• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja makieta

A

Adam-H0

Gość
#2
tak na marginesie - czy bedziesz jezdzil tylko lokomotywami ???
bo jak planujesz jakis sklad, to gdzie on bedzie mogl stac ??
i czy probowales ten podjazd - lokomotywa podjedzie, ale z wagonami :cry:
 
OP
OP
B

banowy

Gość
#3
3 wagony retro 2 osiowe, będą stały między nawęglaniem a lokomotywownią. Jaką zastosować sygnalizację zgodną ze stosowaną na PKP.
 

Woytek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Hmmmm......... Z sygnalizacją będzie problem, bo tak w ogóle to nie bardzo jest gdzie ją zamieścić. Jak już to same tarcze manewrowe (z kilkoma wyjątkami).
Ale muszę przyznać że tak finezyjnej makiety to bym nie wymyślił ;)
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
Fakt... Pociągi (nawet na tortach) to jeżdżą od stacji do stacji... Zacznij od ustalenia gdzie jest stacja z peronem (nawet wirtualnym)...
 
OP
OP
B

banowy

Gość
#6
61mm mam od środka do środka torów, na zdjęciach tego nie widać ponieważ tory są na podkładzie korkowym i są obsypane szutrem kamiennym. Dworzec jest zaznaczony na zdjęciu pod numerem 4. Co sądzicie o takim układzie torów.
 
A

Adam-H0

Gość
#7
poprzyklejales tory - robisz podsypke - wiec pytanie jest niepotrzebne - zrob na gotowo i zobaczymy czy bedzie dzialalo - ja dalej uwazam ze ta petla wykonczy kazda porzadna lokomotywe :???:
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#8
A. Karczewski, sadze ze sam podjazd nie powinien az tak bardzo dac sie we znaki, problem moze pojawić sie przy ciągnieciu składów z dłuższymi wagonami.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#11
3 wagony retro 2 osiowe, będą stały między nawęglaniem a lokomotywownią.
Normalnie pociągi osobowe zatrzymują się przy peronie przed dworcem.

Jaką zastosować sygnalizację zgodną ze stosowaną na PKP.
Przy takim układzie to żadnej zgodnej się nie da.

Z powodu wewnętrznego okręgu to nawet sensownego peronu nie możesz zmieścić.

Moim zdaniem to albo trzeba zrezygnować z tego okręgu, albo zwiększyć powierzchnię torta.
Ostatecznie można jeszcze spróbować spuścić tory tunelami na niższy poziom. Będzie wtedy tam miejsce na stację postojową. Lub nawet można urządzić drugą makietę.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Nie zauważyłem :D

Rozplanuj tory tak aby był jak najdłuższy odcinek torów na stację. W miarę możliwości żeby nie znajdowały się na nim żadne rozjazdy. Kółko na nasypie jakie planowałeś (pierwsze fotki) proponowałbym pominąć.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 15
Planuję 18
Planuję 56
Planuję 15
Planuję 81

Podobne wątki