• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Andrzej Witowski

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
Według mnie układ nie ma ładu. Taka karuzela bez trzymanki. Proponuję abyś wziął narysował sobie jakiś plan uwzględniając w nim tory jakie posiadasz i wtedy można by było ewentualnie coś doradzić. Jak na razie, przynajmniej ja, nie wiem co Ci napisać odnośnie rego układu. Chociażby po prawej stronie te dwa łuki zachodzą na siebie ? Nie widać dokładnie ... ;)
 
OP
OP
domion00

domion00

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Według mnie za dużo chcesz napchać torów na małą powierzchnię makiety.
Z czego zrezygnować ( docelowo makieta będzie miała 7 m długości ) z prawej strony będzie zwrotka i będą składy się chować za rygipsem)
[DOUBLEPOST=1446398761][/DOUBLEPOST]Nie będą nachodzić jak się je porządnie pospina z tyłu będzie tunel przez całą długość
[DOUBLEPOST=1446399268,1446398530][/DOUBLEPOST]W tunelu będę chciał zrobić kawałek toru bez prądu tak żeby jeździły dwa składy . Lokomotywa będzie stała na torze bez prądu i jak będzie dojeżdżać druga to ją będzie przepychać ta wyjedzie a ta druga zostanie w tunelu na torze bez prądu. I tak w kółko.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#8
Z czego zrezygnować ( docelowo makieta będzie miała 7 m długości ) z prawej strony będzie zwrotka i będą składy się chować za rygipsem)
Jeżeli jest taka możliwość zrobił bym 2 tory stacyjne oraz wydłużyłbym je maksymalnie możliwie i dwie bocznice też w miarę długie. A przede wszystkim (pod warunkiem, że się da) " wyprostowałbym" cały układ torowy (niepotrzebne łuki zastąpiłbym prostymi itp.). Prawdę mówiąc makieta ma się podobać właścicielowi, a nie nam;).
 

Andrzej Witowski

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Łuki i rozjazdy .... zrób plan puki co, będziesz mógł sobie zaplanować jak bedzie Ci sie podobało.
Co do tego pomysłu z wypychaniem lokomotyw ...... przepraszam... ale co to za pomysł ????!!!!!
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#12
Nie jestem fachowcem, ale jak kolego chcesz wypychać te stojące składy z tunelu. Lokomotywa jeśli będzie uderzać w ostatni wagon pierwszego składu, to przecież się połączy sprzęgami. I z jaką prędkością ma być wypychany ten skład z tunelu tak żeby nie uszkodzić taboru?. Przemyśl to dobrze zanim zaczniesz coś robić. I posłuchaj rad kolegów którzy już wykonywali takie makiety, i jeśli możesz to zmień tytuł swojego tematu na poprawny [ Moja pierwsza makieta]; a jeśli już nie możesz zrobić tego samodzielnie, to poproś o to moderatora. I nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Będę z zaciekawieniem śledzić Twój wątek.
 

Andrzej Witowski

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Pomysł z wypychaniem składów jest jak najbardziej " dziwny". Skąd Tobie przyszedł w ogóle taki pomysł do głowy ???!!!!.
Nie ma to sensu żadnego. Zrób jakaś mijanke i odstawiaj jeden skład a wyjeżdżaj drugim ... ;)
I jak poradziłem. .. zbierz się w sobie i zaplanuj najpierw i pokaż a na pewno dostaniesz pomoc ze strony kolegów tutaj....
 
OP
OP
domion00

domion00

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Sprzęgi usunę akurat marklin ma porządne zderzaki myślę że się uda . Najlepiej by było zrobić coś w stylu sbl ale niemam pojęcia o elektryce .proste rzeczy jak oświetlenie zrobię ale sbl niemam pojęcia jak zrobić .
 

misza1

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#15
Drogi kolego.
Kris kiedyś komuś napisał "planuj do woli, aż Cię to zadowoli". Aby jednak planować, to musisz zacząć czytać to co piszą doświadczeni koledzy. Dobrze radzą. Słuchaj ich rad. Poczytaj, pooglądaj co i jak robią inni, a potem zabieraj się do pracy i planuj. Posłuchaj też nowicjusza. Ja też to przerabiałem.
Życzę wytrwałości. Misza
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.372 2 0
#20
[DOUBLEPOST=1446399268,1446398530][/DOUBLEPOST]W tunelu będę chciał zrobić kawałek toru bez prądu tak żeby jeździły dwa składy . Lokomotywa będzie stała na torze bez prądu i jak będzie dojeżdżać druga to ją będzie przepychać ta wyjedzie a ta druga zostanie w tunelu na torze bez prądu. I tak w kółko.[/QUOTE]

Szkoda, że tego wcześniej nie wymyśliłeś... Nikt nie bawiłby się w żadne odcinki izolowane, które są problem w elektryce, tylko wszyscy przepychali by swoje składy :love:

A tak na poważnie, to nawet o tym lepiej nie myśl. Już ja widzę, jak zachowa się ten skład uderzający w długi towarowy... Na pewno ci wyjedzie. Chyba wagony wyprzedzą lokomotywę ;)

Rozwiązania masz dwa albo DCC, albo odcinki izolowane...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 13
Planuję 181

Podobne wątki