• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia pojazdów PRL

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
Zgadza się Piotrze. Niektóre sprzęty wychodziły jeszcze w malowaniu Bumaru. Wydaje mi się że właśnie rak do takich należał.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
rzeczywiście piekne modele niszowych pojazdów. Gdyby nie to że uzbierała mi sie juz kolejka modeli do montażu chętnie bym zamówił, ale musze poczekać, chyba że kolega zaoferuje gotowe.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Piotrek taka sama uwaga do malowania masztu ,powinien być w kolorze wózka ,tylko widły czarne. ładna rodzinka będzie . Możesz jeszcze pokombinować z masztami i dorobić długi ,które były podobne do siebie ,oprócz nocowania do samego wózka .
Jeszcze dość istotna uwaga ,balast w WW bardziej się wyróżniał z bryły wózka (był masywniejszy) i z przodu ramy w uchach powinny być otwory.
Podsyłam jak zwykle fotki poglądowe z netu .
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Jeszcze jedna uwaga ,"błotnik" koła przedniego powinien być na równo z "odbojnikiem" wokół wózka , przez co rama powinna być bardziej wklęsła ,a balast bardziej odstający w stosunku do ramy ,były dwa rodzaje balastów na 1150Kg i na 1200 kg udźwigu ,częściej występuje ten co pokazałem na fotkach ,masywniejszy na 1200Kg , który jest na równo ze ślizgiem dolnym . Najbardziej charakterystyczne malowanie to to z pierwszej fotki ,można by rzec podręcznikowe . Ramka karetki masztu taka jak w pierwszym zdjęciu to występowała do ok. 1985r. później była bardziej odchudzona i kanciata, choć na krawędziach zaokrąglona.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
Rośnie kolejne dziecko HSW Czyli Mamut 200. Z powodu praktycznie zerowej dokumentacji do projektu podchodzę z dystansem, ale starając się możliwie wiernie odtworzyć ten dziwaczny pojazd.
 

Załączniki

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Wielkie brawa Mateusz. Dałeś radę i to w miesiąc.
Nie wiem czy koledzy zdają sobie sprawę że cały projekt bazował tylko na jednym filmie wymiarach zewnętrznych i kilku kiepskiej jakości zdjęciach.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.984 15 2
Dzięki Maćku. Szukałem ale oferty są archiwalne. Obecnie skupuje prawie wszystko co ma znaczek HSW. Tak by mieć choćby podstawowe dane.
Podstawowe dane są na wikipedii ale nie wiem na ile mogę im ufać.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 36

Podobne wątki