• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja makieta

kruko95

Nowy użytkownik
To moja makieta :

Proszę pomóżcie.!!!Makieta ma być o tematyce wykopu piachu. Zrobiłem już góry ze styropianu tylko mam problem bo nie wiem czym i jak je pomalować.Jeżeli ktoś będzie
tak miły i wyśle jakieś linki albo zdjęcia.Mam też problem z wybraniem modeli na makietę chodzi mi o koparkę i jakąś ciężarówkę z kiprem oczywiście w skali h0-1:87.

Zdjęcia są trochę słabe ale jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Załączniki

Ja to bym młodemu koledze poradził iść na taką górę (hałdę) piachu i podpatrzeć jak to w realu wygląda a potem poczytać parę artykułów z wikigbbsofta później trochę własnego pomysłu i do roboty. Aha i zaopatrzyłbym się w woreczek piasku kwarcowego dostępny w zoologicznym i na alegro ewentualnie. Tyle z mojej strony :LOL:

Mały John

Nowy użytkownik
Też witam wszystkich serdecznie! Nie jestem profesjonalistą, ale na maxa uwielbiam kolejki i wszystko co jest z nimi związane. Właśnie pracuję nad swoją makietką, wkrótce zamieszczę jakieś zdjęcia swojej masakry:). Pozdrawiam!

Otóż to sypiesz ten piasek najlepiej przez sitko z góry na posmarowany wcześniej nie za dużo wikolem teren, tylko ja bym go jeszcze trochę bardziej wygładził dodał łagodniejsze kanty.

OP
OP
K

kruko95

Nowy użytkownik
Oki tak zrobię pukash dodałem ci punkt że pomogłeś. A górke trochę zmodernizuje i dodam trochę więcej styropianu i wygładzę gipsem wielkie dzięki pukash! :grin:

Zbyszek

Zajebistość roku
pukash napisał(a):
Otóż to sypiesz ten piasek najlepiej przez sitko z góry na posmarowany wcześniej nie za dużo wikolem teren,
:roll:
Ja osobiście bym proponował wikol rozrzedzony wodą w stosunku 1:2 + czubata, stołowa łyżka kleju do tapet na słoik 0.33l. Przetestowane :!: Sam wikol po posmarowaniu szybko wysycha, tzn robi się na nim suchy kożuch, rozwodniony rozcieka na nierównościach. Dodanie tapetenklajstru powoduje, że klej ma konsystencję żelu, dłuzej jest wilgotny.

OP
OP
K

kruko95

Nowy użytkownik
Zrobiłem już ,,górki" pokryłem przesianym piaskiem potem wystawie foty tylko co teraz ?? ktoś ma jakiś pomysł co do zieleni jakieś drzewa,krzewy.Mogę zamawiać przez neta al tylko ze sklepu modelmania. Proszę o foty jakieś pomysły co do zieleni.Z góry dzięki.

OP
OP
K

kruko95

Nowy użytkownik
Jak myślicie umieszczać źdźbła trawy na makiecie, zamawiać to czy jest jakiś sposób jak zrobić to samemu??http://parowozik.net/product_info.php?info=p2250_-d-b-a-trawy--H0--TT--N-.html

kruko95 napisał(a):
Jak myślicie umieszczać źdźbła trawy na makiecie, zamawiać to czy jest jakiś sposób jak zrobić to samemu??http://parowozik.net/product_info.php?info=p2250_-d-b-a-trawy--H0--TT--N-.html
Ej... Chłopie, ziemia do ciebie ! Znasz google ? Czy też ci mam wytłumaczyć ? Jak nie wiesz co to google to wejdz na google.pl i wpisz "google" to zobaczysz !

OP
OP
K

kruko95

Nowy użytkownik
Udało mi się znaleźć czas i zrobić fotki mam pytanie na jednym ze zdjęć zanaczyłem biały obszar chciałbym tam umieścić trawę i parę drzewek, mam mate ale nie jestem pewien czy lepiej jest wyłożyć matę na ten obszar czy raczej kupić trawkę statyczną o np. wys. 2mm i 6mm.

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 15
Planuję 18
Planuję 56
Planuję 15
Planuję 81