• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja malutka makieta Marklin H0

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#4
Po tym nieszczęśliwym człowieku (który wg mnie stanowczo za często pisze o piciu wódki...) raczej się nie można tego spodziewać. Pozostaje Go tylko zignorować.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#5
Po tym nieszczęśliwym człowieku (który wg mnie stanowczo za często pisze o piciu wódki...) raczej się nie można tego spodziewać. Pozostaje Go tylko zignorować.
Podpowiedział to Ci bóg o którym wspominałeś w wiadomości do mnie.
Musicie założyć koło miłośników byle czego, a Ty zostaniesz jego prezesem.

O jakiej zachęcie mówicie, stwierdziłem tylko fakty z którymi nie da się polemizować.
Naprawdę anonimowy bohaterze jestem ciekaw czy powtórzyłbyś mi to wszystko w rozmowie w realu.
I to ja jestem nieszczęśliwy.
 
OP
OP
Fankolejki
Reakcje
5 0 0
#6
Tory z marklina mam akurat od taty z lat jego mlodosci i postanowilem odswiezyc jego tory dokupilem lokomotywy a usmiech taty i lezka w oku to dla mnie byl powod by zrobic specjalnie dla niego cos wyjatkowego a domki akurat mialem okazje zakupic w niskiej cenie wiec sie nie zastanawialem. Niestety nie jestem zbyt bogaty by miec makiete za kilkanascie tys wiec robie wszystko z czego tylko moge.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#7
... wiec robie wszystko z czego tylko moge.
I tylko to się liczy, coś robisz, z efektem dla jednych lepszym dla innych gorszym ale robisz a nie tylko pieprzysz na forum.
Poza tym to Tobie ma sprawiać frajdę a nie jakimś wysublimowanym malkontentom, co oczywiście nie zmienia że warto słuchać rad i krytyki oczywiście tej konstruktywnej.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#8
Grunt to dobry komentarz na zachętę dla początkującego.
Jeśli ktoś zadaje takie pytanie:
Co sądzicie o mojej malej makiecie ?
to musi się liczyć z każdym rodzajem odpowiedzi. I to niekoniecznie z samymi zachwytami. Te pokazujące niezgodność z rzeczywistością też trzeba przyjąć na tzw. "klatę" i iść do przodu. Ważne, że koledze @Fankolejki to się podoba i ma ze swojej pracy radość. Nie każdy z nas potrafi odwzorować rzeczywistość i nie każdy tego potrzebuje...
 

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#9
Witam


A mi się bardzo podoba twoja makieta. Sam mogę tylko pomarzyć. Nie mam miejca. I raczej długo potrwa za nim uda mi się zrobić coś.
A radość Twojego Taty to najwspanialszy moment. Z budowania takiego modelu.

Jeżeli mógłbym zaproponować małe zmiany w Twojej makiecie.
1) czy jest możliwość zmiany w układzie torowiska. Jako pierwsze bym zmienił miejscami sygnalizację stronami. Chodzi mi o ten tor z lokomotywą i wagonami osobowymi. Jak ją obrucisz to zyskasz miejsce na jeszcze jeden wagon osobowy. Skład w całości wejdzie i nie będzie przeszkadzał w manewrach czy poruszaniu się innego składu na trasie. Chodzi o krzyżówkę z tył za nim.

2) Peron. Wykorzystałbym styropian aby uzupełnić przestrzeń między torami dało by to możliwość podniesienia do góry budynku. No troszkę nie naturalnie wygląda. Możesz dołożyć ciękie listewki karton. Aby tak podnieść pudynek do góry aby stopień wagonu pasażerskiego był troszkę wyżej od platformy lub równo z nią. Możesz kupić plastikowe szablony i dorobić z przodu i z tył wydłużyć peron. Lokomotywa nie musi mieć zadaszenia.
3) Magazyn tam bym wrównał równo z torami zrobił asfalt czy co kolwiek aby mogły się samochody poruszać. Jakiś plan drogi.
Przydały by się zdjęcia tego miejsca bardzie
 

Podobne wątki