• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#7
Super, że zacząłeś, super, że robisz to, a nie co innego. Ale jak już robisz, to rób to z głową, żeby nie pluć sobie w brodę później ;)
A tak konkretnie. Zanim zaczniesz dalej działać. POCZYTAJ FORUM. UŻYJ WYSZUKIWARKI. ZNAJDŹ W DZIALE PLANUJĘ I POCZĄTKUJĄCY UKŁADY TOROWE. POPRZEGLĄDAJ W NECIE "UKŁADY TOROWE", SCHEMATY TOROWE, GLEISPLANE ITD. JAK COŚ ZNAJDZIESZ, TO WRÓĆ, SKONSULTUJ. POMOŻEMY.

Musiałem napisać dużymi literami, ale może w ten sposób dotrze. Poza tym, PYTAJ. Możesz i mnie na pw poprosić, to Ci dam kilka propozycji, ale wklejałem je już na forum kilka razy.

Teraz przeczytaj, to co napisałem 3 razy i zastosuj się :) To nie zjebka, tylko pomoc.
Powodzenia :D
(y)
 
Reakcje
1 0 0
#8
Siema. Zanim się przeniesiesz do "buduję" to się dobrze zastanów. Ja swoją makietę 3 razy rozbierałem i zmieniałem.... już prawie chciałem sobie dać spokój lub zrobić coś małego.... Dzięki pomocy chłopakom z tego forum wziąłem się i robię dalej to co zamierzałem od początku. Nie pękaj, nikt tutaj nie chce zniechęcić tylko pomóc. Znam to po sobie. Także głowa do góry i do przodu !!! (y)
P.S. I nie czekaj aż ktoś za Ciebie zrobi projekt. Musisz to sam zrobić. Koledzy mogą Ci pomóc czy jest ok czy nie, ale to jest podstawa abyś stworzył coś z czego będziesz zadowolony i wtedy lepiej się pracuje nad tym.
 
OP
OP
T

tomekosw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Nie jestem w gorącej wodzie kąpany. Wszystko chce zrobić z głowa by to miało ręce i nogi. Nie mam zbyt wiele miejsca (200 x 130 cm) na to by budować wielką makietę jak to niektórzy robią. Będę jeszcze kombinować nad rozmieszczeniem torów. Jednak ten wydaje mi się w miarę trafiony jak na moje potrzeby: dwie niezależne linie - zew. do osobowego, wew. do towarowego (każda lokomotywa ma dwa odrębne składy). w dziale PLANUJĘ jest szczegółowy plan jak to ma mniej wiecej wyglądać.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#10
Jak się buduje makietę kolejki i chce się to zrobić dobrze, to trzeba najpierw się czegoś o tym dowiedzieć.
Przede wszystkim, że jest to odwzrorowanie rzeczywistości w mniejszej skali. Nie musi to być hiperrealizm.
Ale w jakimś stopniu tą rzeczywistą kolej trzeba odwzorować. W tym wypadku kluczowe jest zrobić odpowiedni układ torowy. On musi spełniać pewne funkcje, a nie Twoje widzimisię.

Zastosuj się do moich powyższych porad, a nie będziesz żałować ;)
 

Kagg

Paczangers roku
Reakcje
39 0 0
#15
Od razu zaznaczam, że nie znam się na układach torowych. Niemniej jednak nawet moje niewprawne oko stwierdza, że układ jest niezbyt fortunny. Moim zdaniem dałoby radę zrobić zjazd z zewnętrznego toru na wewnętrzny. Chyba, że ten wewnętrzny tor ma służyć do jazdy manewrowej w kółko.
 
OP
OP
T

tomekosw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
no cóż, jeżeli twierdzisz, że nie dasz rady zmieścić to ok, Twoja makieta .......... ja się już nie odzywam :cool:
założeniem jest by jeździły dwa różne pociągi - osobowy (dwa różne składy) i towarowy (węglarki i kontenery). Zasilanie jest analogowe więc będą trzy zasilania (tor zew, wew i ten rozjazd w środku gdzie mogła będzie czekać towarówka.
 
OP
OP
T

tomekosw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Od razu zaznaczam, że nie znam się na układach torowych. Niemniej jednak nawet moje niewprawne oko stwierdza, że układ jest niezbyt fortunny. Moim zdaniem dałoby radę zrobić zjazd z zewnętrznego toru na wewnętrzny. Chyba, że ten wewnętrzny tor ma służyć do jazdy manewrowej w kółko.
tak, założeniem jest, że wew tor jest od manewrówki jako towarowy pociąg
 

Podobne wątki