• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Podaje jeszcze wymiary wózka akumulatorowego.
Szerokość 11,5mm
Długość 34,5mm
Wpis połączony automatycznie:

 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
Teraz nie mam możliwości sprawdzenia ale coś około 1,2mm jak dobrze pamiętam

Garść informacji na temat wózka akumulatorowego W H0

Na początek planuje go wydać w bardzo krótkiej serii "A" 10 egzemplarzy. ( zmontowane pomalowane)
Cena takiego modelu z serii "A" będzie wynosiła 100zł Za dopłatą 10zł możliwa dedykacja na spodzie jeżeli miał to by być prezent.

Seria "B" będzie dostępna równolegle. Będzie to seria kolejnych 10 modeli do samodzielnego montażu ( bez możliwości dedykacji)
Cena 75zł.
+ ewentualna wysyłka.

zarówno wózek jak i autobus będzie również w 1:43,5. Wózek lada dzień. Na autobus musimy poczekać.
No to ładna dewaluacja złotówki nastąpiła w przeciągu kilku dni, z 25 pln do 75.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Dzięki Łukasz, że pokazałeś postęp prac. I to jaki szybki. Wszak kolega Łukasz dostał modele zaledwie kilkanaście godzin temu.
Teraz już wiecie do kogo się zgłaszać po Autosana H9 w Ho :) .
Reszta modeli pozostaje pod moimi rządami :D
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Kruca bomba fajnie wygląda. Czyżbym doczekał wreszcie mojego ulubionego autokaru w h0. Jeszcze jak zrobisz wersję miejską to będzie radość.:love:
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
721 12 0
1522273481694.png


Coś Wam gdzieś uciekło, za słaby kąt tylego słupka i wydaje mi się że jest za szeroki, dolna krawędź przedniej szyby za nisko, powinna być równa z oknami bocznymi, w H9-03 tak było, ale w h9-21 jest inaczej, brak listew ozdobnych . Grubość ścianki powyżej 1 mm w tej skali to dużo . Moje boki wycięte laserem w hipsie maja 0,75 mm .
Miałem niesamowitą ochotę na ten model , ale te błędy troche mnie rażą i niestety będę zmuszony wrócić do swojej dłubaniny nad h9-21 .
Tylko proszę mnie źle nie zrozumieć, chwała chłopakom że podjęli temat, jest totalny brak tego modelu na rynku . Moje spostrzeżenia nie są wytykaniem błędów w modelu, tylko jest to mój najbardziej lubiany autobus - coś w sobie ma, i dla mnie musi być po prostu zgodny z oryginałem .
Więc starą szkołą modelarska niczym Kolega SD będe sobie powoli dłubał swoją h9-tkę .
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Między wierszami H9 i WNA relacja z kiszenia ogórka.
Zacząłem od rozebrania kandydata na korniszona.
Wywalenia szkaradnie brzydkich z łych kół. ( zastąpię je własną produkcją)
Dzieło mistrza szpachelki w postaci glazury którą otrzymujemy z modelem zostaje .
Okna na świat też są paskudne więc poszły do pobliskiego kosza na śmieci. Bo są złe.( zastąpię je własną produkcją)
Została mi skorupa. Ona też jest zła.
Ale tej postanowiłem dać drugą szanse.
Co tu dużo gadać. Ramki świateł też są złe. ( zastąpię je własną produkcją)
Postanowiłem przymierzyć śrubę M3 z łbem okrągłym. Trochę jeszcze wyszlifuję i będzie dobrze a przynajmniej lepiej. I nie będzie źle
Grill też jest zły. Będzie fototrawiony własnej produkcji. Podobnie jak ramki do okien. Choć same okna powstały z płomiennego spotkania pleksi i lasera.
I tu nasuwa mi się przemyślenie, że to że grubość ścianek sięgająca 2mm nie jest taka zła jaką ja malują. Po wmontowaniu w otwory wcześniej zaprojektowanych i wyciętych szybek sprawia, że grubość staje się niewidoczna. Pomimo, że szybki mają również 2mm.
Ale żeby nie było tak różowo to wspomniany otwór na szybkę też jest zły. Nie są one precyzyjne co sprawa, że nie można precyzyjnie dorobić szybek.
Ta sama szybka w jeden otwór wpada z minimalnym luzem a w inny wchodzi na ścisk. No cóż będzie więcej miejsca na klej który zamaskuje fototrawionymi ramkami.
Zderzaki też są złe. Wyglądają jakby projektował je Rubens. Jak dociągnę do tego etapu to druknę nowe. Szczuplejsze.
Jak jesteśmy przy ciągnięciu to przydał by się hak.
Wnętrze też jest złe. Ale po tej fali złości zasłuży sobie u mnie tylko na nową tapicerkę. A w zasadzie na jej przebarwienie.
Lakier też jest zły. Ale mam konflikt z aerografem to nie będę malował.
I wystarczy bo jak znajdę jeszcze coś złego to mi się odechce robić.
20180329_113834.jpg 20180329_114223.jpg K1.jpg s1.jpg 20180316_155833.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Popieram, bo właśnie tak mi się wydawało, że właściwie wszystko w tym autobusie jest złe i nieprawidłowe... Ale podziwiam Cię Mateuszu za upór w stworzeniu z tego Jelcza modelu... Trzymam kciuki. (y)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Piotrze. Najpierw zobaczmy co z tego wyjdzie potem pomyślimy o handlu.
Na szybki przednie i tylne też mam już patent ale najpier muszę go przetestować. (wytrawić)
Szybki powyżej mają folie ochronną a więc wydają się matowe. po jej ściągnięciu szybki są całkowicie przeźroczyste.
I tak jak pisałem. Dzięki ich grubości w magiczny sposób grubość ścianek autobusu ginie.
w realu wygląda to jeszcze lepiej niż na zdjęciach.
20180329_155449.jpg 20180329_155755.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Dzięki za dobre słowo. :) Będę się starał powoli robić te części.
Wpis połączony automatycznie:

Tymczasem finalna wersja WNA H0 pod względem konstrukcyjnym jest gotowa.
Pora na wersję 0.
Muszę jeszcze tylko popracować nad lakiernią

20180329_142518.jpg
20180329_142534.jpg
20180329_142609.jpg
20180329_142627.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki