• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja skromna kolekcja 1:76

OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#62
hehee wiem chyba co masz na mysli;) z ciągnikami jest troche problem. Jest spory popyt na nie i trudno je dostac(n) ale jade jutro do takiego gościa co skupuje modele wiec moze bedzie coś mieć. Docelowo bedzie w tej scenie jeszcze polewaczka ale narazie nie maja jej w sklepie wiec musze czekac aż bedzie dostępna. Bedzie to ciężarówka angielska marki Dennis zółto czerwona cala okratowana, wsumie jest to straż pożarna ale ściągnę drabine i zamontuje polewaczkę z wozu opancerzonego będzie wyglądać jak trzeba;). Do tego bedzie biały van jako tv. Ekipe już mam i napisy na vana także:D
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#65
Piękna scenka, jak z życia wzięta, a opis dodaje tylko smaczku. Gratuluję pomysłu i wykonania. (y)
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#67
Na początek skromna kolekcja Bedforda w różnych odsłonach:

moje bedfordy.jpg


bedfordy widok z przodu.jpg


bedfordy widok z góry.jpg
[DOUBLEPOST=1372716014][/DOUBLEPOST]Pomoc drogowa dla większych gabarytów: Volvo FH heavy recovery:

VOLVO FH.jpg


volvo fh cały.jpg


volvo fh tyłem.jpg


Mandacik na wiejskiej drodze:

mandacik na wiejskiej drodze.jpg
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#69
Takie Volvo by się przydało w 1/87 a nie tylko te 4-osiowe do znudzenia.
Bedfordów nazbierałeś kilka (y)
Hmm nie wiem czy Oxford robi takie modele w skali 1/87, w 1/50 to robią na bank. Widziałem kilka modeli Wikinga w skali OO lub 1/76 na rynek angielski, dobrze wykonane tylko ,że to wciąż plastik i plastikowe kółka, poza tym cena jest dość wysoka. Więc pozostanę wierny firmom angielskim choć znam kilku anglików co kochają skalę 1/87 - Jest tu kilka sklepów w Anglii, gdzie można kupić modele Wikinga, Brekine i Herpa czy Rietze i Schuco
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#70
Piękne słońce, dobra widoczność. Mietek Wszarz niedawno przyjechał do nowego kraju za chlebem. Został zatrudniony na pół etatu w firmie Fakes Parcel. Nienaganna opinia, dobry pracownik i kierowca. Jednakże miał mały problem, a raczej sekret. Lubił sobie wypić, a szczególnie w trakcie jazdy. Tego dnia też był podpity. Jadąc więc wiejską drogą przy butelce i muzyce rodzimego zespołu " oj dana dana, skocz mi na barana" w pewnym momencie zauważył coś na ulicy. Chciał to ominąć ale już był tak zalany, że uderzył w przydrożne drzewo. Tutaj akcja ratunkowa:

wypadek.jpg


bedford na drzewie.jpg


Przód Bedforda był do rozbity, trzeba było ściągnąć specjalną pomoc drogową z dźwigiem oraz grupę mechaników, przyjechała także straż pożarna bo zachodziła obawa wycieku paliwa i pożaru.

ekipa ratownicza.jpg


Mietek Wszarz czeka na transport do szpitala:

ranny.jpg


Narada mechaników:

narada.jpg


Straż pożarna i pomoc drogowa:

strażacy w akcji.jpg


Wkrótce nadjechał miejski autobus, na szczęście pusty, jednakże trzeba było zablokować ulicę:

blokada ulicy.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#71
Ciekawa scenka. Fajny pomysł i komentarz. Tylko pierwsze cztery fotki nieostre, niestety.:(
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#73
Podczas wielkich upałów jakie obecnie nawiedziły okolicę, zwierzęta z okolicznego lasu wychodzą w poszukiwaniu pożywienia. Szczególnie wtedy las przy wiejskiej drodze cieszył się złą opinią, dodatkowo miejscowi niszczyli znaki ostrzegawcze o dzikiej zwierzynie. Tego dnia także zniknął znak o czym mleczarz Antek Psiwieprz nie wiedział. Jak zwykle jechał sobie z dostawą mleka niczego się nie spodziewając ujrzał na ulicy niedźwiedzia. Gwałtownie zahamował swoim bedfordem, uderzając w płot dzielący jezdnię od torów. Wyniku tego wypadku wypadł z szoferki vana uderzając głową o nawierzchnię asfaltową drogi. Szybko dopadł go wygłodniały niedźwiedź. Gdy przejeżdżał towarowy skład kolejowy maszynista przez radiotelefon zgłosił zaistniałą sytuację oraz powiadomił o sporej grupie wygłodniałych niedźwiedzi w okolicy. Niebawem zjechały się służby ratunkowe:

niedźwiedź atakuje mleczarza.jpg


mieczarz zaatakowany.jpg


Grupa wygłodniałych niedźwiedzi wypełzła z lasu:

niedźwiedzica.jpg


Demonstracja siły- niedźwiedzica z małym:

niedźwiedzica z małym.jpg


Reporter miejscowej gazety na Bedfordzie:

reporter na Bedfordzie.jpg


Służby ratunkowe:

ekipa w akcji.jpg


Policja, służby weterynaryjne i lokalna telewizja "sam-chłam 3":

policja,tv i służby weterynaryjne.jpg


Myśliwy Edek Kmiot przygotowuje środek usypiający przy bedfordzie:

środek usypiający przy bedfordzie.jpg
[DOUBLEPOST=1373486986,1373486482][/DOUBLEPOST]ekipa tv "sam-chłam 3" na dachu vana forda transportera:

ekipa tv na dachu transita.jpg


ekipa tv od przodu:

ekipa tv od przodu.jpg


służby w pogotowiu:

służby w pogotowiu.jpg


mała imprezka przy krówkach:

libacja.jpg
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#75
Przejazd SCANII z ładunkiem sprzętu budowlanego nadzorowanego przez miejską policję
Na fotce: SCANIA R580 z koparką i chwytakiem marki VOLVO oraz policyjny Land Rover:

SCANIA R580 z ładunkiem.jpg


Chwytak i koparka na platformie od lewej:

chwytak i koparka z lewej.jpg


Nadzór przejazdu przez policję:

blokada policji.jpg


SCANIA R580 z ładunkiem nadzorowanym:

SCANIA R580.jpg


Po drugiej stronie w oczekiwaniu na przejazd Ford Cortina Mk2:

w oczekiwaniu na przejazd.jpg


Oraz Ford Transit Van:

van ford transit.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.895 386 20
#76
Fajne scenki przedstawiasz. Opis pierwszej, z niedźwiedziami rozłożył mnie na łopatki. Uśmiałem się setnie. :ROFL::ROFL::ROFL:
 
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#78
OP
OP
Railways

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#79
Mówią, że nie ma ludzi mutantów. Ci co tak twierdzą nie wiedzą co mówią. W okolicy rozeszła się plotka, że ponoć z laboratorium w ciemnym lesie dzieją się dziwne rzeczy. Ponoć Gustaw Świr, chirurg z miejscowego szpitala robi dziwne eksperymenty. Gdy wpadła tam policja z prokuratorem nic nie znaleziono. Jednakże miejscowi opowiadali, że w okolichach drogi łączącej z lasem grasuje listonosz mutant stworzony przez Gustawa Świra. Uciekł mu raz z laboratorium i tyle go widziano.
Ale od początku. Przy drodze czasami dochodzi do rożnych sprzedaży poza sklepowych. Tym razem i tak było. Wiesiek Złodziej był kierowcą Bedforda dostawczego i dowoził towar do lokalnego sklepu a nadwyżki kradł i sprzedawał okolicznym elementom. Tym razem po towar zjawił sie Edmund Zawał z vanem Fordem Transitem z firmy eireann. Szybko postanowiono przeładować towar:

Bedford tennents larger.jpg


Bedford tennents larger cały.jpg


Jednakże pech chciał, że Edmundowi zgasł papieros, a że worek miał w rękach to nie miał jak sobie odpalić. Patrzy w koło i w tem zauważył samochód pocztowy Ford Transit z listonoszem, ktory wyciągał listy z skrzynki pocztowej. Podszedł niezwłocznie prosic o ognia:

przy skrzynce na listy.jpg


Nagle oniemiał z wrażenia i upuścił worek!!! Ukazał się przed nim listonosz-mutant uciekinier z laboratorium:

opuszczenie worka.jpg


Serce podeszło mu do gardła i upadł nieżywy, a listonosz- mutant oddalił sie niezwłocznie swoim vanem. Z pomocą przybiegł Wiesiek Złodziej:

zawały i pomoc kumpla.jpg
[DOUBLEPOST=1373580673,1373580204][/DOUBLEPOST]Niebawem zjawiła się policja swoim vanem Fordem Transitem CCTV:

przyjazd policji.jpg


W oddali autobus Mercedes-Benz Citaro Uni Link oraz po chwili zjawił się ambulans nakierowany na Patrolową Ankę Kozę:

przyjazd ambulansu.jpg


ambulans na miejscu.jpg


Po załadowaniu poszkodawanego, który coś majaczył, ambulans odjechał do lokalnego szpitala:

odjazd ambulansu.jpg


wyjazd ambulansu.jpg


ambulans za drzewami.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 66
Inne skale 118

Podobne wątki