• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
ja bym zrobił trawione, możesz ewentualnie zrobić razem z kołami i połową podwozia, jak choćby stalińce z icara, ale myślę, że trawione będą bardziej filigranowe.
Choć ja i tak bym pobrudził więc tej filigranowości widać nie będzie.
Żadne gumy - nie wiem jak Marek, ale ja w moich traktorkach się umęczyłem z zakładaniem, a po czasie i tak mi poskręcały koła wyrywając je z podwozia. Musiałem zrobić od nowa na stalowych półośkach.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Sama blaszka to zdecydowanie za mało. W przypadku większości koparek to z reguły nie ma problemu, ale na spychacze działają inne siły i mają nieco inne gąsienice. Są solidniejsze z wystającymi łopatkami oporowymi i z wyraźnie widoczmnym "łańcuchem". Druga TD-40 to jest kolos (w latach 80-tych największy spychacz na świecie) i w skali 1:87 będzie wyglądał jak w 1:43.
td40 – Szukaj w Google.png

Zdjęcie ze strony Dressty

To wszystko będzie się rzucać w oczy.
Najlepiej według mnie opracowane gąsienice w 1:87 ma firma First Gear. Może nieco przeskalowane, ale ciężko w to uwierzyć - ruchome. Mam pewne pomysły jak to ugryźć. Napiszę Ci na PW.

first gear td 25 1_87 – Szukaj w Google.jpg

Zdjęcie pochodzi z adresu widocznego na fotce powyżej i przedstawia znacznie mniejszy TD-25 w 1:87
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Pierwsza przymiarka części w H0. Po namowie wielu z was skręt udało się uruchomić. Choć obarczone jest to pogubieniem zawiasów. Ale działa. ;-) Pomiędzy ramą znajduje się skrzynia rozdzielcza. trudno ją sfotografować ale jest i to całkiem szczegółowa. ( uwaga to jest model testowy wydrukowany tylko w celu sprawdzenia pasowania części. Tak więc nie siliłem się na obrobienie części tam gdzie nie miało to wpływu na pasowanie elementów do siebie)
20190126_190919.jpg
20190126_213216.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Konstruowanie Ł34 w H0 trwa. Zawias skrętu działa, kołyska tylnego mostu również. Muszę jeszcze zmniejszyć felgi bo jak widać wchodzą zbyt ciasno na opony, Ramona do łychy zamówione. Kabina pasuje, trzeba tylko ją doszlifować. Jeszcze chwila i będzie gotowa do odlewania.
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Wygląda coraz lepiej. Znasz już cenę zestawu? Bo wybieram się na trakt i nie wiem jak duży wór zabrać...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki