• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja upragniona makieta

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
W pierwszym momencie jak spojrzałem na ostatnią fotkę to myślałem że to skarpa a nie dno jeziorka. Coś takiego jak np. na fotce: http://ludzkietropy.pl/wp-content/uploads/2013/08/wysoka-skarpa-nad-Bugiem.jpg . Tak sobie pomyślałem, że to bardzo fajny motyw na makietę i chyba dotychczas nie natrafiłem na coś takiego wykonanego...

Skarpa też będzie, bo prace nad tą częścią makiety nadal jeszcze trwają i mam nadzieje, że bedzie jeszcze ładniej oraz że w końcu pojawi się woda ;)
Buduje moją makietę, buduję ..... buduję i końca nie widać, ale z drugiej strony zastanawiam nie raz co bedzie jak ją kiedyś skończę? W końcu to bardzo przyjemna praca, która w pewien sposób mnie odstresowuje. Pretekstem do wczorajszych prac z zielenią była nowa elektrosadzarka, która to wreszcie stawia.:D
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Buduje moją makietę, buduję ..... buduję i końca nie widać, ale z drugiej strony zastanawiam nie raz co bedzie jak ją kiedyś skończę? W końcu to bardzo przyjemna praca, która w pewien sposób mnie odstresowuje.
To tak jak z wędrówka po górach - jedni czerpią radość z faktu że dojdą do szczytu, dla innych sama droga jest celem... Dla mnie budowanie jak na razie jest istotą modelarstwa robionego dla przyjemności - no i chyba coraz bardzie doceniam też to, że pewne rzeczy da się zrobić dzięki współpracy z innymi. A jak zbudujesz - będziesz więcej jeździł, poprawiał. Fajne są projekty otwarte w swojej koncepcji... zawsze może coś dojść, można dobudować...
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Dokładnie tak jak piszecie, dla mnie też sama praca przy budowie jest tym czymś, co sprawia że odpływają troski dnia codziennego, stres też gdzieś znika i dodatkowo można jeszcze fajnych ludzi poznać.

Powodzenia w budowie ;)
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Szpara w płocie ? :eek:
Tak, wszystko to jest jeszcze w trakcie prac, które idą powoli z racji braku czasu. Z jednej strony chciałbym to szybko skończyć, ale z drugiej strony ta praca daje wiele przyjemności.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Na:
1 zdjęciu szpara jest nie do zaakceptowania. Płot by się zawalił.
2 zdjęciu wygląda fajnie, choć nie wiem czy nie pokusił się o to by płot był do rogu.
4 zdjęciu ta skarpa do strumyczka jest chyba za pionowa. Nie wiem czy na takiej pochyłości trawa chciała by rosnąć.
A tak poza tym fajnie.
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Szpara w płocie ? :eek:
Tak, wszystko to jest jeszcze w trakcie prac, które idą powoli z racji braku czasu. Z jednej strony chciałbym to szybko skończyć, ale z drugiej strony ta praca daje wiele przyjemności.
Szpara swoją drogą,ale nie wyciągnięte resztki kartonu w górnej części płotu wyglądają mało fajnie.
Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł, a modelarstwo pośpiechu nie lubi.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Słuszna uwaga, chcialem z tym płotem trochę szybciej i przyznam, że nie zauważyłem.
Szpara już usunięta, resztki kartonu tez, trawa na zboczu tez została lekko zmodyfikowana. Dziękuję za konstruktywne uwagi.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
Ja wiem, że dążysz do jak najszybszego zrealizowania swoich planów. Efekt może być bardzo mizerny. Lepiej rozłożyć w czasie poszczególne etapy wykonywania makiety.
Zaowocuje to uniknięciem błędów, przyniesie wielkie zadowolenie i satysfakcję z realizacji planowanego zadania.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
W międzyczasie powstał kościół i zazielenila się jego okolica ...

IMG_0723.JPG
IMG_0729.JPG
IMG_0728.JPG
IMG_0717.JPG
IMG_0716.JPG
IMG_0719.JPG
IMG_0715.JPG


... a prace trwają nadal, bo jeszcze dużo jest do zrobienia ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
... udało mi się w końcu zautomatyzować część zwrotnic i teraz można nimi sterować cyfrowo. Muszę się tez w końcu przymierzyć do semaforów i tu poproszę o rade forumowiczów co kupić i jak to podłączyć do mojej "3 szyny".:cool:
Maerklin ma gotowe rozwiązania z wbudowanym dekoderem i można wtedy łatwo automatycznie zatrzymać pociąg, ale są one dosyć drogie, dlatego chętnie poznam Wasze sugestie.

Żeby był też jakiś efekt wizualny, popracowałem też nad zielenią na jednym z kawałków makiety.

fullsizeoutput_1334.jpeg
IMG_0858.JPG
fullsizeoutput_1335.jpeg
fullsizeoutput_1338.jpeg
fullsizeoutput_1336.jpeg
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
... udało mi się w końcu zautomatyzować część zwrotnic i teraz można nimi sterować cyfrowo. Muszę się tez w końcu przymierzyć do semaforów i tu poproszę o rade forumowiczów co kupić i jak to podłączyć do mojej "3 szyny".:cool:
Maerklin ma gotowe rozwiązania z wbudowanym dekoderem i można wtedy łatwo automatycznie zatrzymać pociąg, ale są one dosyć drogie, dlatego chętnie poznam Wasze sugestie.

Żeby był też jakiś efekt wizualny, popracowałem też nad zielenią na jednym z kawałków makiety.

Zobacz załącznik 500105 Zobacz załącznik 500106 Zobacz załącznik 500107 Zobacz załącznik 500108 Zobacz załącznik 500109
Robi wrażenie. (y)
 

Podobne wątki