• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja pierwsza makieta H0

n_lukasz

Użytkownik
Reakcje
49 1 0
#1
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum oraz kompletnie zielony. Planuję zbudować swoją pierwszą makietę kolejową. Z samą budową raczej problemu nie będzie, jako że do tej pory zajmowałem się modelarstwem. Do dyspozycji mam ~150x370cm powierzchni. W scarmie udało się mi stworzyć coś takiego, raczej jest to wstępny projekt do rozbudowy. Który mam nadzieję z waszą pomocą/sugestiami przeobrazić w gotową makietę. Tory jakich użyję to Tillig Elite (liczę się oczywiście z kosztami tego projektu). Sterowane DCC.
 

Załączniki

OP
OP
n_lukasz

n_lukasz

Użytkownik
Reakcje
49 1 0
#2
Wstępny projekt zabudowy. Dworzec może się jeszcze rozrosnąć. Nie wiem jak jeszcze środek wypełnić.
projekt-1.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#4
Może zamiast lokomotywowni to postaw fabrykę, rafinerię lub tartak. Trzymam kciuki.
 
OP
OP
n_lukasz

n_lukasz

Użytkownik
Reakcje
49 1 0
#8
Ewentualnie zastanawiam się nad takim tortem. Jak sądzicie?
Chociaż jeszcze wszystko może się zmienić ponieważ wjestem w trakcie projektu obrotnicy, która będzie docelowo wydrukowana 3d(jeśli chodzi o konstrukcję).
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#9
Nadal uważam, że są za strome podjazdy. Na tak krótkim odcinku raczej żadna lokomotywa nie da rady.
Proponuję żebyś ułożył prosty odcinek toru z pochyleniem do wysokości ok 8cm i sprawdził czy lokomotywa da radę, oczywiście razem z wagonami.
Zapoznaj się z wątkiem
http://forum.modelarstwo.info/threads/spadek-torów.1284/

Plik Miasto.jpg wygląda na uszkodzony.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#11
Kolega Łukasz kombinuje, jak -nomen omen, nie przymierzając - koń pod górę.
Po co wyważać otwarte drzwi? Jest wiele fajnych układów z różnicami poziomów, wystarczy poszukać.....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 13
Planuję 181

Podobne wątki