• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Wojciech1500

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć! Jestem nowy na tym forum i chcę Wam przedstawić moją pierwszą makietę. Wiem, że jest tam parę mało realistycznych zjawisk, ale według mnie jest estetycznie wykonana i ładna. Dodam jeszcze, że wiele rzeczy takich jak chodniki, znaki drogowe i drogowskazy zostały wykonane chałupniczo przeze mnie. Mile widziane komentarze. Oto link do galerii:

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Makieta#

Pozdrawiam:
Wojciech
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#2
Sorki, ale na makietę to nie wygląda. Raczej jest to luźny i przypadkowo dobrany zbiór przedmiotów, które mogą być w przyszłości zamontowane na makiecie...
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#3
Witam :D . Chciałbym wyrazić szacunek dla pracowitości. Widzę, że tabor z kartonówek jest ładnie zrobiony. Gdy przypomnę sobie moje próby z kartonem, mój szacunek dla Ciebie jeszcze bardziej wzrasta. Wydaje mi się, że tramwaj będzie miał kłopot z przejazdem pod wiaduktem. Co do łączenia urządzeń srk kształtowych i świetlnych na jednej stacji, to jest to mozliwe (Korsze) ale dość rzadkie. Nie pokazałeś układu torów. Może zamieścisz kilka zdjęć tu, na forum?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Tarcza manewrowa może być kształtowa (sygnał M 1 "Jazda manewrowa zabroniona" - kwadratowa tarcza niebieska z białą obwódką, ustawiona jedną przekątną pionowo, w nocy niebieskie światło i sygnał M 2 "Jazda manewrowa dozwolona" - tarcza w położeniu poziomym, w nocy światło matowobiałe), lub świetlna (sygnał Ms 1 - niebieskie światło, sygnał Ms 2 - światło matowobiałe).
 
OP
OP
W

Wojciech1500

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Mam pytanie. Wiem, że mojemu modułowi jeszcze dużo brakuje do prawdziwej makiety, ale czy jest możliwy taki układ torowiska kolejowego jak ja mam? (chodzi o to, czy tory mogą być tak blisko domów.
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
OP
OP
W

Wojciech1500

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Planuję przebudowę mojej "makiety" jeśli można to tak nazwać. Planuję usunąć drogę z tramwajem a miejsce niej umieścić wieże ciśnień z Wolsztyna. Natomiast w miejsce kamienic chciałbym postawić jakiś dworzec i wzdłuż torów peron. Chciałem się zapytać, czy zna ktoś z Was taki dwu poziomowy dworzec (wejście od dołu, peron u góry).

Wszelkie inne sugestie odnośnie zagospodarowania przestrzeni mile widziane, bo jestem początkującym modelarzem.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#13
Takich stacji jest mnóstwo. Choćby Chorzów Batory (na Śląsku).
Ja bym tego nie przebudowywał, tylko zaczął od początku coś nowego. Np na tej samej wysokości i połączył oba moduły po dostosowaniu ich do siebie nawzajem (tzn, żeby nie było różnic w zieleni, poziomach, szerokości itd.)
Powodzenia i czekamy na postępy prac w postaci fotek :)
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#14
ja uwazam ze twoja makieta wyglada swietnie, szczegolnie domki z kartonu sa zrobione dobrze (moje wyszly beznadziejnie chyba dlatego ze byly zrobione z kiepskiej jakosci materialu) wiec przenioslem sie na plastik. Ja swoja buduje w skali HO/OO i tez idzie srednio, glownie dlatego ze pozno koncze robote, a pozniej zona obowiazki (haha). Ale wlasnie ukonczylem moj wlasny projekt: szklarnia z pomidorami. Zrobilem go z wykalaczek i foli imitujacej szyby i drzwi (pozostalosci po fallerze). Najwiecej bylo dziabdziania z pomidorami na krzaczkach: pomiidory wyszly wsumie ok (pomietolony papier w kulki optoczone w farbie) do tego krzaczki wykonane z gumy imitujacej krzaki kolor ciemno zielony, a paliki z pocietych wykalaczek, poztaram sie umiescic foto nastepnym razem, dorzuce tez fotke hustawki (sam ja zrobilem wyglada hmm sami ocenicie)
teraz zaczolem prace przy ogorkach, ciekawe jak wyjda. Pozdrawiam

A i ten tramwaj wyglada swietnie :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 56
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 181

Podobne wątki