• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moja makieta POMOCY

Reakcje
3 0 0
#1
Witam , jako że jestem początkujący to prosiłbym o radę , co do obecnego stanu makiety to nie może on się juz rozwijać na zewnątrz więc tutaj moja prośba o pomoc w stworzeniu sensownej bocznicy gdyż nie mam kompletnie żadnych pomysłów by wyglądało to przyzwoicie , początek od krzyżówki , myślałem też o jakiejś obrotnicy w tym miejscu ale to tak ewentualnie . Pozdrawiam i czekam na wasze propozycje
 

Załączniki

Reakcje
1 0 0
#2
Może zobacz tutaj. To był mój plan. W środku jest fajny układ aby u Ciebie wykorzystać. Może Ci się przyda.. Troszkę zmodyfikuj jakby się nie mieściło i powinno być ładnie :)
 

Załączniki

OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#4
Troszkę zmodernizowałem twój pomysł kolego i zrobiłem taki panik aczkolwiek dalej nie wiem jak miałaby wyglądać sensowna bocznica , proszę o pomysły jak miałaby wyglądać bocznica i swoje przemyślenia czy coś należy zmienić w planie
 

Załączniki

OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#6
Przede wszystkim chodzi o zapełnienie wnętrza makiety tak 40 % miejsca jakie jest od środka , a jeżeli chodzi o cel to załadunek węgla w jednym miejscu i miejsca postojowe wagonów tak ze trzy tory po prostu nie widzę jak by to miało wyglądać zęby było sensownie
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#7
Ojjj...I zaś jadymy od zadka do przodka. MorskaBramo (Seagate), pierwej zapodej chopie, wiela masz placu na te ustrojstwo. Dalyj, co Ty tam kcesz mieć synku, jaki klimat (wieś, miasto, przemysł)? Jaka epoka? Na kiego pierona ta bocznica i kaj?

Tak mnię się jakosik po ślunsku pojechało. Ale myślę, że pytania zrozumiałeś i będziesz w stanie na nie odpowiedzieć. Bez tych odpowiedzi, trudno Ci będzie pomóc. Trudno będzie Tobie też zbudować tą makietę.

Nie spiesz się...planuj do woli, aż Cię co zadowoli. *Jeszcze nie czuję, jak rymuję ;)
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
Na twoich rozmiarach bym zrobil takie cos. Zaplanowalem to aby odejsc od tortu. Podwojna linia glowna, I jednotorowa Linia boczna ktora sluzy do zawrotu skladow. Dworzec jest na poziomie 1, szlak w zakretach zchodzi na poziom 0. Nie marnój miesca na tort, szkoda by bylo. Skosnym dworcem masz dluszsze perony I sklady lepiej wygladaja. Plan jest na Rocoline.
 

Załączniki

OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#12
Problem taki że na pewno będę miał piko a-gleis bo mam możliwość kupna po przystępnych cenach a roco jest ciężko osiągalne i drogie , no chyba ze ktoś zna sklep z roco tanimi , dajcie mi dzisiaj dzień chłopaki to pokombinuje do wieczora z dwoma ustawieniami
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
#13
Układ Zabkreta można z powodzeniem wykorzystać za pomocą PIKO A.
Do dzisiaj nie wiem, ile masz miejsca na tą makietę. Mógłbym Ci to przerysował na PIKO w Scarmie.
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
Kris dzieki ;)

@seagate1983

Przeplanowalem to PIKO A-Gleisem - nigty tymi torami nie planowalem wiec byla okazia sie w to wpracowac. Jak chzesz miec makiete na max zabawe - wiec Lokomotywonia, w miare duzy dworzec osobowy i dworzec towarowy - to to jest to co mozna wyciagnac z towojych wymiarow. Górna czesc to co widac (poziom 1 z zjazdem na poziom 0) dolny poziom 0 tory zakryte krajobrazem, razem z dwoma petlami aby sklady obracac bo na obrotnice w lokomotywowni ci brakuje miejsca.

A tu lista czego Ci trzeba aby makiete tak zbudowac.


Anzahl Artikelnummer Bezeichnung
13 PIKO A-55200 G239
66 PIKO A-55201 G231
12 PIKO A-55202 G119
6 PIKO A-55203 G115
2 PIKO A-55204 G107
6 PIKO A-55205 G62
10 PIKO A-55211 R1
13 PIKO A-55212 R2
10 PIKO A-55213 R3
2 PIKO A-55214 R4
5 PIKO A-55219 R9
3 PIKO A-55220 WL
11 PIKO A-55221 WR
4 PIKO A-55222 BWL
3 PIKO A-55223 BWR
3 PIKO A-55224 DKW
3 PIKO A-55225 W3
1 PIKO A-55226 WY
2 PIKO A-55227 BWL-R3
1 PIKO A-55228 BWR-R3
2 PIKO A-55240 K15
1 PIKO A-55241 K30
6 PIKO A-55251 R1 7,5°
4 PIKO A-55252 R2 7,5°
12 PIKO A-55280 Prellbock

1 Auhagen-11380 Bahnhof Neupreußen
1 Auhagen-11383 Güterschuppen
2 Faller-120131 Kleinbekohlung
1 Faller-120149 Ausschlackanlage mit Bockkran
1 Faller-120160 Lokschuppen "Duderstadt"1 Vollmer-5701 Güterschuppen
1 Vollmer-5710 Wasserturm "Dortmund"
1 Vollmer-5712 Lok-Leitstelle
1 Vollmer-5734 Stellwerk "Fellbach"
1 Vollmer-5736 Stellwerk Wiesbaden-Ost

Summe (36 Positionen)
 

Załączniki

OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#15
Twój pomysł bardzo mi się podoba , naprawdę ma w sobie wszystko co potrzeba, dużo torów i gęsta zabudowa , o to mi właśnie chodziło, trochę wyjdzie na samo torowisko ale jak się bawić to na całego , próbuje go tylko samemu zbudować w scrami-e ale mi nie wychodzi bo nie wiem w którym miejscu jakie tory są łuki można się domyśleć ale np rozpoznać czy to 107 czy 115 albo 119 to już ciężko jest , jeżeli budowałeś w scramie to mógłbyś mi wysłać ten plan w pliku na e-mail ?

Szymon180893@wp.pl

Mój e-mail . pozdrawiam
 
OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#17
Teraz na pewno mi się uda tak jak trzeba , dziękuje ci bardzo za twój wkład w ten układ torów i również wszystkim którzy się dołączyli do tematu . pozdrawiam

Temat do zamknięcia
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#18
Acha czego jeszcze Ci bym chcial doradzic. To juz jest wmiare wiekszy projekt, nic czecgo sie robi na chypcika. Ja bym Ci sugerowal abys zaczol budowac dobra baze z drewna, i kupil sobie tory i zwrotnice które przebiegaja glownym szlakiem. To jusz jest 17 !! rozjazdów i dwa zkrzyzowania. Nie wiem jak u Ciebie z Kasa wyglada, jak mozez kupic sobie cale torowisko za jednym zamachem, to spoko. Jak nie to uzbieraj sobie na glowny szlak dwotorowy + rozjazdy. Przynajmniej mozesz sobie juz potem jezdzic jak zamontujesz pierwsze tory. Potem sobie mozesz nazbierac kasy na petle zawrotowe i elektronike do tego. Zainstaluj to i zprawdz aby wrzystko gralo, zanim sie do nastepnego zabierzesz.

A jak checz jeszcze sobie odstawic 2 Sklady "pod ziemia" to na górnej petli jest jeszcze miejsce na dwa tory techniczne.

Nastepnie kup sobie tory i rozjazdy aby dokaczyc dworzec osobowy. Potem Lokomotywownia, a na koniec dworze towarowy. Szacuje ze masz roboty na 3-4 lat :)
 
OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#19
Powiedział bym że nawet na więcej niż 4 lata ale myślę że spokojnie dam rade , co do pieniędzy to wszystko powoli sobie zbieram z torowiska , w miarę możliwości zbieram tez tabor wiec będę miał w głowie twoją uwagę i spokojnie sobie zacznę to robić
 
OP
OP
Seagate1893
Reakcje
3 0 0
#20
Mam problem jeden w scramie otóż w miejscu dość newralgicznym według towjego programu tory się stykają normalnie lecz u mnie nie da rady z tym , poprzednie etapy budowy torów robiłem sprawdziłem zgodnie z twoim planem i wczesniej błędu nie ma ale teraz sie pojawił
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 15
Planuję 18
Planuję 56
Planuję 15
Planuję 12

Podobne wątki