• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moja makieta

OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#28
Odświężając temat.. chciałbym sprzedać tę dioramę chociaż mam do niej wielki sentyment (moja pierwsza diorama)
Wystawiam ją na allegro.pl tylko pytam was, jaką cenę wywoławczą podać?
Nie zależy mi na pieniądzach, ale jaj już sprzedaje.. to czemu by nie zarobić na tym..

2009-01-03 21.34.24.jpg


2009-01-03 21.34.38.jpg
 

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
421 3 0
#29
Ty nie myśl o zarobku, ty myśl jak najmniej stracić:) Takie gotowe dioramy jeszcze w dodatku z własnym transportem to bardzo trudna sprawa. Ja wolałem swoje rozbierać i odzyskiwać wszystko co się da, niż sprzedawać poniżej kosztów materiałów w nie włożonych.
 
OP
OP
archiraff
Reakcje
169 0 0
#30
Pieniadz nie gra roli, moge nawet oddac za darmo, byle w dobre rece. Na razie wystawiam to w Myslenicach na wystawie../n albo w sklepie zabawkowym, albo u takiego dobrego architekta w jego pracowni (ma extra witryne w centrum, rozmiary idealne pod moj modul (180x50). A na allegro.pl jaq sie sprzeda, to dobrze, bo chcialbym zaczac nowy projekt, rozkminiam go tu: http://forum.modelarstwo.info/threads/myślenice-skp-mała-fikcyjna-stacja.25088/
Nowy modul bedzie o takich samych wymiarach, moze o 60cm dluzszy, jaq przestawie jedna szafe w pokoju, mam tez zielone swiatlo od wspolokatora, pozwolenie, zeby ja poszerzyc o jakies 10cm. Na razie wszystko na spokojnie, zrobie cos z ta stara makieta, to zabiore sie za nowa, musi sie po prostu zwolnic miejsce w meblosciance, a nie moge jej schowac nigdzie, bo mieszkam w bloku. Pionowo tez jej nie postawie, bo nie pryskam tego zadnym klejem z woda, wikolem, po prostu ukladam sobie wszystko, sieje trawe i czekam az sie zasezonuje warstwa po warstwie, jest bardziej realnie bez kleju a na nawet mocniejsdze dmuchniecie, makieta nie reaguje.n. Powiecie, ze prawie jakies herezje, ale nie mam potrzeby alewania tego wikolami, raz tak zrobilem i zalowalem tego, bo potem chcialem cos pozmieniac i juz sie nie dalo. A teraz zlozylem zamowienie na semafory u p.Kluby i bede kopal rowy pod kable. Wszystko musi byc ulozone na luzno ale stabilnie. Nie znam sie na geologii w ogole, ale mam tam na mojej dioramce kilka prawdziwych warst gruntowych, takich jak wystepuja w realu.
Na razie zakupilem sobie model EU07-171 z serii Piko Expert, ktory bardzo mi sie podoba. Na razie swieca tylko swiatla na pradzie jakims tam, bo mam taki zasilacz jaki mam, jeszcze z dziecinstwa z pierwszej czy drugiej kolejki od Piko/. Buduje jakas dziwna kladke, laczaca peron z nastawnia, dostalem tez przesylke od KTS-model- nastawnia Retkinia, wiekszosc z was pewnie kojarz, model ciety laserowo - dowiedzialem sie, ze to stoi albo stalo na prawde w øLodzi": wklejam tekst dla bardziej zainteresowanych:
"'Retkinia to posterunek odgałęźny, na którym rozpoczyna się krótka, dwutorowa łącznica do towarowej części stacji Łódź Kaliska. Kiedyś służyła ona także do przejazdu tranzytowych pociągówpasażerskich, zatrzymujących się na stacji Łódź Chojny - obecnie kursują nią jedynie składy towarowe. Obydwa tory łącznicy posiadają indywidualne odgałęzienia, a tor 1 jest zabezpieczony przed niepożądanym wjazdem poprzez żeberko ochronne, zlokalizowane na międzytorzu obu linii. Za odgałęzieniem znajduje się trapezowe przejście rozjazdowe. Ruch pociągów prowadzony jest przez nastawnię "Rt", która posiada urządzenia przekaźnikowe z sygnalizacją świetlną. Z nastawni obsługuje się także rogatki na przejeździe kolejowym (ulica Obywatelska).'"
W ogole, to chce zrobic po czesci zasilanie z usb, z ntkbooka wyprowadziß napiécie, nie wiem tylko jak fizycznie - co i gdzie jest w wtyczce usb, tzn, co odpowiada za napiecie i jakie jes to napiecie tez nie wiem, zmierze jak wyprowadze. Mam taki fajny przedluzacz kosteke na kilka gniazd, tego tzw hubá, o od niego zaczynam budowe pulpitu, w drugiej kolejnosci zasilacz, jestem teraz codziennie w krk, to moze kupie jakis dobry w hobbylandzie, powinni miec, nie wiem tylko jakie to sa przedzialy cenowe../
Dalszym etapem bedzie budowa sieci trakcyjnej, u p.Kluby dlugo na nia sie n czeka, okolo miesiaca chyba, nie wiem co ten ostbahn planuje, jego ciekawie zapowiadajaca sie trakcja miala juz wyjsc ze 3miechy temu i cisza jest dalej jaq ostatnio sprawdzalem, pisal mi cos o cenniku i katalogu ale nie potrafi podac zadnej konkretnej daty premiery sieci trakcyjnej, mam nadzieje, ze bedzie ja mozna zamowich chociazv w tum roku :)
Posadze jeszcze kilka swierkow i brzozek, jest weglarka (maksymalnie dociazona bateriami alkaicznymi i zasypana brazowa tabaka, tak tym tytoniem, polecam patent. Przypadkiem nabylem w sklepie monopol a okazalo sie, ze oprocz odurzania sie tym stuffem mozna ja uzyc na makiecie, ma konsystencje jeszcze drobniejsza od zmielonych pasteli, super, jajby ktos kiedys ukladal kostke chodnikowa, to polecam na takiej tsbace/ przynajmniej na tej co ja mam, to jakis strong stuff red, nie wiem jakie uziarnienia maja inni producenci, nei bawie sie w to.. :)
Jaq widac, jest jeszcze do zrobienia na tym moim dziwnym module niemodularnym :)
Pokaze wam dzisiaj kilka aktualnych zdjec, jaq to obecnie u mnie wyglada, a taq sie sprawy teras maja../

Pozdrawiem wszystkich, mega wieczoru ludziska../
 

Podobne wątki