• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Masz si en si, wow, a z czego te szybki są.
Szyby są z PCV z antyramek

I jakie małe możesz z tego detale frezować, np. 2x4mm, 3x5mm i podobną drobnicę?
Myślę że wiele zależy od frezu. W ramach nauki używam frezu 1mm Jak się nauczę to będę używał mniejszych



Świetnie to wygląda. Jestem pod wrażeniem. Może wreszcie będzie można montować szyby w poziomie blach karoserii i nie będzie widać grubości ścianek modelu. Super. (y)
Na to liczę. Do tej pory nienawidziłem robić szybek gdyż zlecałem to w firmie poligraficznej i w zależności jak kto ustawił laser pasowały lepiej lub mniej. Teraz jak mam własną maszynkę to uwielbiam robić szyby. Mógłbym cały dzień patrzeć jak maszyna pracuje. :)
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Ja tylko z malutka uwagą: za dużo talentu do podziwiania - albo hydros albo podstawka. Moim zdaniem prostsza i mniej szlachetna podstawka będzie lepszym tłem dla tego wspaniałego modelu.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
A ile się przy takich i nowszych przestało aby pogadać z dziewczyną .....
Pamiętasz stała na rogu Dobrego Pasterza i Promienistych. Budka nie dziewczyna ;)

Znaczy stary już jestem skoro wiem.:( Ile to takich się odwiedziło w celu poszukiwania kart telefonicznych do kolekcji.:D
Kurde też już stary jestem. Ja pamietam jeszcze na żetony i monety.

Myślę że raz na jakiś warto dać znak życia. Młodsza część może nie wiedzieć co to jest.
To jest h0?
Fajnie wyszło.

Chociaż budki typu muszle kojarzę raczej z nowszymi typami telefonu AW-7/AW-8 a u Ciebie jest bardziej coś w stylu AW-60, Aw-63 czy AW-65.
Też się przymierzałem do tego tematu w TT i h0.
Tu fajna stronka, nie wiem czy znasz: http://telesfor99.org/automaty/wrzutowe/
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
Dzięki Panowie za dobre słowo. Dziś spróbuję wydrukować w TT I H0 zobaczymy jak wyjdzie. To akurat jest 0.
Dał bym głowę, że ta co stała u mnie na wiosce była na żetony. ( Kres wschodni naszego kraju może wiele tłumaczyć)
Okoliczna legenda głosi, że ktoś kiedyś z niej skorzystał :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Pamiętam budki telefoniczne. Były 3 w Kędzierzynie. Ostatnią, trzecią postawili koło mojego bloku. Po 2 tygodniach już miała urwaną słuchawkę ;-) .
Jakoś nie pamiętam aby telefon wtedy był do czegoś potrzebny ;-) .
Mateusz napisał:
"Młodsza część może nie wiedzieć co to jest."
Mateuszu, to był już nowszy rozdział w dziedzinie telekomunikacji polskiej ;-) .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki