• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza "makietka" z prawdziwego zdarzenia.

Lukasz15

Nowy użytkownik
Skala to H0 będzie to typowy tort do zabawy i miły dla oka :D Jestem na etapie przymierzania się do zakupu konkretnych produktów. Chciałem się teraz skonsultować z doświadczonymi, aby nie kupić złych torów np typ U albo przepłacić. Mam miejsca dość na makietę o wymiarach 200 x 150 taki zestaw chodzi mi po głowie http://allegro.pl/item394550824_nowy_ze ... psem_.html Wykonam makiete jak najniższym kosztem czyli kupował będę tylko niezbędne rzeczy szuter maty trawiaste posypki itp. Wyższa zieleń zostanie zrobiona w domowym zaciszu ;)

chojrak91

Aktywny użytkownik
A nie lepiej kupić tory w zestawie startowym?? Warto też się zastanowić czy będziesz jeździć na sterowaniu cyfrowym czy analogu....

marekw111

Znany użytkownik
Re: Moja pierwsza "makietka" z prawdziwego zdarzen

Lukasz15 napisał(a):
Wykonam makiete jak najniższym kosztem czyli kupował będę tylko niezbędne rzeczy szuter maty trawiaste posypki itp. Wyższa zieleń zostanie zrobiona w domowym zaciszu ;)
Myślę że masz złe podejście.... zakładasz z góry że zbudujesz coś z niczego.Przyznam ci się że miałem podobne podejście,ale czym bardziej piołem sie w górę tym bardziej dochodziłem do wniosku że nie wszystko można zrobić samemu.Na początku ulepisz "badziewie" ,potem z czasem im więcej będziesz tego miał na makiecie ,tym bardziej bedzie cię dręczyło sumienie że nie zrobiłeś tego perfekt.W końcu dojdziesz do wniosku że zrobisz wszystko od początku, po co? Zacznij od zaraz!!!!

marekw111

Znany użytkownik
Wszystko zależne jest od ciebie co tak naprawdę chcesz ociągnąć? Musisz usiąść i na spokojne odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
marekw111, madrze prawi poczytaj sobie nawet moj temat zobacz co i jak sie zmienialo jak ewoluował układ torowiska i moje postrzeganie tego hobby

Popierwsze nie slin sie od razu na caly tabor to bledne podjscie, zainwestuj w dobre torowisko, dobre czyli takie na ktorym jazda to przyjemnosc, mozesz trzymac tabor, manewrowac inaczej makieta bedzie niewypałem i po tyogdnbiu stracisz zapał

Widze ze próbujesz zrobic makiete jak najtaniej nie da sie tak, niestety, materiały na drzewa tez musisz kupic, mata trwiasta po pewnym czasie ci tez nie wystarczy bo nawet najlepiej połozona nie ma startu do elektro nawet metoda młotkowa, idac dalej
Makieta to projekt dlugofalowy nie oczekuj ze zrobisz ja w dwa msc bo to nie realne

Lukasz15, zacznj od jakiegos torowiska pozadnego czyli rozbudowanego
Zacznij chociaz by od czegos takiego
http://allegro.pl/item393989476_mega_ze ... leis_.html
ja zdecydowanie bardziej rozbudował bym sekcje stacyjna, oraz stacje towarowa
sadze ze w 300 zł za cale torowisko zamkniesz sie ale to bedzie piko, moze warto zaiwestowac w roco nawet 2,5 mm

A tabor na to przyjdzie czas uwierz mi

Jezeli zas wybierzesz swa droge Nigdy ale to Nigdy nie ogladaj nie podziwiaj prac doswiadczonych modelarzy z dobrych komponentów bo jak wrocisz do siebie do domu moze okazac sie ze w nocy zafundujesz sobie zrywanie szutrowanego torowiska a to dramat!!!

OP
OP
L

Lukasz15

Nowy użytkownik
LUKASZdiy

Pierwsza moja myśl to była żeby kupić na początek tory dopiero potem uzupełniać tabor. Nie mam zamiaru zrobić makiety w tydzień :D Mam pewne wątpliwości. Mianowicie skoro najpierw kupię tory bez elektryki sterowani itp to jak potem zamontować elektrykę żeby nie zniszczyć rzeźby terenu z pianki montażowej oraz gipsu modelarskiego? Dobrze by było jak bym zobaczył jakieś schematy podłączeń elektrycznych nie izolowanych na jeden skład. Żebym potem nie rujnował wszystkiego jak bym chciał robić elektrykę na makiecie. Tylko aby w późniejszym czasie podłączyć wystające kable do zasilacza i panelu sterowania.

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Lukasz15, lukasz najpierw wybierz schemat torowiska, potem dopiero mozesz kombinowac cos z elektryka napisz na gg to pogadamy
Zawsze robiszrownolegle torowisko i elektryke

OP
OP
L

Lukasz15

Nowy użytkownik
Podjąłem decyzje. We wrześniu ruszam z budową. Uzbieram więcej kaski na bardziej skomplikowane torowiska. Może nawet DCC :D Przez wakacje będą kompletował potrzebne rzeczy, uczył się robić drzewa sposobem z drutu oraz robił stelaż.

Mam do was pytania.

1 W czym umoczyć szkielet drzewa z drutu ?
2 Jaką gąbkę mi polecacie pora roku to lato ?
3 Siateczkę jaką ?
4 W jakich proporcjach rozcieńczyć wikol z wodą ? Będą moczył w nim mech przez 2 tyg wraz z zielonym pigmentem ;)

1. Niezbyt rozumiem.
2. W różnych normach różne poryale najchętniej wybierana pora przez modelarzy to lato odnośnie liści na drzewa to naturex polaka ewentualnie heki flor.
3. Proporcje wikolu to jak uważasz i zależy do czego popróbuj to się dowiesz jaka proporcja Ci odpowiada pamiętaj że różne firmy produkujące wikol produkują go w różnych gęstościach.
4. Ja radziłbym nie moczyć mchu naturalnego wogóle w niczym moim zdaniem to nie jest dobry pomysł. Po prostu sadź go takiego jakim jest.
5. Staraj się bardziej zrozumiale formuować swoje pytania na przyszłość.

OP
OP
L

Lukasz15

Nowy użytkownik
Dziękuje za odpowiedzi ;)

Wybrałem :

nazwa produktu: Soczysta zieleń - siateczka
producent: Heki
kod producenta: 1551
skala: H0 (1:87)
dodatkowe informacje: Wymiary 14 x 28 cm