• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta:)

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich. Modelarstwem interesuje sie od dzieciństwa. Ostatnio stwierdziłem ze nadszedł czas zbudowania swojej własnej makiety:) zacząłem od malej próby po to żeby sprawdzić czy w ogóle jest sens brać się za coś więcej. Dołączam zdjęcie pierwszej próby:) Nie miałem pojęcia jak się za to brać. Wyczytałem zna forum ze zieleń można zrobić z wysuszonego mchu. Podkład pod torami zrobiłem ze żwirku dla kotów :) zastanawiam się teraz jak można zrobić roślinność wyższa jakieś drzewka, krzaczki itd. Z czasem kolejne kroki z powstawania mojej makiety:)
 

Załączniki

OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Przygotowałem wstępny plan torowiska na makiecie. Co o nim sadzicie?? ta cienka linia to będzie stary nie używany tor bez połączenia z głównym torowiskiem.
 

Załączniki

OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzisiaj spróbowałem zrobić boczny tor który nie będzie połączony z głównym torowiskiem. Zrobiłem go "domowymi sposobami" to znaczy nie z profesjonalnych produktów tylko z rzeczy które miałem pod ręka dlatego efekt wizualny jest tak słaby... Mile widziane wszelkie uwagi ponieważ jak już mówiłem jestem początkujący i nie mam doświadczenia.
 

Załączniki

OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Dzisiaj wziąłem się za robienie parku:) Postanowiłem ze zrobię go najpierw na tekturce a potem wkleję na makiecie. Nie wiem czy jest to dobry sposób czy nie ale na pewno łatwiej się pracuje na mniejszej powierzchni. Na środku będzie małe jeziorko chyba z fontanna ale jeszcze nie mam pomysłu jak ją zrobić...:D To będzie park iglasty bo nie umiem robić drzewek liściastych... ale odziedziczyłem trochę choinek i postanowiłem je wykorzystać:) Plac zabaw jest wykonany w 100% z zapałek. Alejki są z bardzo drobnego papieru ściernego. Zastanawiam się jeszcze jak można zrobić ładna sztuczna wodę... spróbowałem bezbarwnym silikonem ale wyszło strasznie... Proszę o pomoc...
Dołączam kilka fotek:)
 

Załączniki

OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
właśnie skończyłem układać tory:) Układ troszkę odbiega od planu ale stwierdziłem ze tak będzie chyba lepiej. Po ułożeniu tych torów pomyślałem sobie ze ciekawie by było jak by zbudować jeszcze linie wąskotorową :) tylko nie wiem gdzie ja to upcham :D Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie skorzystam:)
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#6
Generalnie zasada na makiecie brzmi: Mniej znaczy więcej.

Mniej upchane - więcej widać ;)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#8
Spróbuj połączyć dwie bocznice tak aby wąskotorówką przewozić na transporterach z jednej bocznicy na drugą wagony normalnotorowe.
 
OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Dziękuje za porady:) co do tych zawijasów to tez mi się to średnio podoba ale nie wiem jak mogę to inaczej ułożyć żeby polaczyc bez naciągania.. Chciałem jeszcze zwrócić uwaga na jeden mały mankament jakim są stare tory jeszcze na takich tetrowych podkładach i są tylko 3 rodzaje: mały łuk, większy łuk i prosty dlatego ciężko jest układać coś skomplikowanego.
 
OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
nesek napisał(a):
Generalnie zauważam , że zewnętrzny tor biegnie bardzo blisko krawędzi, a wiadomo czym to grozi :)
Niestety wiem będę musiał coś z tym zrobić a raczej o cofnięciu toru nie ma co marzyc bo za mało miejsca mam... JAk zaranie nie miałem kraksy nawet na pełnej prędkości :p
 
OP
OP
S

szulip

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Baldwin napisał(a):
Spróbuj połączyć dwie bocznice tak aby wąskotorówką przewozić na transporterach z jednej bocznicy na drugą wagony normalnotorowe.
Bardzo dobry pomysł tylko gorzej z wykonaniem Poniewież nawet nie wiem jak się za to zabrać...Jeśli mógł by pan udostępnić jakieś informacje odnośnie tego bym był wdzięczny :)
 

Podobne wątki