• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Pierwsze próby wypukłych szybek do N126 w H0. Technologia to własnoręcznie zmajstrowane Vacu ;-)

Jeszcze daleka droga do doskonałości ale jak na takie maleństwo nie jest chyba źle.
A już myślałem, że fotki działają :mad:
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ta szyba jeszcze bardziej urealnia ten model. Rewelacyjnie Ci to wyszło, jestem ciekaw jak wyjdą te większe szybki bo im większa powierzchnia, tym ciężej jest równomiernie rozciągnąć plastik. Kiedyś też testowałem tę metodę ale nie do końca mi wychodziło to co chciałem i zdecydowałem się na przezroczystą żywicę.

Czym podgrzewałeś? Nagrzewnica czy piekarnik?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Poszło zdecydowanie łatwiej niż myślałem. Jeszcze jeden wymiar muszę skorygować. Podgrzewam opalarką. Powierzchnia jest mała więc w miarą dobrze idzie. Przed rozciąganiem kopyto zwilżam wodą z dodatkiem mydła. Kopyto wypolerowane włókniną 1500.
Znowu zdjęcia dodać nie mogę :mad:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki