• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Tomek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam ostatnio otrzymałem dużo części do tworzenia makiet w skali h0 i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać ,ani w moim otoczeniu nie ma kółka modelarskiego które mogło by mi pomóc .
Może na początek przedstawię jaki mam problem .
Chcę zaplanować jak ma wyglądać ta makieta a przede wszystkim tory jak będą ułożone .
Przedstawię jakie mam części
1 x Osobowy zestaw startowy
2 x A-Gleis - Zestaw torowy A
1 x A-Gleis - Zwrotnica WR - prosta prawa
1 x A-Gleis - Tor przejściowy GUE62-H - 62 mm
1 x A-Gleis - Tory proste G239 - 6 sztuk
1 x A-Gleis - Zwrotnica WL - prosta lewa
1 x A-Gleis - Zwrotnica WR - prosta prawa
1 x A-Gleis - Tory proste G115 - 6 sztuk
1 x A-Gleis - Zwrotnica WL - prosta lewa
1 x A-Gleis - Zwrotnica WR - prosta prawa


Może ktoś by mi mógł podpowiedzieć jak robić makietę od podstaw czyli na czym powiem tyle ze mam trochę miejsca 200cmX200cm .
Z moich początkowych przemyśleń postanowiłem przejść się do tartaku co wyda się śmieszne kupić sklejkę i na tym zacząć robić moją makietę ,
Makieta nie musi być skomplikowana elektronicznie bo będzie na niej działała jedna lokomotywa.
prawdopodobnie podczas budowy makiety wystąpi problem z ukształtowaniem terenu , nie mam pojęcia jak zrobić góry,

za wszystkie porady będę bardzo wdzięczny a szczególnie za doradzenie na czym zrobić makietę i oczywiście co będę musiał dokupić.

pozdrawiam i czekam na odp. :)
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Po pierwsze powinienes duze poczytać
Po drugie sciagnij sobie jakiś program do planowania układu makiety
Po trzecie szukaj odpowiedzi na tym lub innym forum
 

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
Najsampierw określ jaką powierzchnią dysponujesz, czy jest cos co chciałbyś odwzorowac lub ma bys to zwykły tort. Postaraj sie to tak zaprojektować abys miał dostęp do kazdej czesci tej makiety. Konstrukcja powinna być stabilna. proponuje ci zrobic kratwnice i na tym położyc płytę

EDIT: proponuje ci poczytać kilka pierwszych watków z działu Makieta - Planuje
 
OP
OP
T

Tomek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
mam wolnego miejsca 2metry na 2 metry i odwzorować chciałbym moje wizję , ma makiecie znajdzie się parę góra , co do tego na makiecie przydał by się jeden most , przede wszystkim wodospad albo rzeka na makiecie musi być dużo zieleni . Moze mógł byś mi pomuc coś zaplanować bo nie czaję tego programu i trudno by mi było samemu coś zrobi .
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
Jak nie czaisz tak prostych spraw jak AnyRail Demo...to jak ty chcesz taki duzy tort zrobic ???? Juz nic prostrzego nie moze byc :shock: W kazdym dziale jest taki watek....na skroty... tu masz przyklad.
viewtopic.php?f=1&t=5771
przeczytaj uwaznie i wtedy sie zastanow !!
 
OP
OP
T

Tomek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
witam ponownie wykonałem już plan jak będzie wyglądać makieta i będzie tort a nie moduł , mam nadzieję że niedługo zrobię tłuczeń i pomaluję szyny powoli pracę ruszają . Czy ktoś może mi powiedzieć z czego zrobić peron żeby dobrze wyglądał .a oto moja makieta powoli z planu przeniosę w rzeczywistość :D
 

Załączniki

OP
OP
T

Tomek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
ale chodzi ci o peron ?? z tymi produktami ?? a co do torowiska mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest ok i czy nie będę miał problemów z elektryką ?? :?:
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#12
Proponuje takie zmiany. Będzie więcej miejsca na prostych i łatwiejsze manewrowanie. Elektrycznie bezbłędnie.
Poprzeglądaj trochę to forum. Jest dużo porad do tortów (czy tez placków jak ja to nazywam).
 

Załączniki

OP
OP
T

Tomek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
dzięki za informację postaram się dokupić części . Bawię się juz jakiś czas i nie mogę dopasować części . jak mi pomogłeś ze zmianami to czy mozesz powiedzieć co muszę dokupić :) :oops:
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#14
Proponuję wykonać jeszcze raz schemat. Trochę więcej tych zwrotnic bedzie trzeba.
Łącznie 6 łukowych i 3 "normalne". Jeśli zostaną ci zwrotki to można bardziej rozbudować "środek".
W moim placku użyłem zwrotek łukowych i jestem dość zadowolony z efektu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 56
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 13

Podobne wątki