba miesiąc:mad: i stwierdziłem, że zacznę sam składać elementy z cegiełek do końca, po których miało powstać te całe ranczo :giggle:
Jak już złożyłem, to pomyślałem że zrobię trochę inaczej jak to było w instrukcji i sam zrobię teren i inne rzeczy dołoże, błoto zrobiłem z ziemi ogrodowej i lakieru bezbarwnego do paznokci, kupiłem kilka balsy, gips szpachlowy, styrodur i sam zacząlem sie bawić, hehe:D chciałem studnie, którą można dostać w sklepach modelarskich, ale postanowiłem, że sam spróbuje zrobić, budę dla jakiegoś kundla ( nie za bardzo wyszła ) i też dołożyłem kalafior ( coś tam przypomina ):confused:; dokupiłem jakieś tam zwierzaki i kilka drzewek.

Wrzucam kilka zdjęć, po których wszelaką krytykę przyjmuje na klate, ale przypomnę, że to moje pierwsze coś co zacząłem tworzyć bez jakiegokolwiek sprzętu, zacząłem w połowie kwietnia i skończyłem na początku lipca ( oczywiście z przerwami ), bratanicy oddałem te ranczo jak tylko je skończyłem więc zdjeć mamtylko tyle.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#2
Kilka kolejnych zdjęć
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#3
Witamy na forum.

Przyznam, że rękę do modelarstwa masz. Tylko musisz ją wykorzystać używając lepszych materiałów.
Najlepiej, gdybyś wybrał sobie jakąś konkretną dla siebie skalę i starał się trzymać jej wymiarów.
Im większa skala, tym trudniej.
Skala 1:87 i 1:120 to taki złoty środek. 1:160 i wyższa, to już zaczyna być mocno pod górkę.
Te cegiełki są fajne, ale sam musisz przyznać że są za duże do takiego obiektu.
Zrób drugą dioramkę. Kup listewki, zrób szopę z drewna.
Drzewka z AliExpress jeśli dobrze kojarzę. Pomaluj je bezbarwnym matowym lakierem, a na liście poprzyklejaj posypkę modelarską.
Nabiorą większego realizmu - teraz widać że to plastik. Pnie możesz pomalować farbami akrylowymi (matowymi).

Ogólnie jak na początek wyszło Ci bardzo dobrze, tylko skup się na rzeczywistych obiektach.
Spróbuj odwzorować coś prawdziwego, ze zdjęć.
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#4
Dzięki za dobre słowa i rady, mam jeszcze 2 dioramki a trzecia w realizacji, jedną mam w skali 160, ale to pierwsza i ostatnia, bo będe trzymał sie H0, za kilka dni lub jutro wrzuce zdjęcia z drugiej co zrobiłem, tylko pytanie czy mam kontynuować w tym wątku i pod tymi postami wrzucać, czy osobny temat zakładać?
Dzięki jeszcze raz za dobre słowa
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#6
Siema, wrzucam dziś kilka zdjęc mojej 2 amatorskiej dioramki którą robiłem na przestrzeni lipca a skończyłem na początku września, na początku chciałem zostawić tylką tą trawe ze zwykłemj maty, ale byłoby zbyt gładko i prosto jak na podłoże w lesie, stwierdziłem, że pobawie się i powrzucam takie tam różności na nią i chciałem uzykać teren troche zróżnicowany, te drzewka oczywiście zwykłe z ali, na początku i tak nie miałem ich użyć,
ale szkoda było wyrzucić, te 2 krzaczki pod tym drzewem sam spróbowałem zrobić i nawet mi się podobają, prosiłbym o konstruktywną krytykę a może nawet za coś pochwałe:p 1.jpg 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 13.JPG
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
#7
Całkiem fajnie to wygląda. Jak dla mnie jedynie MEGA jeż psuje efekt skali.
Spróbuj zastosować się do porad kolegi @ffox : Wybierz sobie skalę i dolej w bój ;)
Kawałek toru, najtańszy wagon albo samochód w danej skali to nie majątek.
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
#8
Sam fakt że zamiast siedzieć przed TV zabrałeś się za robienie dioramki jest już sukcesem.Satysfakcja że zrobiłeś to sam jest najważniejsza.Patrz na przyrodę i ją podglądaj.Życzę zadowolenia z pracy.
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#9
Sam fakt że zamiast siedzieć przed TV zabrałeś się za robienie dioramki jest już sukcesem.Satysfakcja że zrobiłeś to sam jest najważniejsza.Patrz na przyrodę i ją podglądaj.Życzę zadowolenia z pracy.

Dzięki wielkie za miłe słowa, chociaż lubie oglądać filmy, to jak mam czas to też lubie porobić coś innego, choć nie mam dobrych warunków do robienia większych prac, jeszcze jedną prace mam skończoną ale w skali 160, wrzuce za kilka dni bo półke do niej robie i do tej co wrzuciłem wyżej, tą w skali 160 chce mieć podświetlaną, już prawie kończe to wrzuce oczywiście, pozdroo
 
OP
OP
S

STORY

Nowy użytkownik
Reakcje
17 0 0
#10
Witam po dłuższym czasie, tą półke już wcześniej dokończyłem, ale niestety praca inne sprawy no i oczywiście modelowanie swoich wizjio_O troche czasu zajmują i nie zawsze czas sie znajdzie na wrzucanie postów;
szedłem wyrzucić śmieci i obok leżały jakieś listwy, stwierdziłem, że przydadzą sie do czegoś i zrobiłem takie coś aby ta diorama nie leżała tak sucho:)
DSC05161.JPG DSC05162.JPG DSC05166.JPG DSC05302-01.jpeg DSC05309-01.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 17
Buduję makietę 37
Buduję makietę 8
Buduję makietę 33
Buduję makietę 17

Podobne wątki