• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza makieta modułowa.

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
A więc tak. Najpierw przygotowałem podłoże, które już miało trochę ciemny kolor. Dalej ponieważ potrzebowałem 2L produktu, na Fallera i całą modelarską resztę mnie nie było stać, podejrzałem na forum jak użytkownik Corwin i Baldwin w temacie "woda" zrobili piękne cudo z żywicy poliestrowej transparentnej. Wyszło tanio 1L 33zł. Tutaj link do firmy gdzie zamówiłem żywicę: http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=32 . Co dziennie wylewałem po 0,5L żywicy i do świeżej jeszcze płynnej żywicy od dna dodawałem ciemnego proszku z pasteli( brązowy i czarny), dosłownie mieszałem żywicę żeby ten pył się roztopił. I tak od dna coraz szerzej ciemny pigment doszedł do brzegu taż że wyszła ciekawa głębia;)
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Bardzo ladna rzeka, efekt odbicia mostow w lustrze wody powala:) Nie daleko przejazdow na lace, czy Myslales zrobic takie "ploty" przeciw zaspowe, dawniej czesto takie rozstawiali gdzie bylo plasko kolo torow.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
A więc tak. Najpierw przygotowałem podłoże, które już miało trochę ciemny kolor. Dalej ponieważ potrzebowałem 2L produktu, na Fallera i całą modelarską resztę mnie nie było stać, podejrzałem na forum jak użytkownik Corwin i Baldwin w temacie "woda" zrobili piękne cudo z żywicy poliestrowej transparentnej. Wyszło tanio 1L 33zł. Tutaj link do firmy gdzie zamówiłem żywicę: http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=32 . Co dziennie wylewałem po 0,5L żywicy i do świeżej jeszcze płynnej żywicy od dna dodawałem ciemnego proszku z pasteli( brązowy i czarny), dosłownie mieszałem żywicę żeby ten pył się roztopił. I tak od dna coraz szerzej ciemny pigment doszedł do brzegu taż że wyszła ciekawa głębia;)
Ile litrow koledze wyszlo na to? Pieknie. Brawo
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
Woda wygląda bardzo ładnie ale wg mnie kamyki trochę za duże!!!

Czy możesz dać więcej fotek z samego procesu wylewania?
Jak grube warstwy lałes?
Czy gdzieś powstały pęcherze powietrzne?
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
W końcu się trochę zazieleniło, ale to dopiero początek, jeszcze krzaczki i trochę drzew przybędzie ale na razie wygląda to tak;)
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
Super bardzo fajnie to wygląda, ale mam wrażenie że woda zaczęła matowieć delikatnie.;)
Przed sypaniem trawki wyglądała jak na poprzednich zdjęciach, ale w momencie jak zgarniałem trawkę pędzelkiem zrobiło się coś takiego. No cóż i tak muszę dodać jeszcze trochę efektów wodnych, a dalej jak mówicie polakierować to?[DOUBLEPOST=1392574746][/DOUBLEPOST]
Jest dobrze(y) TYLKO GAGARIN ZE ŚLINIAKIEM NIGDY NIE MÓGŁ CIĄGNĄĆ SZARYCH TOWARÓWEK!!;)
A Gagarinek tak się przy okazji napatoczył, to mu pstrykłem focie:p
 
Reakcje
1.731 13 0
Po nalaniu wody , nie należy już pylić i sypać trawy. Jeżeli już, to po kilku dniach i po nałożeniu efektów wodnych, jak będziemy mieli pewność ,że lustro wody "trzyma na kamień".....;) To samo dotyczy "odkurzania" lustra wody....
 
Reakcje
1.731 13 0
.. Nawet falki od spławika są na powierzchni..:)[DOUBLEPOST=1392798223,1392796799][/DOUBLEPOST]W jakich proporcjach mieszałeś żywicę z utwardzaczem i przyśpieszaczem? Mocno się grzała po wylaniu? Bo fakt ,że śmierdzi cholerstwo to doskonale wiem....
 

pwel

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
3 0 0
No,bardzo ładnie,a w szczególności cieciówka mi się podoba(y) Nad wodą daj jeszcze jakiś lud,który się kąpie,wypoczywa itd;)
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
Na jaką grubą żyłkę łapie ? :LOL:
Żyłka 0,22 gruba a że to kraina pstrąga jest to już widać pracę na kiju:D[DOUBLEPOST=1392829423][/DOUBLEPOST]
.. Nawet falki od spławika są na powierzchni..:)[DOUBLEPOST=1392798223,1392796799][/DOUBLEPOST]W jakich proporcjach mieszałeś żywicę z utwardzaczem i przyśpieszaczem? Mocno się grzała po wylaniu? Bo fakt ,że śmierdzi cholerstwo to doskonale wiem....
Danielu tak na 0,5L litra żywicy dawałem 8ml utwardzacza a przyspieszacz już wlali panowie w sklepie także nie wiem ile;) Mocno się nie grzała ale smrodek faktycznie duży[DOUBLEPOST=1392829561][/DOUBLEPOST]
No,bardzo ładnie,a w szczególności cieciówka mi się podoba(y) Nad wodą daj jeszcze jakiś lud,który się kąpie,wypoczywa itd;)
A dziękuję pwel jak znajdę ciekawe figurki kąpiących się to wstawię:D
 

Podobne wątki