• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Moja makieta modułowa

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Rozumiem, ale skoro ma być częścią makiety, to gdzieś to będzie dołączone. Czy będzie osobno ? :)
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Myślałem na przeładunkiem drewna ( import ) i węgla tylko nie wiem czy węgiel raczej import czy eksport.
Port będzie po lewej stronie rampy tak że towarowe ominą stacje wjeżdżając od razu na tory portu.
 

Załączniki

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Hmm zdaza mi sie robic kompy dla pewnego armatora i czasem sie widzi gdzie jakie statki plywaja i co wioza. Przykldowo jest sobie statek X o ładownosci 1800 ton, ktory w miare regularnie plywa z Polski do Niemiec z ładunkiem drewna. Drewno ładuje albo w Gdyni, albo wlasnie w Kołobrzegu. Na innych statkach do Polski plywa czesto: węgiel, produkty stalowe, z Polski wyplywaja produkty rolnicze, niektore nawozy, złom.
Zerknij tez: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_morski_Kołobrzeg
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Ok czyli jak rozumiem mogę śmiało koleją dowozić drewno i wywozić węgiel plus czasem jakieś produkty stalowe. Oczywiście to będzie mały port więc i towarów skromnie :) .
To teraz pozostaje podokańczać inne prace i można brać się za budowę portu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Nawierzchnie jak na drogi wiejskie to nawet ciekawe, poza tą błyszczącą z czwartego zdjęcia. Natomiast linie to jakaś masakra. Pewnie malowała Ci je ekipa na niezłym kacu. :ROFL::ROFL::ROFL:
Jak chcesz malować linie, to kup sobie pisak olejowy, weź linijkę i przy niej zrobisz proste odcinki, a do łuków to najlepsze są krzywiki, pozwalają uzyskać praktycznie każdy rodzaj łukowej linii. Pamiętaj tylko, żebyś położył linijkę tak, aby brzeg, przy którym prowadzisz pisak był nieco powyżej malowanej powierzchni. Zabezpieczy to przed wpływaniem farby pod linijkę.
 
OP
OP
Krystian

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam łatwiej będzie chyba aerografem tyle ,że będzie troszke wyklejania ulice będą malowane od nowa,
bo faktycznie się błyszcza.
Jest jakaś farba imitująca asfalt ?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Farbę Fallera stosuję do swojej samochodowej makiety modułowej i powiem, że jest dobra. Rozprowadza się bardzo dobrze, jest matowa, a i kolor ma bardzo zbliżony do asfaltu. Jak się maluje wałkiem gąbkowym to daje lekko chropowatą powierzchnię. Możesz ją obejrzeć w moim temacie od tego postu KLIK. Farby Nocha nie znam.
 

Podobne wątki