• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja praca nad makietą

Jelcz14

Nowy użytkownik
Witam, mam 15 lat rozpoczynam pracę nad makietą, co prawda nie mam jeszcze płyty ale to już na dniach. Posiadam 2 zestawy 3 w drodze pocztowej. 1 zestaw posiada 4 proste reszta to łuki, s;prawny zasilacz lokomotywa parowa nie sprawna. Na moje oko brakuje tylko zbieracza zasilania z koła. 2 Zestaw podobny lecz tylko 2 proste, Niesprawna lokomotywa chyba brakuje tylko w śliniku szczotek. 3 Zestaw to A-gieles C właśnie idzie do mnie. Za jakieś 2 tygodnie zaczynam pracę z montowaniem torowiska itp. Lecz już wykonałem wiadukt, jeszcze muszę nie które rzeczy po zaokrąglać. Pomóżcie mi i powiedzie z czego mogę wykonać barierkę, ja myślę ją zrobić z kawałka sita do odsiewania popiołu z pieca. Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł. A w jakich kolorach go pomalować? Nie wzoruję się na żadnym wiadukcie był robiony od tak.

Oto zdjęcie:

http://iv.pl/images/3iyzpr0oaz9w202tmedb_thumb.jpg

nic nie pisz tylko zabieraj się za robotę . w tym wieku nie musisz nic wiedzieć . poprostu rób. ucz się na błędach . dużo czytaj .

K

Kpt.Nemo

Gość
Lucjanek napisał(a):
nic nie pisz tylko zabieraj się za robotę . w tym wieku nie musisz nic wiedzieć . poprostu rób. ucz się na błędach . dużo czytaj .
To jak ziom, ma się uczyć , czy nie musi nic wiedzieć, a jeśli tak to na cholerę ma dużo czytać, jeszcze se wzrok popsuje, a jak będzie dużo czytać ,kiedy będzie miał czas na robotę.
Ja zgłupłem, a to dziecię to już ma deprechę, może czasami warto przeczytać co się spłodziło. ;)

a czy Ty w wieku 14 lat umiałeś budować makiety? ale czytając ,obserwując dużo można się nauczyć i to zalecam , a nie pisanie setek pytań np czy płotek zbudować z rusztu z pieca . a drugi kolega musiał się pochwalić że umie włączać opcję ignorowania : lepiej fotoradary zignoruj .

grzesiek90

Nowy użytkownik
Wystarczy poczytac trochę na forum i już. Jest dużo postów, w których jest pokazane jak niektórzy robią moduły. Bez przeczytania jak zacząc, tylko zmarnuje kasę na swoich błędach.

K

Kpt.Nemo

Gość
Lucjanek napisał(a):
a czy Ty w wieku 14 lat umiałeś budować makiety?

Gdy miałem czternaście lat to mało kto budował makiety w tym kraju, a ja miałem już pokaźny zbiór modeli Piko, natomiast bardziej fascynowała mnie budowa silnika wysokoprężnego z dwóch garnków które zakosiłem mamie i kilku pozyskanych na budowie części, a dlatego że dostałem książkę która zmieniła me życie na zawsze.
Naczytałem się o cudach ale nie miałem z kim pogadać, bo gdybym miał, to wiedziałbym że w te garnki to mogę sobie kota wsadzić.
To było gdy skończyłem dwanaście lat, książka stoi w pracy do dziś, natomiast we wspomnianym wieku po raz pierwszy naprawiłem ojca motocykl(marki Junak) po tym jak rzucając mięsem przypchnął był go zdefektowanego z miejscowości Wiskitno bo wtedy to nie była Łodzi część.
I to tyle na temat umiejętności, albo ktos się z nimi rodzi, czyli ma dar, albo nie, a wtedy ma dwa wyjścia pracować nad sobą, zdobędzie wtedy umiejętność, ale wykonywał będzie ją bez serca, albo zostanie doradcą internetowym jak Ty.
Oczywiście wspołczesna młodzież jest leniwa a nawet chwilami przygłupia, bo w nadmiarze informacji i możliwości ich pozyskania, nie potrafi tegoż uczynić, ale na Boga któż z nas prócz Lucyjanka jest bez skaz.
Niech zadaje pytania, co najwyżej dostanie reprymendę za naiwność ich, co może spowodować że ambicją się uniesie i zacznie myśleć, a jak nie to pies z nim tańcował, przeciez nie każdy musi być modelarzem, może grać w bierki lub warcaby.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 10
Planuję 19
Planuję 31
Planuję 4
Planuję 14