• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja stajnia i kuźnia PKP w skali 0

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#1
Witam w nowym rozdziale.
Zainteresowanych moja wcześniejszą działalnością w H0 zapraszam tutaj.
Wraz z nowym działem prezentuję początki Platformy PPPzk
Założenia
Boczki wózków z wydruku 3D
Zestawy kołowe na panewkach
Wagon z nowego srebra
Podłoga wagonu z prawdziwego drewna.

Na samym początku prezentuję projekt wydruku 3D. Może coś doradzicie co jeszcze poprawić.
Nadwozie pokażę jak tylko je skończę lutować.
Bez tytułu.jpg Bez tytułu1.jpg
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#2
Rozdziel te elementy, lepiej wykorzystasz właściwości druku i dodasz trochę przestrzenności. Ostoja z maźnicami i wieszakami może być razem, ale przynajmniej pióra zrób oddzielnie, obrócone, wtedy ta paskudna warstwowatość przynajmniej będzie udawać rysunek piór.
Ja to w ogóle nie rozumiem, czemu tak uparcie drukujesz te zerówkowe modele projektując nędzniejszy detal niż wtrysk w H0, ale to nie mój cyrk.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#3
Wagon zawiera błędy ale i tak go postawię na torach bo mi szkoda wyrzucać. Naniosę poprawki na projekt( głównie dotyczące zwężania się wagonu ku końcom, ale i zredukuję liczbę części).
I od początku trawienie i składanie.
Redukcja części wiązać się będzie nie tyle z ich odjęciem co zespoleniem z innymi elementami.
A tak wygląda wagon próbny. Podwozia jeszcze nie ma ale za to ładunek już tak.
20170423_190424.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#4
Rozdziel te elementy, lepiej wykorzystasz właściwości druku i dodasz trochę przestrzenności. Ostoja z maźnicami i wieszakami może być razem, ale przynajmniej pióra zrób oddzielnie, obrócone, wtedy ta paskudna warstwowatość przynajmniej będzie udawać rysunek piór.
Ja to w ogóle nie rozumiem, czemu tak uparcie drukujesz te zerówkowe modele projektując nędzniejszy detal niż wtrysk w H0, ale to nie mój cyrk.
Trudno się z Hubertem nie zgodzić, pióra jet tak łatwo zrobić osobno, że aż niedorzecznym jest brnięcie w takie rozwiązanie.
Pod drugą częścią podpisuję się czym mam, w tej wielkości, powinno aż kapać od szczegółów, a tak to można to porównać do modeli na wypasie z czarnymi szybkami.

Wagon zawiera błędy ale i tak go postawię na torach bo mi szkoda wyrzucać. Naniosę poprawki na projekt( głównie dotyczące zwężania się wagonu ku końcom, ale i zredukuję liczbę części).
I od początku trawienie i składanie.
Redukcja części wiązać się będzie nie tyle z ich odjęciem co zespoleniem z innymi elementami.
Trochę to bez sensu, ale to Twój wagon, choć moim zdaniem szkoda pary na coś co Ci się nie podoba i wiesz że jet źle zrobione.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#5
Dzięki Hubercie i Pawle za opinie. Przyznam się, że wózki robię tak, a nie inaczej gdyż bardzo nie lubię ich robić, a na domiar złego nie mam takich zdolności by robić fototrawione. Ale po waszej sugestii podejmę tę próbę.

Pawle masz rację. Platforma nie powinna stanąć na torach. Co najwyżej jak nieudane LS40 mogła by stanowić jakiś ładunek, bądź element na złomowisku. Na razie jej nie skreślam. Zobaczę jak mi wyjdzie wersja poprawiona.
Dzięki za szczerą opinię.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#7
Wspomniane wcześniej wózki. Mocowania i cięgna szczęk hamulcowych dojdą zapewne za kolejnych kilka miesięcy.
PS potrzebuję ściągę by zrobić kalki na ten wagon w PKP ma ktoś coś na czym można się wzorować?
20170907_220433.jpg 20170907_220506.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#9
Zależy co masz na myśli. Czy co dalej z SMką, czy co to jest to czarne na następnym zdjęciu.
A więc SMka czeka na przypływ chęci wytrawienia części by ją dokończyć. Jest tego niewiele ale zawsze.
A to czarne to efekt ślepego uporu drukowania wózków których tak nie cierpię robić z blaszek.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#11
To co jest na platformie to są prototypy Ls40 w które zawierały błędy, w których nie pasowały elementy do siebie.
Żal było wrzucić do śmietnika więc zrobiłem złom.
Gotowy,choć bez elektryki ze sprawnym napędem trafił już do odbiorcy.
Ta Ls60 dostanie identyczny napęd.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#12
I pięknie, nie zauważyłem braku tylnego przedziału i cały czas myślałem że to SM 03, ale gamoń ze mnie.:(
[DOUBLEPOST=1504944226][/DOUBLEPOST]A w tym gotowym to są szyby,mam na myśli Ls40
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#13
Montaż szybek pozostał w gestii zamawiającego.
Jak doczekam się mojego prywatnego egzemplarza to pokaże patent. W tym bądź w innym modelu.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#15
Rozwiązanie okien już wkrótce. A tymczasem proszę o pomoc w oznakowaniu platformy PPPzk.
Kalkomanie wzorowałem na kalkach z H0.
Proszę o sprawdzenie poprawności danych dla IV epoki oraz w jej rozmieszczeniu.
Chcę wiedzieć, że jest ok przed wysłaniem do druku.
pppzk.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#20
Platforma to ma być 48W czy SSy Koln. Bo wagony te rózniły sie granicą obciązenia. Kalki sa zaprojektowane z danymi od wagonu SSy46. Wagony 48W miały w abecadle A 69,5t i B C 70,0t. Masa własna wagonu 25550 kg, powierzchnia 36,8m2. Hamulec West LuV1-GP. Zakres numeracji dla obydwu serii 482 8000 - 483 0999 tak więc proponowałbym wybrać jakiś wyższy numer.