• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja skromna kolekcja 1:76

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#1
Wsumie nie jestem tu nowy, raczej jestem zapaleńcem kolejowym w skali OO i HO ale na mojej makiecie mam kilka modeli aut w skali 1:76 taka moja skromna kolekcja:) Dziś przedstawię dwa modele z firmy Oxford. Będzie to Land Rover w wersji angielskiej policji (patrol miejski) oraz Ford angielskiej pomocy drogowej RAC

Policyjny Land Rower:
Land Rover.jpg
angielska policja.jpg
Land Rover z ukosa.jpg
Land Rover z tyłu.jpg
Land Rover policyjny z góry.jpg


Ford angielskiej pomocy drogowej RAC:

ford RAC.jpg

Ford przodem.jpg

Ford tyłem.jpg

Przepraszam za jakość fotek ale to mój debiut z modelami aut, następnym razem się poprawię
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#2
Trochę fotki nie ostre , ale mam w swojej kolekcji trochę modeli w tej skali i mogę powiedzieć tyle, są metalowe więc cudów nie można się spodziewać, jednak śmiało można nazwać je modelami a nie resorakami.;)
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#3
Trochę fotki nie ostre , ale mam w swojej kolekcji trochę modeli w tej skali i mogę powiedzieć tyle, są metalowe więc cudów nie można się spodziewać, jednak śmiało można nazwać je modelami a nie resorakami.;)
Mozna zgadza sie poza tym maja gumowe opony, nastepnym razem popracuje nad ostroscia traz robilem z telefonu na szybkiego, oxford ma tesz plastiki tyle ze modele praktycznie sa nie do zdobycia i wychodza w tzw. limited edition:)
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#4
Dziś zaprezentuję 3 modele. Dwa w skali 1:76 oraz jeden w skali 1:87. Będzie to cieżarówka Bedford firmy EFE skala 1:76; brytyjska poczta- Ford Transit 1:76 firma Oxford oraz Volvo L180C skala 1:87 z firmy Cararama:

ciężarówka Bedford:
bedford cały.jpg

bedford z przodu.jpg
bedford z tyłu.jpg
bedford z ukosa.jpg


Ford Transit Brytyjska Poczta:
Ford Transit.jpg
Ford Transit cały.jpg
Ford Transit z przodu.jpg
Ford Transit  z tyłu.jpg


Volvo L180C:
sprzęt Volvo.jpg
z przodu.jpg
z tyłu.jpg
z ładunkiem z ukosa.jpg
z ładunkiem z góry.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#5
Bedford podoba mi się bardzo , fajnie zrobiony no i ma ładunek, Volvo by mi się przydało do mojej kolekcji budowlanych , trzeba by było wprowadzić w nim kilka zmian.:D
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#6
Bedford podoba mi się bardzo , fajnie zrobiony no i ma ładunek, Volvo by mi się przydało do mojej kolekcji budowlanych , trzeba by było wprowadzić w nim kilka zmian.:D
Dzięki, bedfordy bardzo trudno dostac, jest spory popyt na te marki. Bedford to wogóle nazwa miasta, tam byla fabryka tych cieżarowek oraz sprzetu rolniczego stad ta nazwa cos jak Star z Starachowic:) Wojsko brytyjskie chyba uzywa bojowej odmiany bedforda ale nie chce cie wprowadzac w blad. A co do chwytaka to jakie bys wprowadzil zmiany jestem bardzo ciekaw:ninja:
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#7
Dzięki, bedfordy bardzo trudno dostac, jest spory popyt na te marki. Bedford to wogóle nazwa miasta, tam byla fabryka tych cieżarowek oraz sprzetu rolniczego stad ta nazwa cos jak Star z Starachowic:) Wojsko brytyjskie chyba uzywa bojowej odmiany bedforda ale nie chce cie wprowadzac w blad. A co do chwytaka to jakie bys wprowadzil zmiany jestem bardzo ciekaw:ninja:
Chwytak ja osobiście bym go pobrudził dodał mu ślady eksploatacji, spróbował zaślepić niektóre otwory od nitów i dodać przewody hydrauliczne.:gwizd:
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#9
No widzisz czekam własnie na bedford Personel Carrier dlatego pytałem o tego stara:

Dobrze, ze jest żółty to pomyśle o własne kalkomanii, na mojej makiecie mam firme budowlaną "spiep.z to sam" i myslałem o przerobieniu tej ciezarówki pod firmę, ten british rail sie zlikwiduje. Kalkomanie pomoze mi zrobic moj kumpel z Manchesteru. Ma pokazną kolekcje modeli w skali 1:87 powiem mu zeby wstawil co nieco. A własnie bym zapomnial skad masz te plyty betonowe na ktorych stoi ten specjalistyczny sprzet z loką? ja potrzebuję podobnych na droge na poligon, mam juz przystanek osobowy Wypiździa Ciemna Poligon, zrobilem sobie sam z tektury i plastiku, wiec takie plyty byly by jak znalazl do rampy wyladunkowej
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#10
Świetny model a w zasadzie najfajniejsza zabudowa.
Moje płyty betonowe to produkt kartonowy firmy GPM malowany i waloryzowany polecam ;)
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#13
Dziś zaprezentuję kolejne trzy modele w wiadomej skali
Na początek Ford Transit Van high top SWB Police Mobile Camera:

Ford Transit Van Police Mobile Camera.jpg
Ford Transit widok z góry.jpg
Ford Transit widok z tyłu.jpg
Ford Transit widok z ukosa.jpg


Mercedes Citaro Rigid s/deck bus "Southampton Uni-Link"

Mercedes Citaro Rigid.jpg
widok z góry.jpg
widok z przodu.jpg
z tyłu.jpg
z ukosa.jpg


Scania Fire Engine "Fire & Rescue"

Scania Fire Engine.jpg
Scania z przodu.jpg
Scania z przodu z góry.jpg
Scania z tyłu.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#16
:D Dzięki. Chciałem wsumie otworzyć nowy wątek na pojazdy specjalistyczne i wstawić tam wóz strażacki ale pojazdy specjalistyczne sa tylko w skali 1:87 wiec 1:76 nie wstawie(n), można w jakimś sklepie internetowym kupić takie płyty jak Ty masz?
Tu jest stronka producenta dzwonisz zamawiasz ile chcesz i wysyłają.
http://www.gpm.pl/
Można też z nimi na emaila kontaktować;)
Tylko pamiętaj że to skala 1/87 ale możesz w 1/76 też zapytać może mają albo zrobią.
Potem to już tylko farba i patynowanie.
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#17
Witam, dziś będzie koparka gąsienicowa i ciężarówka z przyczepą w wiadomej skali:)

Koparka gąsienicowa Volvo:
koparka gąsienicowa.jpg

koparka Volvo.jpg
koparka z boku.jpg
koparka z tyłu.jpg


Cieżarówka Bedford TK z naczepą "BRS Parcels Ltd Leicester"
Bedford TK parcels z przodu.jpg
Bedford TK z tyłu.jpg
Bedford z prawej TK.jpg
Bedford TK z przyczepą.jpg
TK z przodu z przyczepą.jpg
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#19
Bedfordy miały fajne kabiny, koparka niczego sobie, szkoda że nie w 1/87 przydała by się taka na budowie u mnie.;)
fotki strzelałem telefonem wiec jakość troche kiepska co do koparek to są takowe w skali 1/87 tyle, że Cararamy jedynie. Teraz czekam na dwa autobusy marki Dennis, jak dojdą to powstawiam fotki w lepszej jakości
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 66
Inne skale 118

Podobne wątki