• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Mateusz te sprzęty z HSW to tak jakbyś specjalnie dla mnie robił. Wygląda na to że skompletuję wszystkie maszyny z Huty szybciej niż się spodziewałem.Kiedyś też myślałem o zrobieniu tej ładowarki na własne potrzeby, ale na szczęście mnie wyręczyłeś. To jednak dosyć trudny projekt więc chwała Ci za to(y). Trzymam kciuki za projekt.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Panowie za dobre słowo. Do HSW podchodzę z sentymentem gdyż mój dziadek tam pracował. Przez bardzo gęstą mgłę pamiętam wystawę tych maszyn. 1989r. może 1990r. na którą mnie zabrał.
Chciałbym wykonać kilkanaście maszyn z zakładów HSW.

Wracając do Ł34.
Opony planuje, że będą z żywicy gumowej. Felgi, mosty, silnik i przeciwaga odlewane. Ramię szufli, szufla, kabina, błotniki, pokrywa silnika fototrawiona. natomiast rama drukowana.
Taki jest Plan. A jak będzie pokaże przyszłość.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Projekt zaje...... fajny, ale skomplikowany, dodając ruchome elementy, ramię z łychą, skręt ... Oj cierpliwości życzę, nerwów i szczęśliwego zakończenia projektu.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Dzięki Panowie za dobre słowo. Do HSW podchodzę z sentymentem gdyż mój dziadek tam pracował. Przez bardzo gęstą mgłę pamiętam wystawę tych maszyn. 1989r. może 1990r. na którą mnie zabrał.
Chciałbym wykonać kilkanaście maszyn z zakładów HSW.

Wracając do Ł34.
Opony planuje, że będą z żywicy gumowej. Felgi, mosty, silnik i przeciwaga odlewane. Ramię szufli, szufla, kabina, błotniki, pokrywa silnika fototrawiona. natomiast rama drukowana.
Taki jest Plan. A jak będzie pokaże przyszłość.
Jeżeli to była wystawa na placu obok dworca PKS, gdzie do TD40 wchodziło się po specjalnie zespawanych schodkach, to było raczej ok. 1986r. Chyba mam gdzieś nawet zdjęcie z gazety. Jest duża szansa, że się tam spotkaliśmy jako dzieci :) Tutaj może nie będę Ci śmiecił, ale nie wiem czy widziałeś? Kiedyś zrobiłem model TD25C w 1:87.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Robię robię. Cały wolny czas tym się zajmuję. Koła powstały szybciej niż Pan Bóg stworzył świat :D
Reszta musi poczekać do pojawienia się dinozaurów :D
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Robi się robi.
Do surowej ramy doszły:
mocowania ramion łyżki i siłowników.
Imitację hamulców.
skrzynia rozdzielcza.
mocowanie przedniej osi
Ramiona siłowników skrętu.
Większość elementów oczywiście nieco uproszczona by "model" nie kosztował majątku.
CDN...
Ł34.jpg
Ł34a.jpg
Ł34b.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki