• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#24
Ja myślę, że autor jednak ma dobre intencje i nie trolli na forum. U mnie przejście na DCC było kwestią przypadku i nie było planowane w najbliższym X leciu. U niego może być problemem nie do przeskoczenia, a system izolacji jest dość prosty w wykonaniu i efektywny w pracy.

BTW ...teraz przeczytałem pomysł na wypychanie lokomotyw z tunelu - w sumie sprytne :) Jak sobie przypomnę jakie historie opowiadał mi kolega modelarz lotniczy w temacie - 1000 sposobów na coś z niczego to mnie akurat takie "perpetum mobile" nie dziwi ;)
 
OP
OP
domion00

domion00

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Zrobię odcinek izolowany przekaźnik impulsowy i detektor ruchu . Skład wjedzie do tunelu detektor do impuls do przekaźnika przekaźnik da prąd na odcinek izolowany
[DOUBLEPOST=1446713750][/DOUBLEPOST]Powiedzcie mi czy to jest jakieś sterowanie
 

Załączniki

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#26
Jest to stare sterowanie DCC firmy Trix.

Zrobię odcinek izolowany przekaźnik impulsowy i detektor ruchu . Skład wjedzie do tunelu detektor do impuls do przekaźnika przekaźnik da prąd na odcinek izolowany
Ło matko i córko. Jak już się chcesz w takie rzeczy bawić to zrób to w łatwiejszy i pewnie tańszy sposób. Całą makietę podziel na odcinki izolowane, mały pulpit do ich uruchamiania i będziesz się bawił bez czarów w tunelu :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#27
Zmieniłem nazwę tematu, bo trochę w oczy szczypało.

Mam pytanie, jaką masz dokładnie powierzchnię do dyspozycji?
Moim zdaniem powinieneś rozłożyć wszystko i zaplanować od nowa.
Na makiecie jest chaos, na pewno da się to lepiej zorganizować.

Napisałeś, że docelowo będzie miała 7 metrów, na zdjęciach widzę ledwo 2 metry.
 

Andrzej Witowski

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Teraz widzisz 2.50 mb miejsca mam dosyć żeby zrobić 7 mb takie coś chcę zmontować tylko z czujnikiem ruchu tak jak pisałem wyżej czujnik ruchu dać tam gdzie trzymam rękę
Proponuję abyś najpierw sobie zrobił plan. To co teraz robisz nie trzyma się kupy. Planujesz makietę i pokazujesz zdjęcia gdzie panuje totalny haos, potem coś o wypychaniu składów w tunelu, potem sterowne coś na czujnik ruchu... izolowane odcinki , makieta docelowo 7 metrów. ..
Proszę Cię po raz kolejny żebyś się ogarnął ze swoim projektem... zrób plan, zaplanuj gdzie zrobisz odcinki izolowane i jak poprowadzisz przewody do nich i powoli sobie rób....
Bo nie tylko jest haos w Twoich zdjęciach, ale przykro mi to stwierdzić, w postach też panuje haos .....
 
OP
OP
domion00

domion00

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Tory już ogarnęłam stacja wydłużona . Zygzaki wyprostowane tak jak doradzali czekam jeszcze jak przyjdą mi proste tory żeby dokończyć . Z wypychaniem dałem sobie spokój zastąpiłem go pomysłem z czujnikiem ruchu .7m bedzie docelowo narazie uczę się na 2.50 m .nie chce sterować ręcznie tylko jak puszcze lok. To żeby wszystko odbywało się automatycznie przy sterowaniu analogowym . Nie jest sztuką kupić gotowe układy tylko zrobić coś samemu według własnego pomysłu i zapytać się zawodowców . A nie pisać że np. Naucz się ortografii jak bym się pytał o ortografię to bym się zgłosił do pani od polskiego
 

misza1

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
#31
Kolego - napisałeś coś takiego
"...Nie jest sztuką kupić gotowe układy tylko zrobić coś samemu według własnego pomysłu i zapytać się zawodowców . A nie pisać że np. Naucz się ortografii jak bym się pytał o ortografię to bym się zgłosił do pani od polskiego"
Myślę kolego, że brakuje Tobie nie tylko "kultury" w pisowni, a przede wszystkim szacunku dla tych, którzy chcą Tobie pomagać i czegoś Ciebie nauczyć.

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru oraz .........
Misza
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
#32
Na tym Forum spotykają się Pasjonaci. Ci z wielką wiedzą i doświadczeniem oraz ci którzy dopiero startują. Celem tych spotkań jest - poprawcie mnie jeśli się mylę - wymiana pomysłów, doświadczeń, uwag; generalnie - wzajemna pomoc. Kolego @domion00, to naprawdę świetnie, że zaczynasz coś dłubać, masz swoje pomysły i chcesz coś zrobić. Samemu - to bardzo chwalebne. Niemniej jednak okaż choć trochę szacunku tym, których prosisz o pomoc czy opinię. Wszyscy tutaj staramy się dbać zarówno o poprawność merytoryczną, jak i językową naszych wypowiedzi. Nie obrażaj się, jeśli ktoś zwróci Ci uwagę, nawet jeśli forma będzie nieco szorstka, oschła. To nie przedszkole, załóż czapkę bo na złość nam odmrozisz sobie uszy. Tyle tylko, że nas to nie obejdzie, nie ten temat. Jesteś teraz na początku pewnej drogi. Ucz się, korzystaj z wiedzy innych, miej własne fantastyczne pomysły, i dziel się nimi. Pokazuj swe dokonania. A za 20 lat, kiedy będziesz Mistrzem Modelarstwa Kolejowego i sam będziesz wyrocznią dla innych, z pewnym rozrzewnieniem będziesz wspominał początki...

:)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#34
Tory już ogarnęłam ....dałem sobie spokój zastąpiłem
Czy mamy do czynienia z młodym dżentelmenem, czy młodą damą?;) Chociaż nie wiem, czy nie użyłem tych tytułów trochę na wyrost...
A nie pisać że np. Naucz się ortografii jak bym się pytał o ortografię to bym się zgłosił do pani od polskiego
Radziłbym to zrobić jak najszybciej.

PS. Nie róbmy tu chaosu (nie: haosu).
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#35
Jeśli chcesz się uczyć na 2,5m to nie tędy droga. Na początek polecam wykonać dioramke (poćwiczysz układanie torów, podłączanie zasilania, robienie zielenii), jak pierwsza nie wyjdzie to zrobisz kolejną i kolejną itd. Błędy nie będą aż tak kosztowne ;) A jak już wyćwiczysz, to zrobisz wypasiony tort (y)

Tylko pamiętaj, koledzy z forum nawet krytyką dają pewne uwagi, dlatego nie traktuj ich jak wrogów, zmień nastawienie, bo przy obecnym pewnie szybko opuścisz forum...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#40
Na tych fotkach to wygląda jak zielone kłaczki. Nie wiem z czego zrobiłeś tą trawę, ale jak dla mnie, to nie za bardzo przypomina trawę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 13
Planuję 181

Podobne wątki