• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Maćku za podpowiedź. A czy ta żywica nie żółknie z czasem?
Diody to nie moja bajka.
Zastanawiam się jeszcze nad wymianą poszycia. Bo też jest złe. Wtedy szybki staną się bezużyteczne.
Zobaczymy co urodzą święta. ;-)
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
spróbuj zbudować autobus
I tu bym cię kolego zaskoczył :), gdyż w szkole zawodowej praktyki miałem w słupskiej "kapenie". Tam też zjeżdżały się wszelakiego rodzaju autobusy, głównie Jelczy PR110 i Ikarusy 260 i 280 do generalnego remontu. Oj na rozbierałem się tego i naskładałem, jako praktykant później jako pracownik. Następnie przeszedłem do montowni Scanii w słupsku, i tam 11 lat montowałem autobusy "składałem" od podstaw na różnych działach autobusy. No ale nie zaśmiecajmy wątku koledze.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
Dzięki Maćku za podpowiedź. A czy ta żywica nie żółknie z czasem?
Z tego co znalazłem w internecie to było napisane, że nie żółknie. Ja spróbowałem pierwszy raz tą żywicę w lipcu 2016 r. i powiem, że jak na razie to nie zżółkła. Mój wpis jest poniżej. Jak klikniesz na strzałkę to Cię przeniesie do tego postu.
Ostatnio udało mi się zakupić żywicę akrylową światłoutwardzalną.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Maćku za informacje.
Tymczasem prawa strona poszycia jest już prawie gotowa.
Nie wiem tylko jak wyglądała sprawa łączenia arkuszy blach. Czy było ono spoinowane i zamalowane czy gdzieś na długości są przerwy?
No i kolor tez jest zły. Jak uda się doprowadzić to do końca to będzie niebieski.
W sumie z oryginału mało co zostanie.
poszycie.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
No to zacząłeś spełniać kolejne marzenie kolekcjonerów. Idziesz jak burza i co ważne po mału te projekty zaczynają się stawać realnymi modelami. Brawo!

Czyżby tym razem z blaszek fototrawionych? Pytam, bo pod koniec zeszłego roku zaczął mi chodzić po głowie dokładnie taki sam pomysł. Po wózku akumulatorowym to zaczynam podejrzewać, że kolega jakoś telepatycznie podkrada mi te pomysły ;):D.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Jeszcze daleko ale korzystając z okazji, że robię to poszycie dla 0 to już tylko mordki dorobić i będzie również w H0.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki. za dobre słowo.
Myślałem o nim. Jest nieco trudniejszy do wykonania i o ile w 0 mam na niego pomysł o tyle w H0 już niekoniecznie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
W h0 Panowie bardzo podobny wózek robi Preiser
Zgadza się. Wózek Preisera jest bardzo podobny do Stal 258. Tak więc być może poprzestanę na zaprezentowanym WNA. Któryż to oczekuje na pudełeczka. :)
Obieram ogórka ze skórki :D
Pierwsza przymiarka nowego garniturka planowana na jutro. :)
20180410_162415.jpg
Aha wyszło mi, że długość też jest zła. 4 mm za krótki. więc... :)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki