• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje 1:50

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#1
Witam.Jakoś pół roku temu coś mnie naleciało na tą skalę zupełnie przypadkowo,postanowiłem że wyremontuje jeden model w 1:50 który mi zalegał na warsztacie,i tak jakoś ponownie postanowiłem zbierać modele w tej skali.Kiedyś jeszcze na starym forum, można było zobaczyć kilka naście moich modeli w tej skali, ale były to głównie siki do tego czasu przetrwały ze 3 nadające się modele.

Postanowiłem że w tej skali będę zbierał maszyny budowlane oraz pojazdy specjalistyczne,głównie do transportu ponadgabarytowego.
Na początek zdjęcia maszyn budowlanych w 1:50.
1Komatsu pc210 hybryda z uh,po małej waloryzacji,młot hydrauliczny własnej roboty.
SNB16845.JPG
SNB16846.JPG
SNB16847.JPG
SNB16848.JPG
SNB16851.JPG
SNB16850.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#3
Wygląda bardzo fajnie i ciekawie. Ładnie zdetalowałeś ten model i super wybrudziłeś. Jedno co mnie razi to te śruby krzyżakowe, które według mnie powinieneś "zaślepić" jakąś szpachlą czy coś w tym stylu aby przypominały/naśladowały wyglądem prawdziwe bolce/trzpienie (nie wiem jak po polsku się te elementy nazywa) bo teraz wyglada to nie tak jak powinno wygladać. Ale ogólnie wykrzesałeś z tego siku fajny model (y)
Scenka/dioramka też zajefajna (y)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#5
Coś chyba źle zrozumiałeś jest to model z universal hobbies ja go tylko zwaloryzowałem.
Faktycznie zasugerowałem się tym co napisałeś wyraźnie: "... były to głównie siki do tego czasu przetrwały ze 3 nadające się modele."
A dopiero teraz czytając ponownie znalazłem bardzo słabo widoczne, i niezbyt zrozumiałe "info": 1Komatsu pc210 hybryda z uh,po małej waloryzacji,młot hydrauliczny własnej roboty.
Także musisz mi wybaczyć tą pomyłkę ale na przyszłość zaznacz jakoś inaczej producenta niż teraz. Choćby dużymi literami ;)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#6
Jedziemy dalej z fotkami, dziś zestaw do gabarytów
Volvo fh12 tekno oraz broshius z wsi wraz z ładunkiem ramienia dźwigu portowego/morskiego.
Volvo kupiłem w mniej więcej takim stanie:
Dziwię się do tej pory skąd biorą się ceny modeli tekno,dla mnie wykonanie porażka,wnętrze jest potwornie ubogie,zawieszenie oraz podwozie też,na plus tylko wygląd zewnętrzny.Zabrałem się więc do przeróbek.
We wnętrzu wstawiłem fotele oraz boczki drzwi z volva do hong well,wyglądają świetnie,niczym z wsi.
Przerobiłem podłogę,na wymiary oryginału
Dodałem leżankę,oraz konsolę z dźwignią zmiany biegów.
Na zewnątrz wpadł nowy kolor,międzyosiówki,zabudowa ramy,skrzynia,komin oraz małe detale.
Tak mniej więcej się to prezentowało:
SNB16235.JPG

Ale coś mi nie leżał ten model,chciałem go już sprzedać ale postanowiłem zmienić drugi kolor na pomarańczowy.Moim zdaniem teraz wygląda już ok.
Semika sprowadził mi nasz kolega Darek,w bardzo dobrej cenie. Do naczepy wpadło kilka detali oraz ładunek,zrobiłem 2 ładunki do tej naczepy i żaden mi nie leżał,dopiero 3 okazał się tym najlepszym.

SNB17020.JPG
SNB17021.JPG
SNB17022.JPG
SNB17024.JPG
SNB17025.JPG
SNB17026.JPG
SNB17026.JPG
SNB17028.JPG
SNB17031.JPG
SNB17032.JPG
SNB17035.JPG
SNB17014.JPG
SNB17015.JPG
SNB17017.JPG
SNB17018.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#7
Juz wiem gdzie poszły klamry od Jarka z blaszek trawionych ;) Fajny pomysł na te taśmy mocujące ładunek ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:50 15

Podobne wątki