• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Prążki to kwestia orientacji.
opona była położona całkowicie na płasko.
Na tym zdjęciu doskonale widać jak ważna jest właściwa orientacja. Na pozostałych elementach nie ma tego efektu.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Po małych zmianach mocowania koła do mostu napędowego... ( na zdjęciu zabrakło śrubki do przykręcenia koła.)
Tak więc ilość części cały czas rośnie.
od lewej zdjęcie przedstawia: Most napędowy, tarcza hamulcowa z zaciskiem, felga, dekielek piasty, opona :)
20181214_175745.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Pierwsza próba wydrukowania monolitycznego podwozia Ł34 w skali H0. Na zdjęciu bez działającego skrętu. Nie ukrywam, że ten projekt staje pod znakiem zapytania gdyż H0 jest dla mnie za małe. Pytanie czy robić jak wyjdzie czy od razu zrezygnować wiedząc, że nie będzie to tak dobry model jak bym chciał. :-(
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Wygląda ślicznie, mimo to skala H0 wymusza pewne uproszczenia i rezygnacje z niektórych detali czy funkcji. Projektując model w 3D wszystko pięknie wygląda i da się wszystko zaprojektować, pytanie tylko czy to ma sens gdyż wymiary często są mniejsze niż 1 mm :(. Mimo wszystko model wygląda obiecująco :).
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Skoro już za to się zabrałeś to szkoda się wycofywać bo w naszej skali takiego modelu niema. Wyjdzie co wyjdzie, a znając Twoje prace to nie będzie tak źle:( Najwyżej powiemy sobie: jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma:)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Ok. Panwie kończę projekt. Ale zapowiadam kilka uproszczeń względem większego brata ze skali 0. Zatem kratki wentylacyjne pokrywy silnika nie będą ażurowe jak planowałem. ( powodem jest ich rozmiar który w odlewaniu może stworzyć problemy) z części fototrawionych pozostaną pomosty i ramiona łyżki. Cała kparka raczej nie będzie łamana w pół jak to ma miejsce w 0, natomiast czy sama łyżka będzie ruchoma to się okaże.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Mateusz, pal sześć ażurowe kratki, ale trochę szkoda, by nie była łamana, cały czar pryśnie... Pomyśl jednak, czy nie da się ogarnąć, choćby z uproszczeniem.
Ale i tak fajnie, że nie pękasz ;) bo trzeba być twardym a nie "miętkim".
A ja z pewnością przytulę każdą, czy to łamaną, czy nie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Działam. Chwila słabości już mi przeszła. Chwilowo czekam na odpowiedz ok kilku doradców w kwestii odlewania ramy w H0. natomiast w skali 0 czekam na odlewy. Więc rozpoczynam projektowanie nowego sprzętu jaki jest Dreesser TD40. w oznaczeniu Huta Stalowa Wola
I od razu pierwsze pytanie do was. ma ktoś pomysł jak zrobić gąsienice?
Dresser-2.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki