• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja pierwsza makieta H0

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#41
gbbsoft napisał(a):
W Warszawie to takie spotkania powinni chyba organizować sklepy (2 duże), we własnym interesie... :LOL:
a jaki by miały interes oprócz kosztów ? Przecież nikt ze zwiedzających czy wystawców nie szedł i nie kupowałby np. w Parowoziku wagonu lub czegokolwiek na wystawie lub spotkaniu ?
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Z tego co wyczytałem na stronie Warszawskiego Klubu modelarstwa kolejowego to na dole w lewym rogu mają napisane że spotkania są co wtorki od 16.30 gdzieś na żelaznej chyba. To prawda czy już nieaktualne? Jedyne na co można chodzić do Wawy to pogawędki w parowoziku :grin: jak się ma chwilę wolnego.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#43
WITKOIM napisał(a):
a jaki by miały interes oprócz kosztów ? Przecież nikt ze zwiedzających czy wystawców nie szedł i nie kupowałby np. w Parowoziku wagonu lub czegokolwiek na wystawie lub spotkaniu ?
a) bilety można sprzedawać (tak było w Merlinie, wejście na giełdę też wymaga wykupienia biletu).
b) promocja hobby i własnego sklepu. Moim zdaniem jest wiele osób, które mają wystarczajaco dużo pieniędzy, które chętnie by wydało na to hobby.
c) w Sosnowcu kilka osób się pytało mnie, gdzie można kupic zestaw startowy, czy w Katowiecach jest jakiś sklep itp. Więc moim zdaniem zestawy startowe to można na miejscu sprzedawać.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#44
Maciek nie obraz sie ale tu masz jedna z najwiekszych baz info w polsce wiec czemu nie tu zadawaj pytania
Duzo kolegow pomoze ci z najmniejsza checia
sprecyzuj pytania stwórz jakąs liste i do dzieła
 

diablo27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Jako, że też jestem nowy i to moje pierwsze kroki pozwalam sobie tu zadać pytanie, dotyczące układu torów. Będzie to się kręciło bez zwarcia?Tu taki schemacik. Owal nie będzie połączony z bocznicą w miejscu gdzie prowizorycznie zaznaczyłem wiadukt, ani gdzie ten czarny punt na końcu toru.(W sumie to całość to prowizorka, ale prawdę o prowizorkach wszyscy znamy.
 

Załączniki

P

Paweł Piotr

Gość
#50
Zmiana kierunku ruchu pociągu złożonego z lokomotywy i wagonów polega na tzw. oblocie składu przez lokomotywę (nie dotyczy pociągów typu push-pull lub jednostek trakcyjnych posiadających kabiny sterownicze na obydwu końcach składu). Pętla (trójkąt) służyła na kolei do awaryjnego obracania parowozów w przypadku awarii obrotnicy, która w parowozowniach była zasadniczym sposobem odwracania parowozów.
Aby zmienić kierunek ruchu pociągu można zrobić dwie stacje (każda dla jednego kierunku ruchu po owalu), gdzie po wjeździe pociągu odczepia się lokomotywę, która oblatuje skład po sąsiednim torze i zaczepia się ją do składu z drugiej strony - po czym wyjeżdża na owal.
To tylko przykład.
Pozdrawiam
 

Załączniki

diablo27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#51
Chciałem się zapytać jak to jest z obrotnicą. Mianowicie jakie jest jej zasilanie tzn skąd "bierze" prąd do obracania się, a może trzeba ją palcami? Do obrotnicy potrzebuję jakiś "specjalny przełącznik"?
 

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#52
Obrotnica elektryczna to wydatek ok 1000zł i tam już jest wszystko powinno być w komplecie , obrotnice napędza silnik elektryczny podobny jak w samochodach na zdalne sterowanie tylko w obrotnicach silnik taki wykonuje ok 2obrotów na minutę.
Do sterowania silnikiem można użyć przełącznika takiego jak do szyb elektrycznych w samochodzie kosztuje ok 5zł
http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=3708& ... c&start=45
tu masz link do tematu z obrotnicą
 

diablo27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Mam takie gwózdki do przymocowania torów.
- Może ktoś się orientuje czy występują one w różnych długościach?
- Czym najlepiej przykleić tor do podłoża?
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#56
Przejrzyj sobie artukuły z SK pana L.Lewińskiego...najpierw kleisz punktowo cyjanoakrylem a później wikolujesz i po sprawie...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#59
Niby można wsuwkami. ROCO LINE mają tak pryzbotowane skrajne podkłądy że sie da. Ja jednak tego nierobię. Czynie to poprzez lut i kable pod makietką.
 

diablo27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
Jakie macie sposoby mocowania torów do np: mostów plastikowych. U mnie most jest w kształcie litery "c" i tory na nim nie leżą, bo przed i za mostem są lekki zjazdy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 15
Planuję 35
Planuję 13
Planuję 181

Podobne wątki