• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Moja "paskudnie skopana" SM03

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#1
Dawno temu zanim niektórzy z Was pomyśleli o tym że będą budować modele kolejowe, zacząłem budować moją ulubiona lokomotywkę, w międzyczasie dostrzegałem coraz więcej błędów, i coraz bardziej atakowała mnie przypadłość z która walczę od lat, leżało to prawie dekadę, miałem już wyrzucić, kupić nikt nie chciał, a teraz powstało to forum, więc jest bodziec, trzeba "cudo" skończyć, niech se pojeździ.
Wszystko prócz części toczonych i trawionek, jest hand made, żadnych ploterów cnc, żadnego palenia blach na laserze.
Najbardziej jestem dumny z reflektorów i ramek do nich, są tłoczone z blachy mosiężnej.
Wnętrze będzie jak w oryginale, pod spodem też będzie to co jest w prawdziwej.
 

Załączniki

OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#6
Konrad dekoder pewnie będzie, wszak wszystko teraz cyfrowate jest, głośnik może by się zmieścił, ale jedyne miejsce dla niego, czyli tylny przedział maszynowy, jest nieomal hermetyczny, żaluzje nie są ażurowe, więc z dźwiękiem dam sobie spokój.
Andrzeju, zgadzam się z Tobą to jest dobry moment, aby skończyć moje dzieło, teraz mam motywację,i przestałem hołdować zasadzie "robimy wspaniale albo wcale", teraz podchodzę do tego z przymrużeniem oka,oczywiście chciałbym zbudować takie cacko jak Adam lub Jacek, ale już nie traktuję modelarstwa jako misji, jeno jako odsapkę od codzienności.
Może nawet znów powrócę do Pt47 w jedynce, mimo skopanych kół, kto wie.
Kiedyś dawno temu, chcieliśmy w Łodzi założyć klub modelarzy budujących w zerówce, Sm-ka miała być początkiem, nie mieliśmy jednak takie samozaparcia jak Konrad, i skończyło się zanim zaczęło, ale to inna bajka.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#8
Smka zapowiada się pięknie. Pawle czy podwójny ślimak nie spowoduje, że lokomotywa będzie bardzo zbyt powolna?
Mateusz, to chuchro w porywach jechało z prędkością około 45 km/h, więc w modelu też się będzie toczyło powoli , wszak to nie ferrari tylko lokomotywa manewrowa, nie prowadzi ekspresów
Nie pamiętam ale chyba silnik ma dość wysokie obroty, w styczniu to sprawdzę.
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#12
Kapitanie rozumiemy, że w PRZYGOTOWANIU, mogę spróbować Ci ucyfrowić to cacko, jeśli pozwolisz oczywiście.