• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja pierwsza diorama

Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Jestem nowy na tym forum. Moją pasją jest akwarystyka i od jakiegoś czasu modelarstwo kolejowe, dlatego chciałbym zrobić swoją pierwszą dioramę. Z racji tego, że jestem kompletnie zielony w tym hobby proszę was o pomoc, kilka pytań:
1. Jakiej firmy semaforów używacie?
2. Jak łatwo zrobić peron, asfalt i tego typu nawierzchnie?
3. Tory, jakiej firmy?
4. Szuter, wysypujemy na położone tory, czy odwrotnie?
5. Jak podłączyć całą elektrykę czyli semafory, oświetlenie?
Proszę też o wytłumaczenie jakich kabli używać do semaforów?
Czy odpłaca się kupić takie coś do semaforów?
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... CosCsid%3E

Bardzo proszę o pomoc.
W załączniku plan.

Pozdrawiam
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#5
Fakt!
Bo tu jest wprost kopalnia odpowiedzi. :D
Wejdź sobie na semafory na Allegro, masz tam spory wybór.
Tak samo sprzedających w skalach : N,H0,TT.
Masz tam dosłownie wszystko. Począwszy od torowisk a zakończywszy na taborze
oraz akcesoriach do makiet.
Pozdrowionka i udanej makietki-dioramki.:)
Ps.
Tylko nie zaksztuś się tym wszystkim , jak zaczniesz zwiedzać.
Ja byłem zakręcony przez dobry tydzień, jak to wszystko zobaczyłem. :D
 
OP
OP
konrad10

konrad10

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Witam ponownie. Miałem chwilowy zastój, ale znowu wzięło mnie na modelarstwo i dziś nawet zacząłem prace nad dioramą, bo przygotowałem sobie deski na boki skrzynki. Przez czas nic nierobienia oglądałem fora, czytałem tematy i inne tego typu rzeczy. A teraz mam pytanie odnośnie elektryki. Na dioramie chciałbym tory tillig. Czy do owych torów mógłbym podłączyć ten zestaw http://allegro.pl/promocja-zestaw-do-st ... 73262.html ?
Kiedyś też kupiłem lokomotywę http://allegro.pl/elektrowoz-connex-i1720599377.html .
Gdybym dało się podłączyć owy zestaw DCC do torów tillig i ustawił tę lokomotywę działałaby i jeździła. Czy jednak do lokomotywy trzeba kupić jakiś dekoder dcc?

Proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam.

Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#16
Każdy zestaw sterowania może współpracować z dowolnymi torami (oczywiście poza Märklinem, którego tory są przystosowane do systemu z tzw. trzecią szyną), małym problemem może być tylko samo fizyczne podłączenie przewodów zasilających do szyn: klips w zestawie Piko jest dostosowany do torów Piko i może nie pasować do torów Tillig. Trzeba będzie coś pokombinować. Przy sterowaniu cyfrowym (DCC) lokomotywa musi być wyposażona w dekoder. Z opisu na Allegro wynika, iż ten model jest dostosowany do instalacji dekodera (ma gniazdo), ale samego dekodera brak, więc musisz go dokupić. Przy okazji, jeżeli jeszcze nie kupiłeś sterowania, to zastanów się jednak nad Roco - wszyscy koledzy na forum, którzy porównywali te dwa systemy, twierdzą, że Roco daje większe możliwości. Ja sam mam Roco i jestem zadowolony, ale nie mam doświadczeń z Piko, więc nie mam porównania.
 
OP
OP
konrad10

konrad10

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Misiek, ten zestaw co podałeś jest nawet fajny, ale jak to się podłącza do torów? Prosiłbym jeszcze osoby posiadające zestaw do sterowania firmy PIKO o podzielenie się doświadczeniem z tymi zestawami do, których link podałem wyżej.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#19
Taaa... a każdy tylko czeka, żeby w kółko pisać o tym samym, bo się leniuszkowi nie chce poszukać na forum :twisted:
viewtopic.php?f=4&t=3418
viewtopic.php?f=4&t=8359
viewtopic.php?f=4&t=7194
viewtopic.php?f=4&t=6078
...
Wynika, że sterowanie Piko jest to jakieś prymitywne, niedorobione DCC :| Cenowo, zgoda, jest tańsze niż inne, ale po jakimś czasie i tak się okazuje, że kasia wydana na zakup tego czegoś to kasia wyrzucona... lepiej od razu kupić sobie choćby rokokoko, mimo wszystko ciut mądrzejsze jest :D A te trzy stówki to nie są jakieś takie strasznie wielkie pieniądze przecież :p


Poza tym sugerowałbym, aby sznurki do allegro umieszczać wyłącznie w działach do tego przewidzianych, np. <giełda>, <gadki-szmatki> czy <bocznica>. Za jakiś miesiąc ulegną one, tj. te sznurki, biodegradacji i temat stanie się po prostu nieczytelny :?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 15
Planuję 18
Planuję 56
Planuję 12
Planuję 15

Podobne wątki