• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Na drugim zdjęciu już troszkę lepiej to wygląda, natomiast nadal jest krzywo. Jak już odzwierciedlasz tak szczegółowo wszystkie elementy na tym module, to spróbuj zrobić drogę też w taki sposób. Tu masz link do pliku PDF KLIK, w którym są podane wymiary linii i odległości pomiędzy poszczególnymi odcinkami malowanymi. Poczytaj i spróbuj zrobić to realistycznie, bo teraz to wygląda jak taka malowanka...
Nie mogę wrzucić takiego pliku tu, bezpośrednio na forum, bo jest za duży.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Wymiary przeniosłem z drogi fallera tej samoprzylepnej druga kwestia to chciałem uzyskać powiedzmy efekt mocno wyeksploatowanej drogi. Oczywiście z rad skorzystam przy innym odcinku drogi która ma być właśnie nowa. Dzięki za porady i za link.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam kilka fotek z makiety na początek wymiana zużytych podkładów. Poprawiony został też przejazd kolejowy.
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam fotki z peronów, jest to na razie wersja próbna do poprawy na pewno kostka druga sprawa stacja jest na łuku co też , nie ułatwia pracy w układaniu . Same płyty bardzo ładne od Kolegi Hugwa . Ja do ich montażu użyłem samoprzylepnej taśmy dwustronnej ,więc w razie kiedyś kolejnej przeróbki coś na pewno się odzyska.
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Tak jak pisałem stacja jest po wielu przeróbkach ,sam peron to wygięte drewniane listewki na nie położona jest wycięta płyta taka jak w większości pleców w szafkach nie pamiętam nazwy a reszta tak jak pisałem perony na taśmie dwustronnej a kostka na wikolu.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam jako iż inni mają świra na punkcie mostów ,wiaduktów a ja po prostu fioła na punkcie przejazdów kolejowo drogowych ,
to też w ostatnim czasie powstały dwa jeden zaraz za stacją na drodze polnej oraz przejście pieszo rowerowe.
 

Załączniki

OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
W realu nie jest tak źle z tą widocznością zdjęcie troszkę przekłamuje, ale dzięki za uwagę. Linia zarasta z roku na rok coraz bardziej więc i może powstanie ograniczenie do 20 km/h :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Wydaje mi się, że nie jest tak bardzo źle na tym przejeździe kolejowym. Patrząc na wystrój tej diorami/makiety to zmieniłbym znak stop na taki z lat 60/70 i będzie OK.

STOP 60-70.jpeg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Od drugiej strony może i tak, ale z tej, z której nadjeżdża traktor trzeba moim zdaniem krzaki przyciąć koniecznie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
Od drugiej strony może i tak, ale z tej, z której nadjeżdża traktor trzeba moim zdaniem krzaki przyciąć koniecznie.
Andrzeju, nie będę się sprzeczał, bo w dzisiejszych czasach to wycięto by te krzaki, ale w latach 70 ubiegłego wieku w wielu miejscach na takich zapomnianych drogach wiejskich to krzaczory były ogromne, a widoczność znacznie ograniczona. Stąd propozycja innego znaku Stop, żeby zmienić lata dioramy.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
@Mafo nie myślałeś czasem aby podsypać tą drogę czymś jeszcze bardziej "małoziarnistym"? Jakimś pyłem? Mam wrażenie, że to bardziej górski szlak niż droga "niewiadomoskąddokądprzezbyleco" i te skrzynie z ogórkami(?) chyba do celu nie dojadą.
 

Podobne wątki