• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#81
Szymku w żadnym wypadku felgi nie są w żądna stronę krzywe. Tu pod światło to złudzenie optyczne.
Pomierzyłem poprzystawiałem do linijki i są proste. :)
Felgi na opony są spasowane bardzo ciasno. Może się zdarzyć, że trzeba będzie felgę od zewnątrz czy oponę od środka przejechać ale są to wielkości myślę, że rzędu 0,1mm.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#86
Jak ogarniemy temat Autosana w H0.
Poza tym to mi się ogórek i H9 marzy w 1:18 :D
Ale na to jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#89
Żeby nie było, że temat Autosana H9 oraz wózka akumulatorowego umarł.
Wózek WNA zmontowany na próbę i pomalowany na szybko ( nigdy nie byłem mocarzem w lakierowaniu :-( )
W zasadzie gotowy. Poza faktem, że wrócę felgi z powrotem na osie co sprawi, że ułatwi to malowanie.
20180325_201524.jpg


Autoasn H9 Próbny wydruk. Coś tam jeszcze się poprawi. ;-)
na krawędzi dachu poskąpiłem podpór.


20180322_134759.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#91
wózeczek wyszedł naprawdę fajnie, ale autosan przerażająco, jakby przerósł jakimiś roślinami :) Ta konstrukcja jest naprawdę potrzebna?
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#92
Wózek piękny ale tak naprawdę to nie mogę doczekać się widoku Autosana bez zbrojenia. Zanosi się na kolekcjonerską bombę(y).
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#93
Dzięki Panowie za dobre słowo.
No niestety. Druk nie może odbywać się w powietrzu. Można by oczywiście ograniczyć ilość podpór ale wówczas były by również na zewnątrz. A tego chciałem uniknąć. Punkt styku podpory ma zaledwie .0,4mm a więc usuwa się bardzo łatwo.
Model pojechał do odlewni więc mam nadzieję, że kolejne zdjęcie będzie już właśnie z odlewni.
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#94
Wózek akumulatorowy bardzo fajny, ale Autosan H9 to po prostu inna bajka, jest wspaniały !!!, jeżeli będzie taka możliwość to od razu zapisuje się w kolejce na 1-2 sztuki.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#97
Coraz fajniej te wydruki wyglądają. Czekam na rozwój prac i też poproszę o asygnatę na taki model. ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#99
Mateusz a jakie zrobiłeś grubości ścianek w tym autobusie? Pytam bo po doświadczeniach z SP47 w skali 1:220 to mam obawy czy się jego geometria nie rozjedzie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Teraz nie mam możliwości sprawdzenia ale coś około 1,2mm jak dobrze pamiętam

Garść informacji na temat wózka akumulatorowego W H0

Na początek planuje go wydać w bardzo krótkiej serii "A" 10 egzemplarzy. ( zmontowane pomalowane)
Cena takiego modelu z serii "A" będzie wynosiła 100zł Za dopłatą 10zł możliwa dedykacja na spodzie jeżeli miał to by być prezent.

Seria "B" będzie dostępna równolegle. Będzie to seria kolejnych 10 modeli do samodzielnego montażu ( bez możliwości dedykacji)
Cena 75zł.
+ ewentualna wysyłka.

zarówno wózek jak i autobus będzie również w 1:43,5. Wózek lada dzień. Na autobus musimy poczekać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki